Czy przewodnicząca Lubnauer poprze świecką Polskę?

W miniony weekend odbyły się wybory na przewodniczącego partii .Nowoczesna. Niewielką przewagą głosów Katarzyna Lubnauer wygrała z założycielem tej formacji i poprzednim przewodniczącym Ryszardem Petru. Nie chciałabym oceniać tej decyzji pod wszelkimi możliwymi względami, gdyż nie należę do .Nowoczesnej. Ryszard Petru zasłużył się jako założyciel partii, jednocześnie jednak doprowadził do jej sondażowego dołowania sławną „podróżą na Maderę” w trakcie gdy był głównym liderem strajku okupacyjnego sejmu, jak i licznymi lapsusami językowymi typu „na święto Sześciu Króli”. Mnie jako ateistkę tych Sześciu Króli ani ziębi, ani grzeje, pozostaje jednak pytanie, na ile .Nowoczesna może być sojuszniczką świeckiej Polski? Jakiś czas temu w Racjonalista.tv poszła debata przygotowana przez środowiska liberalne dotycząca świeckości Polski. W tej debacie Katarzyna Lubnauer zapytana o to, czy poprze deklarację świeckości przygotowywaną przez Kongres Świeckości, zbyła temat.

Katarzyna Lubnauer pisała dla miesięcznika Liberte, który przejmuje się zagadnieniami świeckości. Nieraz wyrażała w Liberte swoją potrzebę świeckości, choć obecnie mogą temu przeczyć jej usprawiedliwiające islam passusy, takie jak reakcja na zamach w Londynie, gdzie uznała, iż to, że zamachowiec był wyznawcą islamu „nie ma absolutnie żadnego znaczenia, a ludzi nie można etykietować w związku z wyznaniem”. Oczywiście, gdyby zamachowiec nie był wyznawcą islamu, nie byłoby zamachu, takie to mniej więcej ma znaczenie.

 

 

Ostatnio z przyjemnością oglądam materiały związane z Kongresem Świeckości. Dowiedziałam się od ekipy Racjonalista.tv, że deklarację świeckości podpisały tylko lewicowe partie, zaś ciekawe wystąpienie posła .Nowoczesnej Krzysztofa Mieszkowskiego nie miało najwyraźniej związku z oficjalną linią partii.

Co ciekawe, nasi dzielni Racjonaliści.tv nagrali Mieszkowskiego w nieodżałowanym (RiP) Teatrze Polskim we Wrocławiu, w trakcie jego kandydowania jako jedynka z listy wrocławskiej .Nowoczesnej.

Wiemy, że Krzysztof Mieszkowski poparłby świecką linię .Nowoczesnej. Niestety, już podczas Kongresu Świeckości Katarzyna Lubnauer była drugą najważniejszą obok Ryszarda Petru osobą w .Nowoczesnej. Czy teraz, gdy rządzi samodzielnie, bez byłego lidera, zdecyduje się aktywnie poprzeć świeckość naszego kraju? A może, podobnie jak liberałowie z PO, boi się otwartych deklaracji, boi się podpadać Kościołowi? Bardzo chciałabym, aby nowa przewodnicząca .Nowoczesnej odważnie włączyła się w budowanie świeckiej Polski, nie zapominając też o koniecznej w tym wypadku krytyce islamu, a nie tylko jednej, znacznie mniej groźnej nawet u nas, religii.

O autorze wpisu:

Humanistka z wykształcenia, nie bojąca się jednakże ściślejszej nauki. Od dziesięciu lat sympatyczka polskich racjonalistów, obecnie mieszka za granicą. Obecnie, jako publicystka, zainteresowana obroną wolności słowa, wolności ekspresji artystycznej i tożsamości europejskiej.

49 Odpowiedź na “Czy przewodnicząca Lubnauer poprze świecką Polskę?”

 1. Platformersi  nie są liberałami , ale chadecją(wystarczy spojrzeć w jakiej frakcji zasiadają w PE) i klerykałami. Zmiana przewodniczącego może pomóc Nowoczesnej i jest szansą dla tej formacji na zwrot ku bardziej świeckiej lini. K.Lubnauer stoi też w opozycji do PO( w przeciwieństwie do Petru). Raczej pozytywnie oceniam jej wybór. Z braku laku i kit dobry.    
   

