Hipokryzja pod płaszczykiem tolerancji

 

Jest w internecie taki obrazek. Lewaczka gada z facetem, który jej mówi, że należy zabijać ateistów (znalazłam obrazek z zabijaniem gejów – też źle) i ograniczyć prawa kobiet. Lewaczka jest słusznie oburzona i nazywa owego jegomościa bardzo nieładnie. Jednak to nie koniec całej historii. Ten sam facet stwierdza, że jest muzułmaninem i lewaczka nagle zmienia front, zaczyna go przepraszać. Tak mi się coś zdaje, że czasem obrazki satyryczne trafiają lepiej w istotę problemu niż tysiące słów.

 

 

Zastanówmy się, co by się stało, gdyby jakiś w miarę znany katolik stwierdził, że za odejście z Kościoła (czy za homoseksualizm) należy egzekwować karę śmierci, zaś kobieta powinna mieć połowę głosu w sądzie, bowiem jest gorsza od mężczyzny. Jak zareagowałaby lewica? Oczywiście natychmiast zaczęłaby obarczać tą wypowiedzią większość katolików, a przynajmniej cały katolicki kler i partie powołujące się na katolicyzm. W islamie mordowanie apostatów (wolę ten przykład, bo bardziej dotyczy samej religii) w majestacie prawa i traktowanie kobiety jako podczłowieka jest na porządku dziennym, w wielu miejscach jest poparte oficjalnym prawodawstwem. I co robi lewica? Popiera islam, broni islamu, lub w najlepszym razie milczy omijając problem.

 

Moim zdaniem lewicowcy powinni być uczciwi. Powinni pojechać do Arabii Saudyjskiej lub na Malediwy i wziąć udział w tych egzekucjach i rozprawach sądowych. I tam już zostać, bo moim skromnym zdaniem współudział w morderstwie, jakim jest zabicie kogoś za odejście od jakiejś ideologii (w tym wypadku od islamu) jest poważnym przestępstwem, za które taki osobnik powinien być skazany na wiele lat więzienia.

 

Przestępstwem jest także wspieranie przestępstwa poprzez dezinformację lub przemilczanie. Dlaczego zatem nic się nie dzieje z osobami, w których lewicowa ideologia rozwinęła skłonności przestępcze?

 

Być może dlatego, że część popierających lub współuczestniczących w poważnych przestępstwach lewicowców nie ogarnia tego co robi. Są jak członkowie sekty o wypranych mózgach, nie zdający sobie sprawy z tego, że na przykład guru robiący sobie harem z dzieci popełnia przestępstwo. Były też sekty parające się terroryzmem, lub doprowadzające do zbiorowych samobójstw. Ta część lewicowej ideologii, która w sposób zupełnie irracjonalny wybiela islam i broni go za wszelką cenę przypomina bardziej sektę niż światopogląd polityczny.

 

Moim zdaniem osoby o wypranych w sekcie mózgach można traktować łagodniej w sądach, niż osoby trzeźwo myślące, ale jednak prawo powinno się nimi zająć i ukrócić ich działalność. Może się dziwicie, może sądzicie, że przesadziłam? A czy na Morzu Śródziemnym  rozmaite lewicowe NGOsy nie wspierają przemytu ludzi pod płaszczykiem „biednych uchodźców” i  czy nie współpracują ze zorganizowanymi organizacjami przestępczymi z Afryki, które z kolei współdziałają z mającymi morze krwi na rękach terrorystami z muzułmańskiego Boko Haram? I czy ktoś osadził członków tych NGOsów w aresztach? Czy czekają oni na rozprawę w sądach? Niestety nie… Nasz świat stoi na głowie.

 

Ale wróćmy jeszcze raz do obrazka. Lewaczka na nim przedstawiona jest sekciarsko wyrozumiała dla najbardziej zbrodniczych i odpychających przekonań muzułmanina, bo tego wymaga jej sekta, lub nieprzemyślana pseudomoralność. Gdy jednak lewaczka słyszy podobne słowa od prawicowca, reaguje mocno i brutalnie. Czyli lewaczka wybiera sobie tego sławetnego „innego” do tolerowania. Prawak nie jest atrakcyjnym „innym” i można go traktować dowolnie. Natomiast muzułmański „inni” jest święty. Czy taka selektywna tolerancja jest w ogóle tolerancją? Oczywiście nie. To jest tylko i wyłącznie instrumentalne wykorzystywanie ludzi dla celów własnej ideologii. Przypomina to bardziej nazizm lub komunizm, niż jakąkolwiek godną pochwały postawę.

