Macron oddalony od potrzeb ludu niczym Ludwik XVI. Piotr Napierała

 

Po dojściu do władzy Macrona wielu komentatorów politycznych żywiło wobec niego wielkie nadzieje. Niestety, okazuje się, że prezydent Macron jest oddalony od potrzeb ludu analogicznie do Ludwika XVI. 

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

 1. Nigdy nie protestował milion. 

  The protests began on 17 November 2018, and attracted over 300,000 people across France with protesters constructing barricades and blocking roads.

  22 December: 'Act VI'

  Demonstrations continued throughout the country. The Ministry of the Interior announced a participation figure almost half that of the previous week with 38,600 demonstrators throughout France, including 2,000 in Paris according to the Prefecture of Police.

  https://en.wikipedia.org/wiki/Yellow_vests_movement#17_November:_'Act_I' 

  Z każdym tygodniem było mniej. 
  W ostatnim było tylko 40 000.

  Kręcisz człowieku.

  Poza tym 100 ojro człowieku.
  A Pis traktuje Polaków jak gówno, stawiając im płot przed nosem i nawet nie dając im iść do łazienki, okna otworzyć i nazywając ubekami i tak dalej, chociaż samochodów nie palą.
  ====
  Mówisz "Nie znam szczegółów", a jednocześnie wygłaszasz kategoryczne i ostateczne sądy.

  Przecież nie wpuszcza migrantów. Do Włoch ich odsyła.
  I generalnie to się ich pozbywa:
  https://www.thelocal.fr/20181023/italy-accuses-france-of-trying-to-dump-underage-migrants-over-the-border

  Statku nie wpuścił:
  https://www.telegraph.co.uk/news/2018/09/25/france-denies-aquarius-migrant-boat-permission-dock-marseille/
  Tak samo jak Salvini.

  Tylko po prostu nie szczuje.

  Twoja propaganda podpinająca wszystko pod migrantów nie ma oparcia w rzeczywistości.
  A To był jedyny statek. Cała ta propaganda jest po to, by postawić mury między krajami wewnątrz UE (Uwaga, nie na zewnętrznej granicy UE) i odebrać Polakowi, szczególnie biednemu (bo bogaty, jak Peter Thiel, może sobie kupić zawsze obywatelstwo, na przykład Nowej Zelandii), możliwość swobodnego przemieszczania się i związanych z tym aspiracji po UE i ukarać go za Islam.

  ===
  Anti-semitic and hard-right “entryism” has been obvious from the beginning. Dieudonné, a serially convicted anti-semite, appeared beside, Mathieu Seurot, one of the principle figures of the movement in the south west, as early as November 19th. A placard which appeared briefly last week on a gilet jaune held roundabout in the south was stuffed with anti-semitic and anti-masonic references including the letters “SS”. 

  https://www.thelocal.fr/20181223/analysis-the-yellow-vest-movement-is-in-danger-of-destroying-itself-as-its-dark-underbelly-is-exposed

  Milion ludzi… niech jeszcze czymś więcej oprócz hulajnogi rzucają w Policję, to będą 2 miliony.
  ===
  To Ty człowieku jesteś oddalony od potrzeb ludu, bo chcesz go karać za Islam i muzułmanów.

 2. ah ty przeklamywaczu. Gdyby było 300 tys w całej Francji to policja by ich rozgoniła dawno. Miałem na myśli milion w całej Francji. Największe protesty są na poludniu. To że Macron wysluguje się bankierom i imigrantom to pojawia się najczęściej w retoryce kamizelek. Częściej niż podwyżki akcyzy i podatków a Macronpodwyzszyl wszystkie podatki poza tymi od banków i wielkich firm i nie zmniejszył zasiłków dla muzułmańskich leni. Wyrzuca imigrantów tylko ostatniej fali a trzeba wyrzucić każdego kto nie ma francuskiego obywatelstwa i nie pracuje a np ci których wyrzucił Sarkozy za np napaści na policjantów itd już dawno wrócili. Więc wciskaj sobie te lewackie bajki innym nie mnie.