  1. W zasadzie Po i N to partie bezideowe. Ich jedynym poglądem jest ślepe podążanie za Unią/Niemcami. To czego chcą Unia/Niemcy, jest także dobre dla Polski – to jest ich jedyny punkt programu.

   1. No jasne. Poza UE to raj na ziemi np. w Rosji albo w Teksasie gdzie Biały Amerykanin zabija 27 osób w kościele. 

 2. Poważnie stawiacie takie pytanie? Wiadomo jaka jest linia Nowoczesnej. To jest partia mainstreamowa, poddańcza wobec Unii/Niemiec. Czyli w skrócie – ich poglądy na temat świeckości: Chrześcijaństwo tępić, Islam wspierać.

 3. O, widzę, że pojawił się kolejny odcinek serialu – dokopmy opozycji. Gratuluję wytrwałości. W czasach, kiedy demontuje się demokrację nie do pomyślenia jest, aby szanująca się partia nie podpisała deklaracji świeckości. W państwie, ze zdecydowaną większością wierzących, sporym odsetkiem fundamentalistów religijnych, a raczej klerykalnych, to niedopuszczalne! Pewnie w nowoczesnej nie wiedzą, że głosy zwolenników świeckości w czasie wyborów liczą się poczwórnie. Przykładem są partie lewicowe z ich  ogromnym poparciem. 

   

  Może po prostu sprawami takimi jak świeckość zajmiemy się, kiedy pis znowu znajdzie się w opozycji, bo jakoś nie dostrzegam, w jaki sposób ocenie takie deklaracje miałyby w czymkolwiek pomóc. No chyba, że ktoś niezbyt zorientowany w sprawach kraju uważa, że nic złego się obecnie nie dzieje. 

  1. Ja nie zrozumiałem tego na zasadzie „dokopmy”. Cieszę się, że Alicja naciska na polityków, aby wspierali świeckość. Jeśli .Nowoczesna nie wesprze świeckości ja osobiście będę głosował na inną opozycyjną partię. Myślę, że wielu z nas podobnie. 

   1. @Jacek Tabisz
    Ja nie zrozumiałem tego na zasadzie „dokopmy”. 

    Pan to jak zwykle udaje, że wielu rzeczy nie rozumie…
    A doskonale wiecie, co robicie.

     1. No może nie do końca Wy, bo autorka to w końcu Alicja „uciekłam z Polski” Szaniawska, więc ją i tak wszystko pierdoli. I tak konsekwencji nie poniesie. Także właśnie głównie z tego powodu zajmuje się takimi — z punktu widzenia obecnej sytuacji w Polsce — pierdołami jak w artykule.

     2. A teraz pokaż, jak bardzo tu chwalimy PiS, jak się nam podoba…. Cóż za bezzasadne i dziwaczne zarzuty. 

     3. A teraz pokaż, jak bardzo tu chwalimy PiS, jak się nam podoba…. Cóż za bezzasadne i dziwaczne zarzuty. 
      —-
      Dajecie im przywilej wątpliwości. Nawet po tym wszystkim co zrobili. Nawet Błaszczakowi. Zawsze ich bronicie.
      Nawet Macierewicza Pan będzie bronił po tym: http://www.rp.pl/Sluzby-mundurowe/171209386-Gen-Pytel-odmawia-skladania-zeznan-Sprawa-polityczna.html 
      I Ogórek. I ONR. Zawsze dla wszystkiego co robią zmajdujecie usprawiedliwienie.

      Prezentowany tutaj spin jest propisowski, bo unikacie oskarżania Kaczyńskiego i PIS za obecną sytuację w Polsce, unikacie stosowania presji wobec Kaczyńskiego, PiS oraz ich zwolenników, którzy są winni wszystkiemu. A za wszystko chcecie winić ludzi, którzy nie są Kaczyńskim i Pisem i chcecie na nich, zamiast rzeczywiście winnych ludzi, wywierać presję. Od razu widać, kto jest waszym wrogiem. Na czym wam zależy. Po czyjej stoicie stronie.

      Nadajecie się na reglamentowaną opozycję. Jak Kukiz.

    1. Jest kilka opozycyjnych partii. SLD podpisało deklarację świeckości, jak i Razem. Pytanie czy .Nowoczesna to zrobi to jakiś horror dla Ciebie, Vernon?

