Nowy numer Tygodnika Faktycznie: wybory w USA, los ochroniarzy, frankizm klerykalny i czarownice

W najnowszym wydaniu Tygodnika Faktycznie jeden z autorów stawia tezę, że w najbliższych wyborach prezydenckich w USA nie istnieje żaden racjonalny wybór, żadne mniejsze zło. Zarówno wygrana Trumpa jak i Clinton oznacza szereg nieszczęść dla Stanów i świata, tyle tylko, że będę one różne, w zależności od kandydata. Tygodnik stawia także pytania o milczenie polskich mediów wobec raportów międzynarodowych organizacji humanitarnych nt. istnienia tajnych więzień i stosowania tortur na Ukrainie po obydwu stronach konfliktu.

[divider] [/divider]

trump2

[divider] [/divider]

TF publikuje pierwszą część reportażu o sytuacji pracowników ochrony, najbardziej bodaj wyzyskiwanej grupy zawodowej w Polsce. Tygodnik podejmuje także sprawę walki o przetrwanie jedynego w Polsce azylu dla prześladowanych osób należących do mniejszości seksualnych.

Piąte wydanie tygodnika zawiera także raport na temat przywracania pamięci o „czarownicach” kobietom prześladowanym przez religię i zabobon przez długie stulecia.

[divider] [/divider]

czar

[divider] [/divider]

TF podejmuje także problem emerytur mundurowych oraz fałszowania pieniędzy i tym, jak się przed tym procederem bronić. Tygodnik zajmuje się także losem zwierząt dręczonych cyrkach i pierwszych sukcesach w ich ratowaniu.

Ponadto TF w dziale historycznym pisze m. in. o klerykalnym rysie frankizmu i wsparciu dla faszystów ze strony kleru i Watykanu. W dziale światopoglądowym m. in. o tym jak Jan Paweł II odrzucał myśl nowoczesną i jak klerykalna prawica nadużywa pojęcia prawa naturalnego.

[divider] [/divider]

franco

[divider] [/divider]

O autorze wpisu:

4 Odpowiedzi na “Nowy numer Tygodnika Faktycznie: wybory w USA, los ochroniarzy, frankizm klerykalny i czarownice”

  1. Podobno kiedyś w Irlandii grasował okropny pirat drogowy zwący się Prawo Jazdy. Na jego nazwisko wystawiono w całym kraju niezliczoną ilość mandatów, a i kwoty były niebagatelne.
    🙂

  2. Trudno przewidziec wynik wyborow w USA
    Ostatnio Clinton ma kilka procent przewagi
    zgodnie z sadami. To sie moze zmieniackilka razy do listopada poniewaz obie oartie sa niemal rowne .

  3. Myślę, że dobrym posunięciem byłaby reaktywacja radia internetowego. Zdaję sobie sprawę, że to niekoniecznie będzie możliwe, ale radio nawet godzinę raz w tygodniu byłoby bardzo miłe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście + 1 =