 3. @Piotr Napierała
  Gdyby było 300 tys w całej Francji to policja by ich rozgoniła dawno. Miałem na myśli milion w całej Francji.
  ======
  Człowieku, każdego roku na Woodstocku w Polsce jest więcej ludzi niż ludzi we Francji protestowało przeciwko Macronowi. A niektórych latach na Woodstoku było dużo więcej ludzi niż w pierwszym tygodniu protestów we Francji przeciwko Macronowi, bo na Woodstocku bywa po 700 000 osób, a tam było trzysta tysięcy, a potem systematycznie co tydzień liczba protestujących spadała. W wikipedii są podane linki do źródeł. 
  Człowieku we Francji ekstra paywalle pozdejmowali na czas tych protestów na wszystkich stronach gazet, żeby umożliwić konwersację. Nie ściemniają w sprawie liczby ludzi. Wszyscy protestujący zostali potraktowani bardzo dobrze, pomimo palenia samochodów.
  Policja nie jest od rozganiania ludzi, którzy protestują.
  Dlaczego to proponujesz?
  We Francji są często protesty. Za poprzedniego prezydenta siedzieli miesiąc gdzieś (Nuit debout – 31 March 2016 – June 2016). Rozganiał ich ktoś? Po co? Może dlatego, że się inaczej zachowywali?
  Człowieku, cofnął podatki, dał 100 ojro. Nie postawił płotu nie potraktował ludzi jak gówno, czyli tak, jak pis.

  Reszta to jest doczepianie muzułmanów specjalnie pod inne problemy. Macron jest za UE, a ty nie, więc specjalnie podczepiasz imigrantów pod te protesty, żeby zniszczyć UE.
  To jest tak jak z tą deklaracją, co mówiłeś że są tam słowa „imigracja to prawa człowieka”, a ich nie było. To zostało wymyślone przez orbanowsko-bannowską propagandę, taki był przykaz dnia.
  Tak samo przekazem dnia jest, że te protesty we Francji to dlatego że muzułmanie.
  Po to nastąpiło to: „Anti-semitic and hard-right “entryism” has been obvious from the beginning.” Próba przejęcia protestów przez alt-prawicę przez dołączenia do nich/podczepienia się pod nie i użycia ich do zniszczenia UE przez użyciu muzułmanów jako wymówki. Czyli w celu ukarania nie muzułmanów za Islam.
  Po to przedstawiasz te protesty w tak zinterpretowany sposób, a nie inny.

  ===
  Człowieku tu masz Salviniego jak wita imigrantów z Afryki (muzułmanów):
  https://www.thelocal.it/20181114/salvini-meets-rescued-migrant-children-promises-welcome

  Kiedy Jacek Tabisz zrobi film o tym, że Salvini jest lewakiem, ojkofobem i zdradził autochtonów i cywilizację?
  Bo ciągle mówi tak między innymi o ludziach protestujących w Polsce przeciwko Pisowi, o polskiej opozycji i o UE
  , a UE wybudowała mur między Turcją i Syrią, żeby migranci, którzy stwierdzą, że pójdą z Syrii na nogach do UE musieli się zatrzymać i powiedzieć „niech to szlag, mur”, a ty byś na to nie wpadł, bo twoim mokrym snem są mury między krajami UE.

  Kiedy napisze o nim szyderczy tekst Szaniawska?
  Kiedy Korga napisze, że Salvini ma pełną wiedzę w Internecie, a jednak to zrobił głupi chuj?
  ====
  Dlatego szanuję Szczerka, bo on ma realistyczne podejście:

  Tylko na bazie świeckiego państwa, a nie „powrotu do wartości chrześcijańskich”, można zbudować w Europie demokratyczne społeczeństwo, ktore bedzie sie składało w dużej mierze z migrantow, bo taka jest logika współczesnej mapy swiata, czy to się to komuś podoba czy nie.