     1. @Jacek Tabisz

      Jak przy powyższej odpowiedzi.
      Czepianie się ludzi o pierdoły tak, jakby były kwestią życia i śmierci, niczemu nie pomaga.
      Pis ustawia wybory pod siebie, jest dość prawdopodobne, że je sfałszuje, a wy się kurwa przypierdalacie do takiej pierdoły, że ona czegoś nie podpisała. 

     2. Jest kilka partii opozycyjnych, można wybrać te lepsze. Nawet jak będzie wspólna lista, można wybierać kandydatów z tej partiii która nam pasuje. A nie z jakiejkolwiek. 

     3. Jakie znaczenie ma jakaś deklaracja w sytuacji realnego zagrożenia sfałszowanymi / ustawionymi wyborami, braku niezależnego sądownictwa / niezależnej komisji wyborczej i tak dalej?

     4. @Jacek Tabisz
      Jest kilka partii opozycyjnych, można wybrać te lepsze. Nawet jak będzie wspólna lista, można wybierać kandydatów z tej partiii która nam pasuje. A nie z jakiejkolwiek. 
      —-
      Wybieranie to się właśnie kończy.

  2. >>O, widzę, że pojawił się kolejny odcinek serialu – dokopmy opozycji. Gratuluję <<

   -Nie dokopmy, a wymagajmy. Zresztą opozycja doskonale dokopuje sobie sama. To wygląda jak wyścig z PiSem na pieprzenie głupot. Rzeczywiście ilość króli nie ma znaczenia, szczególnie dla niewierzącego, ale nie wiem jak żyjąc w tym kraju, można nie wiedzieć ilu ich w tej bajce było, ani że żaden z nich nie miał na imię Belzebub, czym zabłysnął Arkadiusz Myrcha z PO. 

   1. Dokładnie. Lepsza biała Polska bez muzułumanów i bez sądów niż wielorasowa Polska z sądami. Miesięcznica już za 3 dni. 

 4. Jeżeli o mnie chodzi, nie wiem, czy "przewodnicząca Lubnauer" poprze ideę świeckiej Polski, czy nie. Po pierwsze dlatego, że Nowoczesna to partia bezideowa i bezprogramowa. Po drugie dlatego, że nie staram się nawet tego dociec – w przekonaniu, że owo poparcie lub jego brak i tak nie będzie mieć żadnego znaczenia. Wiem natomiast jedno: że "świecka Polska" to ahistoryczny oksymoron, niemożliwy do ucieleśnienia na takiej zasadzie, na jakiej nie ucieleśni się nigdy kwadratury koła; Polska "świecka", Polska Mieszkowskiego, Nowickiej, Hartmana, Środy czy Urbana po prostu nie będzie już Polską inaczej, jak tylko z nazwy, oraz że obecna opozycja gromadzi ludzi na zasadzie selekcji negatywnej – po dwóch latach jasno widać z wielką jasnością, że aby być w opozycji do obecnego rządu trzeba być kompletnym idiotą, aferałem, komuchem, oszołomem albo zmanipulowanym ignorantem. Takie też typy osobowe – nic dziwnego – znajdziemy z łatwością pośród liderów opozycji. Stanowią oni bardzo słaby materiał pod każdym względem, obiekt nieustannego i powszechnego lekceważenia i pośmiewiska, bardzo trafnie nazwany "gorszym sortem". Przeciętny Polak, który pójdzie głosować i którego głos (na szczęście mamy demokrację!) rozstrzygnie losy Polski, ma – proszę wybaczyć wulgaryzm – głęboko w dupie, czy "przewodnicząca Lubnauer", opowiada się za ideą świeckości, czy nie, czy "przewodniczący Schetyna" jest za 500+, czy nie, czy "premier Ewa Kopacz" jest za tym czy raczej za owym, czy "prezydent Komorowski" kogoś  ostatnio skrytykował czy raczej pochwalił. Wiarygodność tych ludzi jest zerowa i za dwa lata znikną oni z polityki, tak jak zniknął niesławnej pamięci Palikot, oraz ludzie tacy jak np. Napieralski czy Olejniczak, o których nikt już dzisiaj nie pamięta.

