Fenomen i antyfenomen Macrona

Prezydent Francji Emanuel Macron stał się metaforą naszych czasów. Doszedł do władzy na zasadzie walki "jasnych sił demokracji" z "ciemnym i złym populizmem". Niestety, a może na szczęście, jego prezydenckie poczynania pokazują, że rzeczywistość nie jest taka prosta i nie podlega prostym dychotomiom "dobra i zła" jak w Gwiezdnych Wojnach. 

 

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

13 Odpowiedź na “Fenomen i antyfenomen Macrona”

 1. Uuu cenzura.
  Szalejąca poprawność polityczna.
  Skasowano moje 3 komentarze.
  Nie można prawdy powiedzieć o tym, czego Jacek Tabisz chce dla Polskich pracowników.
  O tym jak chce ich poświęcić.
  Wolno tylko przytakiwać, gdy Jacek Tabisz przypisuje ludziom na masową skalę fałszywe poglądy (wypowiedzi/działania) w celu ich poniżenia.
  Wolno tylko krzyczeć: „Jebać lewaqów”.
  Taki jest tutaj dogmat.
  Tylko to tutaj dopuszcza policja kontrolująca myśli.
  Cała reszta to myślozbrodnia.
  ​Na szczęście mam zapisaną stronę.

  1. Jeszcze raz proszę o nie zmyślanie sobie czyichś wypowiedzi. Ostatnie trzy komentarze nie miały ani jednego zdania, które nie byłoby zmyślaniem cudzych wypowiedzi. A A propos rzekomego j..ć lewaków. Hejter V_R zarzuca Piotrowi, iż ten twierdzi iż każda lewica jest głupia. Wskazuję na pochwały lewicowych polityków ze strony Piotra – Blaira i Schrödera. Były całe artykuły Piotra na ten temat. Wpisuje się sam Piotr twierdząci iż ceni tych lewicowców. Ale hejter Roche wie lepiej, licząc na głupotę i zidelogizowanie niektórych czytelników. Wyjątkowo to paskudne

   1. Wszystko odnosiło się do tego, co Pan mówił na filmie i było 100% prawdą.
    Szczególnie podkreśliłem momenty, w których Pan zmyśla poglądy (wypowiedzi/działania) ludzi na masową skalę w celu ich poniżenia.
    A także moment, w którym Pan poświęca prawa i wolności pracowników (możliwość tego, by też mogli być podmiotami i decydować o sobie / wybierać pracodawców, na europejskim wspólnym rynku) , bo Islam.
    Podkreśliłem także hipokryzję Pana zachowania / wypowiedzi.
    Była konkretna minuta i była konkretna odpowiedź na to, co Pan mówi.
    Nie jest Pan w stanie wziąć na klatę wolności słowa.
    Liczy się tylko Pana dogmat, Pana narracja, bo przede wszystkim to Pan tutaj politykę uprawia.
    Dlatego nie jest Pan w stanie tolerować rzeczy, które podważają to, co Pan mówi / Pana ideologię (to słowo, które Pan lubi, nie ja).
    Po prostu jest Pan hipokrytą.
    Jest Pan zaślepiony antylewicową obsesją i fiksacją na punkcie Islamu i związanym z tym światopoglądem, więc Pan nie rozumie innego punktu widzenia.
    Cenzura.
    Szalejąca poprawność polityczna.

    1. Wielokrotnie twierdziłem, że lewica troszcząca się o pracowników jest potrzebna. Twierdzę też, że UE powinna troszczyć się o swoich obywateli. Moim zdaniem Macron werbalnie jest za UE, lecz faktycznie podejmuje działania szkodliwe dla europejskiego rynku pracy