  Jesli bedziemy sie zamykać w obozach, rządzącym – chrześcijańskim i napływowym – muzułmańskim, to nigdy się nie zintegrujemy: Żydzi i Polacy żyli obok siebie, zamknięci w swoich kulturach 1000 lat, i nie znali się wzajemnie. Potrzebna jest wspólna platforma integracji i ta platformą może być tylko liberalna obyczajowo, socjal-demokracja. 

  (On to napisał, wklejać tekst o tym, że odmówiono komuś obywatelstwa, bo się nie chciał przywitać z kobietą, pochwalając to, bo napisał też Nigdy nie rozumiałem dlaczego jako ateista z kultury postchrześcijańsko-oświeceniowej miałbym się z rozczuleniem pochylać nad konserwatywną „muzułmańską specyfiką”, do czego namawia część środowisk entuzjastycznych, jeśli przeszkadza mi również konserwatyzm chrześcijański.)
  To, że to jest realistyczne podejście, bo słusznie zakłada niemożliwość 100% zignorowania tego, że zawsze będą jacyś imigranci, zawsze będą jacyś muzułmanie. Oczywiście że jacyś będą nawet jak wybuduje się mur, co pokazuje Salvinii (różnica polega na tym czy będziemy żyć w wolnym kraju czy w dyktaturze).
  Nie, Szczerek bierze się za bary z rzeczywistością. Wy, jak na przykład Jacek Tabisz, sugerujący poparcie dla cywilizacji opartej na chrześcijaństwie, czy Korga mówiący o tym, że „nie chce ich nawracać”, uciekacie przed rzeczywistością, głównie w świat przeszłości.
  Wasz jedyny punkt programu i pomysł na wszystko to karanie niemuzułmanów za Islam.
  Ziemowit Szczerek > „zatroskana” prawica. 🙂

 4. Szczególnie czekam na tekst Szaniawskiej o tym jak Salvini nazwał ją nazistką. 🙂

  i niech Jacek Tabisz teraz w filmach zacznie mówić o tym jak go Salvini uważa za faszystę. 🙂

 5. Salvini robi co trzeba. Trzyma się wyraźnie podziału na imigrantów legalnych i nielegalnch a z drugiej strony na uchodźców wojennych i imigrantów ekonomicznych. Zaczął deportacje od Nigeryjczyków bo i bez dokumentów wiadomo że uchodźcami z Syrii nie są. Używa badań dentystycznych by sprawdzić czy dzieci są dziećmi itd. I nie przejmuje się tym że tacy lewaccy grabarze cywilizacji jak Ty tylko z władzą nazwą go nazistą. Wraca normalność mimo kłamstw makronomerkelowych mediów i wysiłków wszystkiego lewactwa globu z ONZ-owskimi pacynkami włącznie. I tu Cię boli. Ja chcę żeby Zachód pozostał Zachodem i tyle. Zdanie takich zakłamanych ludzi jak Ty, którzy wkleja kilka linków proimigracyjnej propagandy nikogo nie obchodzi m wszyscy wiedzą że mainstreamowe media to notesy lewicy i dlatego je ignorują albo jak AfD tworzą własne. Dal nam przykład Rupert Murdoch jak zwyciężać mamy

 6. jeszcze jedno Vernon. Zapisz się na jakiś kurs pisarski bo jak dotąd nie udało Ci się ułożyć ani jednej spójnej wypowiedzi. Zazwyczaj nawet nie sposób dojść o co Ci właściwie chodzi. Nawijasz ciągle o jakimś karaniu za islam. Nikt nikogo za islam nie każe jak już to stosuje się wobec muzułmanów łagodniejsze standardy na każdym polu i robi to nawet część ludzkości posiadająca mózg czyli liberalne centrum i prawica. Te Twoje sugestie o czym prawicowa część redakcji ma pisać też są zupełnym pomieszaniem z poplątaniem. Macron coś tam udaje że robi ale dżungla Calais nadal stoi więc nawet łatwizny załatwić nie umie a w ONZ wyraźnie dąży do mataczenia w kwestii kto jest migrantem i jakiego typu. Także jest antyeuropejczykiem i pro islamistą i tyle. Im prędzej wygonią go widłami tym lepiej a razem z nim jego doradców o "poglądach" takich jak Ty