  1. Czyli rozumiem że Lubnauer jest gorsza od Putina który zezwala na milion aborcji rocznie w Rosji i pozwala na bicie baby po mordzie?

   http://www.fronda.pl/a/bicie-zony-to-juz-nie-przestepstwo-gdzie-w-rosji,86625.html

   http://www.fronda.pl/a/rosja-pograzona-w-aborcyjnym-piekle,5486.html

   Wydaje mi się że winą Lubnauer w oczach prawicy jest to że nikogo nie zabiła. Gdyby rozpętała wojny w Gruzji, na Ukrainie i w Syrii i przy okazji zabiła 300 000 ludzi to byłaby idolką Elaspa jak Putin. 

  2. Elsap: "aby być w opozycji do obecnego rządu trzeba być kompletnym idiotą, aferałem, komuchem, oszołomem albo zmanipulowanym ignorantem"
   .
   Elsapie… ależ łatwo i bezrefleksyjnie dałeś się wkręcić PiS-owskim propagandystom w pogardę dla "gorszego sortu". Oni teraz pielęgnują w was nienawiść, po to by was potem rzucić jak mięso armatnie na bagnety. Nie pozwalaj im na to jeśli się szanujesz.
   PiS jest w tym zresztą bardzo krótkowzroczny, bo te masy prędzej czy później zwrócą przewciwko niemu, jak tylko się bardziej zradykalizują, niż PiS by tego chciał. Takich bestii jak nacjonalizm, ksenofobia albo bogoojczyźniany katolicyzm nie da się zbyt długo trzymać na uwięzi jak tresowanej foki.

 5. Ja też się zgadzam, ale nie zgodzę się co do tego, że świecka Polska to "oksymoron"!

  Kościuszko, Pułaski, Dąbrowski, Wybicki, Słowacki, Fredro, Boy-Żeleński, Tuwim…

  Skłodowska-Curie, a nawet Piłsudski i wielu wielu innych to nie byli katolicy, albo mieli katolicyzm papistowski głęboko gdzieś! 🙂

  Nawet taki ksiądz Kopernik nie do końca zgadzał się z wytycznymi Kościoła Rzymskiego. 😉

 6. Tadeusz Kościuszko:

  "…albowiem wszelkie ciało udzielne w narodzie będzie działało przeciw poczynaniom rządu, przy którym będą istniały utajone rewolty, konspiracje, w które niestety obfituje historia; nie można spodziewać się, że zmienią postępowanie, gdyż w ich interesie leży istotnie fascynowanie oczu ludu kłamstwem, strachem przed piekłem, dziwacznymi dogmatami i abstrakcyjnymi czy też niezrozumiałymi ideami teologii."

  "Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań." 🙂

   

   

 7. Nie lubie na stronach rtv tej ohydnej w stylu  WtyłkuWizji propagandy ze strony Szaniawsko-Tabiszewskiej ("reakcja na zamach w Londynie …").

  Lubnauer ma racje, najwazniejsza jest Swiecka Szkoła, bez tego nie da sie zbudowac swieckiego panstwa.  Mozna robic rozne konstrukcje, zakłamania, przekłamania, ale bez swieckiej szkoły NIC z tego nie wyjdzie. Bedzie to kolejna atrapa i okłamywanie i siebie a przede wszystkim okłamywanie dzieci. 

  Ale Lubnauer nie ma szans przekonac kosciola ze katecheza w szkole jest "ze szkoda dla koscioła". Nawet jak to czesciowo jest prawda,  to jak ona sobie wyobraza zabranie kosciołowi  miliardow złotych na katechetow? Krk poki co umie liczyc. Strata miliardow złotych to jest dla Krk WIELKA szkoda.  W swoich argumentach Lubnauer jest troche dziecinna, i wciska kit, ciekawa by była praktyka tego odebrania Krk forsy na katecheze. Dlaczego nie atakuje tak bardzo Krk ze strony wyznaniowej, a ogranicza sie do finansowej? Moze chce sie tym roznic od reszty partyjek, ze lewej strony. Ciekawe czy by pocałowala papieza w reke. 

  Wg mnie w tej chwili najbardziej realnym pomysłem byłoby wywalenie katechezy i etyki, i wprowadzenie do szkoł przedmiotu "Nauka o religiach i filozofiach", kontrolowanego przez szkołe. I zaproponowanie szkolenia (płatne) tego przedmiotu obecnym katechetom, jesli tego chcą  Po zaliczeniu szkolenia (rok albo dwa) mogliby uczyc tego przedmiotu. W ten sposob osoby ktore teraz sie utrzymują z "zawodu katecheta" miałyby szanse kontynuacji i dokształcenia i nie straciły by pracy (po zdanych egzaminach). Byłoby to łagodne zabranie forsy Krk, ale niezabranie forsy ludziom.