O autorze wpisu:

Humanistka z wykształcenia, nie bojąca się jednakże ściślejszej nauki. Od dziesięciu lat sympatyczka polskich racjonalistów, obecnie mieszka za granicą. Obecnie, jako publicystka, zainteresowana obroną wolności słowa, wolności ekspresji artystycznej i tożsamości europejskiej.

12 Odpowiedź na “Hipokryzja pod płaszczykiem tolerancji”

  1. Kultura Rzymu polegała na podbijaniu, utrzymywaniu kontroli nad podbitymi i czerpaniu z tego ogromnych korzyści. Czyli nic nadzwyczajnego w historii człowieka, żaden rzymski wynalazek. Na szczęście nie wszyscy okazali się Rzymianami i Europa w dużej mierze z tym skończyła. To jest zupełnie nowa jakość dla Europy, nie mający żadnych związków z Rzymem. To inna, nowa kultura polegająca na otwieraniu granic bez wcześniejszego podbicia danego terytorium. Rzym to była taka bardziej cywilizowana odmiana barbarzyństwa, ale jednak barbarzyństwa. Dlatego tak dobrze wpisało się w to ekspansywne chrześcijaństwo, wykorzystując tę napastliwą kulturę dla własnych celów. 

 1. Lewica ma słoności do budowania utopijnych i oderwanych od rzeczywistości systemów. Po utworzeniu ZSRR już było wiadomo, że komunizm nie działa ale nie zniechęcało to lewicowców do promowania tego systemu na całym świecie ponieważ uważali że w ich kraju będzie inaczej i system się sprawdzi.
  Podobnie jest z islamem i multikulti. W większości krajów muzułmańskich mniejszości religijne są w jakimś stopniu dyskryminowane ( częste są konflikty pomiędzy muzułmanami i nie-muzułmanami) ale nie przeszkadza to lewicy wierzyć, że w Europie będzie inaczej.  Europa już teraz nie radzi sobie z integracją muzułmanów chociaż stanowią oni zaledwie kilka procent ludności w krajach zachodnich ale lewica wierzy, że jak będzie ich więcej to wszystkie problemy z integracją znikną.

 2. Kilka zarzutow do tekstu : od pierwszego zdania wprowadzona jest segregacja, dowiadujemy sie, ze mamy do czynienia z prawakiem i lewaczką. Oba te okreslenia szufladkuja, sa pogardliwe i niezbyt eleganckie ( a jestesmy na stronie racjonalisty czy super expresu? ). Myslę, że poważną krytykę podobnych zachowan mozna sformulowac w nieco bardziej godny racjonality sposob. Z tekstu nie dowiadujemy sie na przyklad z czego wynikaja podobne zachowania? Moze z tego, ze malo wiemy o islamie? Moze stoja za tym powazne mechanizmy psychologiczne?  Tekst napisany w tonie oskarzycielsko-pretenjsonalnym nie wnosi nic nowego do swiadomosci czytelnika, oprocz tego, ze emocjonujemy sie obrazkiem, jak gdyby to byla conajmniej sytuacja nagrana ukrytą kamerą. Trudno tez wyobrazic sobie sytuacje, ze zdrowo myślący człowiek przytakuje KOMUKOLWIEK slyszac podobne przekonania!

  1.  

   >>Trudno tez wyobrazic sobie sytuacje, ze zdrowo myślący człowiek przytakuje KOMUKOLWIEK slyszac podobne przekonania!<<

   -Nie tylko trudno, to niemożliwe. Dlatego ktoś, kto przytakuje takim przekonaniom nie należy do zdrowo myślących. Tacy właśnie wymyślili pojęcie islamofobii, potrafią usprawiedliwiać wszelkie obrzydliwości tej akurat religii, a jednocześnie atakować tych, którzy jasno się jej praktykom i treściom sprzeciwiają. Szczególnym brakiem zdrowego rozsądku wykazują się kobiety występujące w obronie islamu. Są jak karpie proszące się o Boże Narodzenie. Komentarz szczególnie zabawny w miejscu, gdzie ponownie ktoś każe "niedouczonym islamofobom" poznawać islam i jego mechanizmy psychologiczne. Może psychiatryczne? Ci imamowie to jednak muszą mieć tęgie łby, żeby to wszysko pojąć.