  1. Nawijasz ciągle o jakimś karaniu za islam.

   ====

   Lud, niemuzułmanów chcesz karać za Islam. Tak, jak na Węgrzech robotnicy niemuzułmanie są karani za Islam przez takich ludzi jak Ty. Tak chcesz zniszczyć UE, żeby ukarać niemuzułmanów za Islam.
   Celowo nie chcesz zewnętrznych granic UE tylko między krajami UE. Między innymi żeby zrobić na złość ludziom.
   Jeśli tego nie rozumiesz, to dlatego, że korwnistyczny egoizm nie pozwala Ci się postawić w sytuacji kogokolwiek innego niż swojej. Stwierdzenie o "karaniu niemuzułmanów za islam" idealnie opisuje to, co chcesz zrobić.

   Możesz się wykręcać, ale tak jest. Twoim wrogiem są niemuzułmanie tacy jak Polacy. Szczególnie niezamożni Polacy. 
   Chcesz im spieprzyć życie.
    

  2. Te Twoje sugestie o czym prawicowa część redakcji ma pisać też są zupełnym pomieszaniem z poplątaniem.
   ===
   Nie ma sugestii. Jest odpowiedź na między innymi na to, co mówisz i na skutki tego, co mówisz, w tym na to jak to dotknie zwykłego człowieka takiego jak ja, którego chcecie złożyć w ofierze, by powróciła ta wasza pseudonormalność, czy sądząc po filmach Black Pigeon Speaks, islamskość po rebrandingu. 
   Oraz jest protest przeciwko temu, że chcecie niemuzułmanów karać za islam.

   ====
   Ja chcę żeby Zachód pozostał Zachodem i tyle.

   Nie, Ty chcesz tylko karać niemuzułmanów za Islam.
   Szczerek chce, żeby Zachód pozostał Zachodem, ale Ty nie.

   ====
   Trzyma się wyraźnie podziału na imigrantów legalnych i nielegalnch a z drugiej strony na uchodźców wojennych i imigrantów ekonomicznych.
   —-
   Każdy jest przeciwko nielegalnej imigracji.
   Niech sobie Salvini sprawdza, co chce, nawet niech im do dupy zagląda. Gdzieś to mam.

   Ja protestuje przeciwko karaniu niemuzułmanów za Islam między innymi przez Ciebie.
   ===

   Piszę wprost o co mi chodzi.
   Udajesz, że nie wiesz o co mi chodzi, bo to chroni Cię przed publicznym przyznaniem mi racji.

  3. Te Twoje sugestie o czym prawicowa część redakcji ma pisać
   ===
   Wy, w tym w szczególności Ty, chcecie mi mówić jak mam żyć i jakie mam mieć prawa i wolności, a jakie nie, i chcecie ludziom odebrać UE. Co jest szczególnie Twoim celowym i świadomym wyborem.
   Najpierw stwierdziłeś, że nie lubisz UE.
   Potem zdecydowałeś się ją zniszczyć, usprawiedliwiając się Islamem / muzułmanami.
   Tylko o to chodzi. O żadna krytykę Islamu tutaj nie chodzi.

  1. Serio człoeieku uważasz go za wiarygodne źródło informacji?

   człowieka, który dowodził, że kobiety niszczą cywilizacje?

  2. To jest dla Ciebie normalność?
   Oksarżanie kobiet o koniec cywilizacji?
   Człowieku przy tym Black Pigeon Speaks Elasp wydaje się normalny.
   Wklejając ten link, potwierdziłeś wszystko to, co napisałem.
   Nic dziwnego, że Ty takie głupoty nawijasz o rządach światowych, milionach protestujących jak uważasz co najmniej etnonacjonalistów o poglądach Międlara albo gorszych
   To są myśli człowieka, któremu zależy na prawdzie: https://youtu.be/kOMkl3ApTK0

   100% bannonwsko-orbanowska propaganda.

