Międzynarodowy Strajk Kobiet 8 marca Wrocław

 

We Wrocławiu się zaczęło i poszło na cały świat. Międzynarodowy Marsz Kobiet. Przed nami jego liderka, Marta Lempart i tysiące wrocławianek i wrocławian, 8 marca, w święto kobiet. Podczas przemówień wychodzi na plan pierwszy sprawa patriarchalnego polskiego Kościoła, który staje się aktywnym wrogiem praw kobiet do wolności, szczęśliwego życia i stanowienia o własnym ciele.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

4 Odpowiedzi na “Międzynarodowy Strajk Kobiet 8 marca Wrocław”

  1. Jeżeli feministki naprawdę popierają równość płci to powinny protestować przeciwko zróżnicowaniu wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn. 

  2. Bardzo udany materiał. W neutralny sposób przekazuje wiadomości o manifestacji na wrocławskim Rynku. Pewne zastrzeżenia może budzić strona techniczna na początku i pod koniec filmu, ale nie ma to wpływu na pozytywny odbiór całości.

    Bardzo dobre wrażenia mam też po obejrzeniu materiału przedstawiającego marsz w Warszawie (jedynym zastrzeżeniem, ale też nieistotnym, jest to, że brak tam podstawowych informacji o niektórych osobach wypowiadających się przed kamerą).

    Oby portal miał jak najwięcej takich neutralnych treści!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × pięć =