 3. A gdzie to p. Szaniawska  znalazła takie  brzydkie rysunki. Widac autor/ka tego obrazka tez czuje respekt przed muzułmanską  swietą inkwizycją – ten muzułmanin  jakis biały i bez brody. Nigdy nie widziałem rudego muzułmanina. 

  1. Zresztą, obawa i niechec mezczyzn wobec gejow ma dwa podłoza (i nie są to religijne). Pierwsza to niechec biologiczna, zapach mezczyzny nie jest pociągający dla innych mezczyzn. Po drugie, gej moze zgwałcic  drugiego mezczyzne. Kobieta ma raczej małe  szanse zgwałcic mezczyzne. I tak dawniej było. W dawnych czasach jak wojsko weszło  to panowie  geje sobie wybierali chłopakow i gwałcili. Aleksander Macedonski czy cesarze rzymscy sie nie patyczkowali tylko rzneli az hurczało.

   1. Ale przecież łatwiej odepchnąć człowieka od czegoś przez odwołanie się do strachu przed czymś większym niż racjonalne wytłumaczenie mu, co jest na rzeczy. Podobnie przeciętny ówczesny człowiek nie pojąłby, że zjedzenie źle przyrządzonych owoców morza czy wieprzowiny w ciepłym klimacie grozi mu różnymi chorobami (których natury też wtedy nie rozumiano dokładnie), więc wymyślono przekaz, że bóstwo to potępia jako nieczyste. Boski autorytet niestety miał i ma większą moc perswazji niż wyjaśnianie ludziom powodów jak krowie na rowie.

 4. Wszytko racja ale propagnda nie jest zbyt precyzyjnym narzędziem chirurgicznym – usuwa małego guzka wraz z połową jelita.
  W Polsce mamy od 2 lat piękną "akcję informacyjną" o brzydkich stronach islamu a efekt jest jaki?
  Wzrost rasizmu, antysemityzmu i ksenofobii.
  Jej ofiarą padają nie muzułmanie, tylko wszelcy kolorowi (nawet jeśli jest to brazylisjki albo angolański katolik), Hindusi, Ukraińcy, ktoś mówiący w autobusie po niemiecku, a nawet prawosławni lub protestanci.

  1. JUZ KTORYSA RAZ Z KOLEJ na jaw wychodzi ze wiele z tych ' rasistowskich incydentow" sa wymyslone przez " lewakow", np ostanim dniu, TOK FM wywołało aferę o rasizmie w warszawskiej bibliotece. Okazuje się, że to kłamstwo niejakiej Rajel Matsili. czarnoskora kobieta grzmiala w roznych lewackich mediach  :„Nie mogłam się nawet zapisać do biblioteki na Pradze Południe, bo podejrzliwa bibliotekarka zaczęła się ode mnie domagać pokazania umowy o pracę i udowodnienia, że jestem stąd” …

   cos , zapomniala tylko dodac ze KAZDY korzystajacy z biblioteki publicznej na terenie Warszawy zobowiązana jest do potwierdzenia swojego związku z miastem. Może być to stwierdzone na podstawie dokumentu np. dowodu osobistego bądź umowy o pracę. ..Ale oczywiscie TVN i wyborcza juz zrobily z tego temat. gdzie tu rasizm? skorto obejmowalo ja prawo takie jak WSZYSTKICH!. Nie wspomne juz o pobiciu czarnego, ktore okazalo sie klamstwem, lub tym rozdmuchiwanym rasizmem wobec muzulmanki z Niemiec, ktora przyjechala niby do Polski i zostala zniewazona, (sprawe zglosila w Niemczech na komisariacie, co same w sobie juz jest dziwne..) gdy chciano wyjasnic sprawe okazlo sie …ze nigdy nie byla w Polsce.. Taki to mamy rasizm w kraju:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + osiemnaście =