   Ziemowit Szczerek > Piotr Napierała 🙂

  3. @Piotr Napierała
   Żaden normalny człowiek o prawicowych poglądach, krytyczny wobec Islamu czy nie, nie myśli tak, jak Ty.
    

  4. To jest dla Ciebie normalność:​ https://youtu.be/bNs2pgFhaPw

   Bycie przeciwko ateizmowi i oskarżanie ateistów o "koniec cywilizacji"?
   W 5:42 mówi, że popiera wartość kulturową chrześcijaństwa na coraz bardziej niereligijnym Zachodzie.
   UWAGA: NIE WARTOŚCI ŚWIECKIE

   Popieranie Orbana, który karze Węgrów za Islam  w filmie "The FIRE RISES: The EU's ROGUE STATE: Hungary DEFIANT". De facto promowanie polityki imigracyjnej kosztem Węgrów i innych obywateli UE.

   To jest Twoje zaplecze intelektualne, panie doktorze?
   Nawet ja, zwykły polski wieśniak, potrafię dostrzec manipulacje w tym co propagujesz.

   Ten człowiek, którego kanał wkleiłeś nawet tu nie mieszka, tylko w Japonii.
   To on sobie może wyemigrować do Japonii, ale Polacy mają mieć odebrane obywatelstwo UE i nie móc swobodnie podróżować po UE?
   Pierdolona hipokryzja, karanie niemuzułmanów za Islam.

   Ziemowit Szczerek, Sarah Hader > Piotr Napierała

 7. Myślę, że po podpieraniu się przez Piotra Napierałę kanałem Black Pigeon Speaks i uznaniem go za wiarygodne źródło informacji, można już definitywnie i ostatecznie uznać, że Piotr Napierała na ten moment nie ma liberalnych poglądów.
  Równie dobrze mógłby się podpierać ONR-em albo Młodzieżą Wszechpolską, szczególnie podczas mszy na Jasnej Górze, myśląc przy okazji o tym, jaki zły jest ateizm i jak bardzo islamskość po rebrandingu jest zajebista. 

  Ziemowit Szczerek czy Sarah Hader mają i zawsze będą mieć liberalne poglądy. Napierała nie.
  W porównaniu z Black Pigeon Speaks i Napierałą nawet Bill O'reilly z Fox News ma liberalne poglądy.

  I w ogóle czemu jacyś ludzie, którzy tu (w UE) nawet nie mieszkają, tacy jak Felix Lace (Black Pigeon Speaks), Bannon czy Szaniawska chcą się wpieprzać normalnym ludziom w życie i decydować za nich jak ma wyglądać ich unia?

 8.  

  https://youtu.be/zLC8ipOjrMc

  Oczywistym jest, że na przykład ten film nie powstał w celu prowadzenia wojen kulturowych, nie jest banonwsko-orbanowską propagandą. Ta osoba nie jest przedstawiana jako dzicz genetycznie i statystycznie niezdolna do porzucenia Islamu. Nie jest też prezentowana jako rekwizyt, pretekst do odbierania ludziom ich praw, do karania niemuzułmanów za islam, wystraszenia ich i manipulowania nimi przy użyciu strachu, by zniszczyć UE. Obejmuje też coś co podobno „zatroskana prawica” ceni, a nigdy nie praktykuje, czyli indywidualne podejście do każdego człowieka.
  Komunikacja w tym filmie jest skierowana do wszystkich, a nie w celu dzielenia ludzi i szczucia jednych na drugich, na przykład mężczyzn na kobiety (bo kobiety niby niszczą cywilizacje) albo ani tez na przykład nie ma ona na celu szczucia na ateistów.