  Na prawdę nie wiem dlaczego Zydzi (Michnik, Gieremek, Kuron, Mazowiecki … i cała reszta wokoł stołu) dali polactwu katechezę w szkołach publicznych. Potworny krok do tyłu. Jak to teraz odkręcic? Dziesiątki lat straty i uzerania sie. 

  1. Nie wiem, czemu obrażasz bez sensu ludzi. Dla wielu chyba osób jest całkowicie normalne i logiczne, że świeckość musi być budowana na podobnym stosunku do wszystkich religii. Nie można jednej krytykować, drugiej zaś wybielać i w ten sposób budować świeckości. Uwaga Alicji, która tak cię zdenerwowała, ma zatem sens i cieszę się, że zwraca się na to uwagę. 

   1. W wiekszosci to nie sa wyznawcy islamu tylko bandyci chowajacy sie za islamem. Pochodzacy z kraju gdzie systemem byl islam. Podobnie jak nasi kibole-bandyci prujacy morde Bog honor ojczyzna. Zreszta, wewnatrz islamu sie nawet bardziej rzna niz na zewnatrz. Oczywiscie ze religijne czubki sa zdolne do zabicia imie swoich urojen, np w USA protestanci fizycznie zaatakowac wokoł klinik aborcyjnych. 

    Własciwie p. AS i Tobie został do głosowania tylko PiS albo Kukiz, bo cała reszta probuje jakos rozroznic prawdziwych religijnych czubkow, od frustratow chowajacych sie za religia.  W ten sposob przyczynisz sie do wygranej PiSu, bo przeciez walka z islamem  jest najwazniejsza.

    No bo jaka partia ma cos do zaoferowania w tym temacie? Tylko PiS.  Lubnauer probuje robic z siebie (mini)-Merkel, ale bedzie jej ciezko. 

    1. Nie masz racji, przeczytaj Koran i pomyśl. Bo co? Bandyci w 13 krajach skazują apostatów na śmierć? Czy raczej istnieje zgoda większości? 

     1. W czym nie mam racji? Trudno dzisiaj wykreslic ze starych religijnych ksiag nawolywania do zabijania niewiernych czy innowiercow. Dawniej te ksiegi byly modyfikowane, dzis trudno to wyegzekwowac. Mozna natomiast wymagac aby prawo danego kraju nie bralo morderczych wskazowek z religijnych skryptow do swojego obecnego prawa. A Pan walczy z Koranem, zamiast walczyc z obecnym prawem. Np. jeszcze nie tak dawno temu kraje protestanckie mialy w swoim prawie kare smierci dla katolikow, za same "bycie" katolikiem, i co? Kraje arabskie są na powolnym etapie odczepiania religii od prawa. Izrealowi idzie troche lepiej, ale tez chyba mają jeszcze w swoim prawie mnostwo głupot.    W katolicyzmie tez jest jeszcze mnowstwo sformułowan "nie bedziesz miał bogow cudzych przede mną", "geje nie trafia do raju" itp. i co? Walczy Pan z tym? prosze żądac delegalizacji Dekalogu, i wykreslenie kompromitujących sformułowan z Biblii.

      Ja bym nie żądal od Lubnauer rozwiazywania kwestii zydowsko-muzułmanskiej, najpierw niech sie zajmnie własnym polskim podworkiem.

     2. @LUCYAN
      Ja bym nie żądal od Lubnauer rozwiazywania kwestii zydowsko-muzułmanskiej, najpierw niech sie zajmnie własnym polskim podworkiem.
      —-
      Dokładnie tak.
      A Pan Jacek Tabisz i reszta chcą poświęcić Polskę żeby między innymi rozwiązać kryzys na Bliskim Wschodzie.
      Już wkrótce na r.tv będzie zapewne tekst o tym jak dobrze, że Trump uznał Jerozolimę jako stolicę Izraela…

       

     3. Oczywiście, że to dobrze, że Trump uznał Jerozolimę za stolicę Izraela. Natomiast świeckość ma być zbudowana na wieki i nie powinna uwzględniać tylko jednego związku wyznaniowego, ale wszystkie. NIe tylko katolicyzm zagraża świeckości na świecie, nawet on nie najbardziej jej zagraża, ja zaś nie jestem skrajnym nacjonalistą i uważam, że Polska jest częścią swiata, nie zaś samotną wyspą, dla której reszta świata to nieistotne tło „bo tak”. 

     4. Oczywiście, że to dobrze, że Trump uznał Jerozolimę za stolicę Izraela.

      A jak to wywoła konflikt i spowoduje kolejne fale uchodźców? Lepiej chyba żeby tam siedzieli niż tu przyłazili, prawda?

      ja zaś nie jestem skrajnym nacjonalistą i uważam, że Polska jest częścią swiata, nie zaś samotną wyspą, dla której reszta świata to nieistotne tło „bo tak

      Lol, bo tak wygodnie Panu teraz mówić. 
      Nie ma wolnego kraju, to można sobie o kant dupy potłuc inne części świata i zajmowanie się nimi. Najpierw trzeba mieć narzędzie, dobrze działający wolny kraj/państwo z wolnymi wyborami, wolnymi obywatelami, z silnymi i niezależnymi instytucjami / sądami / dobrym poziomem wykształcenia ludzi i tak dalej, żeby móc no cokolwiek innego wpływać przy jego użyciu.

      A przy Pisie itp. go nie będzie, przynajmniej w coraz większym stopniu dla Polaków (będzie tylko prywatną własnością partii), a później pewnie znowu doprowadzą do utraty niepodległości, albo stanu Białorusi, która jest nieformalną częścią Rosji. A jak Polski nie będzie, to o całej reszcie nie ma co gadać i nie ma sensu się innymi rzeczami zajmować i można sobie właśnie o kant dupy potłuc takie Pana gadanie…

      Albo spoko, bo Pan nie jest „skrajnym nacjonalistą”….

     5. Ma Pan miliony ludzi, którzy żyją w krajach z gigantycznymi problemami i zajmują się sytuacją na świecie. 

     6. Albo spoko, bo Pan nie jest „skrajnym nacjonalistą”…. => Ale spoko, bo Pan nie jest „skrajnym nacjonalistą”….

     7. Owszem, patrzę na ludzkość a nie tylko na obszar 100 – 500 km od mojego domu udając, że to jakieś wycięte w czasoprzestrzeni miejsce. 

     8. Owszem, patrzę na ludzkość a nie tylko na obszar 100 – 500 km od mojego domu udając, że to jakieś wycięte w czasoprzestrzeni miejsce. 
      —–
      Spoko, jeśli na przykład to prawda, że odebrano chorym i niepełnosprawnym ludziom możliwość głosowania korespondencyjnego, to niech Pan do nich idzie i im Pan to powie: „Bardziej niż wy interesują mnie muzułmanie, islam i moje rozmyślania o Allahu, dlatego popieram rząd, który odbiera wam prawa wyborcze”.

       

     9. Interesują mnie niepełnosprawni. Pokaż swoje teksty/filmy/działania poświęcone osobom niepełnosprawnym. 

    1. Putin też wyrzucał polskich księży z Rosji dlatego uwielbia go polska prawica. Natomiast polska prawica nienawidzi Merkel która nigdy nie wyrzuciła żadnego polskiego księdza z Niemiec. No ale Merkel ma poważną wadę – nigdy nie napadła na inny kraj i nie zabijała ludzi. Myślę że gdyby Merkel napadła np. na Szwecję to byłaby idolką polskiej prawicy.

      

 8. Duet Lubnauer-Pihowicz bedzie ciekawy.  Jedyna partia z kobietami u władzy (pomijając partie o mikroskopijnym poparciu). Co ciekawe, Lubnauer dostała gratulacje od liderow innych partii z wyjątkiem … Kaczynskiego i PiSu. Widac w PiSie mała konsternacja. Wiedzą jak atakowac mezczyzn, ale z kobietami muszą byc ostrozniejsi, tym bardziej ze prezes nie ma z kobietami doswiadczenia i wyczucia. Licze na starcie myszki agresorki z kotkiem prezesa. Niby kot ma przewage .. ale(k).

 9. Interesują mnie niepełnosprawni. Pokaż swoje teksty/filmy/działania poświęcone osobom niepełnosprawnym. 
  —-
  I jakie to ma znaczenie, gdy prawdopodobnie odbiorą im prawo głosu?
  Zresztą wystarczy zachorować poważnie, by być w podobnej sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + 11 =