     1. lecz faktycznie podejmuje działania szkodliwe dla europejskiego rynku pracy
      ====
      Nie, Pan mówi na filmie, że niby podejmuje działania szkodliwe dla firm z Polski.
      Dla Pana wspólny rynek to tylko firmy, ale ludzie już nie.
      Pan się de facto opowiada na tym filmie PRZECIWKO polskim pracownikom. PRZECIWKO temu, by zewnętrzna presja zmuszała firmy do oferowania lepszych płac i warunków dla pracowników, jeśli chcą ich utrzymać, do konkurowania o pracowników. To Pan jest przeciwko polskim pracownikom, przeciwko ich prawom, wolnością i aspiracjom.
      Dla Pana są dobrzy, jeśli można ich użyć jako rekwizytu, bo Pana Islam i Pana muzułmanie, a tak to… bez problemu ich Pan poświęca. To, co jest najważniejsze, czy emancypacja  pracownika/człowieka, jak to mówią empowerment, jest dla Pana możliwe do poświecenia i wliczone w koszty, a także drugorzędne wobec Pana Islamu i Pana muzułmanów.
      Niech Pan po prostu krytykuje tych muzułmanów (może się Pan w tym wyspecjalizować; nie mam problemu z tym), a ludziom w życie się nie wtrąca i niech im Pan nie szkodzi.
      Uważam, że Pan niczego nie rozumie. Może się Pan zna na Koranie, spoko, ale to nie znaczy, że na reszcie też. Niech Pan ludziom nie dokucza.
      ===
      Wielokrotnie twierdziłem, że lewica troszcząca się o pracowników jest potrzebna. 
      —-
      Nie wiem, o co chodzi z tą lewicą u Pana. Ja to mówię jako ja, jako człowiek najpierw, a to się dopiero przekłada i tak się składa, że to się pokrywa z lewicowymi poglądami. Ja bym tak uważał nawet jakby takie poglądy nazywały się zupełnie inaczej i bez względu na wszelkie inne okoliczności. Bo to wynika z tego, w jakim świecie chce żyć i na czym ma on zostać oparty (co mi pasuje, a co nie).
      Nie rozumiem ludzi, dla których najpierw jest jakaś wymyślona ideologia, a potem człowiek.
      Nie rozumiem Pana podejścia do ludzi. Dla Pana indywidualny człowiek nie istnieje.
      Te jakieś wszystkie wymyślane zawsze zderzenia cywilizacji, wojny kulturowe (jak to wymyślili prawicowi spin doctorzy w USA, (gdy się kłóci Fox News z MSNBC)) jakieś prawice vs lewice. To jest takie dziwne, takie maksymalnie obce. Tak jakby serio nie było ludzi, tylko ideologie/religie, nie chodziło o to, w jakim świecie chcemy żyć i na jakich zasadach ma być oparty świat, tylko ktoś  — tak, jak Pan to robi — chciał narzucić innym swoją świętą księgę, nawrócić innych i mówić im jak mają żyć.
      Pan tutaj przede wszystkim politykę uprawia i sprzedaje swoje poglądy polityczne.

   2. Ale hejter Roche wie lepiej, licząc na głupotę i zidelogizowanie niektórych czytelników. Wyjątkowo to paskudne
    ====
    Cytaty z Piotra Napierały:
    "Lewica nie lubi racjonalnego zastanawiania się". 
    "Z lewicą jest coś nie teges (poprzedzone wcześniejszym kłamstem/generalizacją)"
    "Ich świat wyobrażeń jest dla nich ważniejszy niż świat empirycznych faktów"
    „Lewica nigdy się nie zastanawia”
    "Lewica nie lubi dyskutować, ona po prostu wie, że wegetarianizm jest zdrowy" (tak jakby był jakiś obowiązek nie jeść mięsa; albo trzeba mieć ekstra sprecyzowane politycznie poglądy, żeby zdecydować się nie jeść mięsa; Czy to nie zostało powiedziane, żeby poniżyć?)".
    "Świat wyobrażeń… przypomnia świat religijny"
    "Po prostu lewica nie myśli"
    https://youtu.be/Fxgy4QmMmoE?t=307
    No i kto tu jest hejterem i chce ludzi poniżać?
    Nic z tego, co Pan na filmie powiedział nie jest prawdą, są tylko Pana domysły, jeśli trzymać się tego, co Pan pisze, gdy mnie cenzuruje, mówi to Pan celowo, by poniżyć ludzi na masową skalę.

   3. @Jacek Tabisz
    Uważanie, że krytyka islamu jest ok, ale używanie Islamu jako broni przeciw ludziom, poświęcanie niemuzułmanów, karanie ich i wliczanie ludzkiego cierpienia i bólu w koszty oraz odbieranie ludziom praw i wolności oraz aspiracji,  byleby żadnego muzułmanina nie było, już nie jest ok, to nie jest hejt.

  1. Z powyższego filmu wynika, że patriotyzm to zarzynanie się przez polskich pracowników w imię patriotyzmu, powiedzenia "nie będę zarabiał więcej i w lepszych warunkach, bo jestem przeciw Muzułmanom". 🙂 Przynajmniej pewnie tego oczekuje JT od ludzi. Tak o tym opowiada.

 2. tak. Blair Kok Persson i Schroeder byli ok . W latach dziewięćdziesiątych lewica się cywilizowała i poznawała teorię i praktykę ekonomii zarzucając marksistowskie bzdury. Niestety obecnie udaje greka w sprawie imigrantów i znowu jest siłą destruktywną. A Vernon Roche to po prostu kłamliwy troll

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 5 =