  Warto zauważyć różnicę między normalnymi ludźmi tworzącym normalne materiały (jak ten, który wkleiłem początku tego tekstu, a propagandą orbanowsko-bannonowską, którą za "wiarygodne" źródło uznaje napierała i tym co tworzy „zatroskana” prawica.
  Prawda jest tak, że to Napierała, "zatroskana" prawica są kulą u nogi PRAWDZIWYCH krytyków Islamu. To oni robią złą reputację PRAWDZIWYM krytykom islamu.

 9. to że sobie ktoś wymyśla co twierdzi Orban czy Salvini i co ja o nich sądzę pod filmem o Macronie jest delikatnie mówiąc trochę niepoważne. Osobiście lubię tylko S. Orbana nie lubię bo cenzuruje eurouniogazety zamiast ignorować ich wycie jak Salvini to mądrze robi. Jakim cudem się tu znalazł Bannon to już w ogóle nie wiem. Ale chyba trafiłem w czuły punkt bo bijący własnych obywateli Micron który nasyła na nich przebranych policjantów za żółte kamizelki według wzorców Janukowycza , ten gangster micron to ostat

   1. Bo kłamiesz o milionach protestujących zgodnie z przekazem z alt-prawicy i bannona, którego cenisz. Twoje słowa. 

  1. Człowieku lubisz Orbana, bo popierasz pis.

   Przyznałeś, że podoba Ci się black pigeon speaks. Twoim światopoglądem jest jego kanał, czyli islamskość po rebrandingu. 

  2. przebranych policjantów za żółte kamizelki według wzorców Janukowycza
   ====
   Przebrani za kamizelki to byli ludzie o Twoich poglądach.
   "hard right" entryism. To było przebieranie sie za kamizelki.
   W celu przejęcia protestu i użycia go do własnych celów.
   Podpięcia za wszelką cenę pod migrantów (przekaz dnia).
   To ludzie o Twoich poglądach palili samochody, atakowali policję, jak tutaj: https://twitter.com/twitter/statuses/1076539439235641344
   Psuli protest normalnym ludziom. Robili im złą opinię.
   Tak jak Ty robisz ją prawdziwym krytykom islamu.

 10. przebranych policjantów za żółte kamizelki według wzorców Janukowycza
  ====
  Przebrani za kamizelki to byli ludzie o Twoich poglądach.
  "hard right" entryism. To było przebieranie sie za kamizelki.
  W celu przejęcia protestu i użycia go do własnych celów.
  Podpięcia za wszelką cenę pod migrantów (przekaz dnia).
  To ludzie o Twoich poglądach palili samochody, atakowali policję, jak tutaj: https://twitter.com/twitter/statuses/1076539439235641344
  Psuli protest normalnym ludziom. Robili im złą opinię.
  Tak jak Ty robisz ją prawdziwym krytykom islamu.
  ====
  A tutaj dowód na to, że mam rację:
  Jeden z byłych liderów francuskiej skrajnej prawicy Florian Philippot zarejestrował słowa „Żółte Kamizelki” jako znak towarowy, aby wykorzystać go w kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

  Florian Philippot przez wiele lat był bliskim współpracownikiem liderki francuskiej skrajnej prawicy Marine Le Pen. Pokłócił się z nią jednak, kiedy ta zapowiedziała lifting jej ówczesnego ugrupowania Front Narodowy i przekształcenie go w ruch mniej atakujący Unię Europejską i mniej nacjonalistyczny, a mocniej skupiony na konkurowaniu z Emmanuelem Macronem i jego partią Naprzód Republiko.
  https://www.euractiv.pl/section/demokracja/news/francja-zolte-kamizelki-wystartuja-w-wyborach-do-pe/?fbclid=IwAR0RobZF6JgfJvfZ9r8N1zQuUTqW1UHQHaT51stPGA1AhNNfTRXV0DeBVyc

  Przejęcie protestów i wykorzystanie go we własnych celach. Siłowe podpinanie pod migrantów i w celu zniszczenia UE, w celu karania ludzi za Islam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *