O lewicy na cmentarzu


 
Jesteście ciekawi, dlaczego omawiamy ostatnie wydarzenia polityczne na cmentarzu? Zobaczcie zatem nasz program…

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

24 Odpowiedzi na “O lewicy na cmentarzu”

  1. Nie głosuje się na ludzi bez kręgosłupa moralnego (PO) , ani katotalibów (PiS) . Z formacji obecnych w Sejmie jedynie Nowoczesna.Pl opowiada się za neutralnością światopoglądową państwa. W skrajnej sytuacji można rozważyć głosowanie na nich. Myślę jednak że lewica powstanie jak feniks z popiołów. Ruch Palikota 4 lata temu pokazał jak z niczego można zrobićponad 10%.

   1. Teraz to pokazał Kukiz. Polacy mają 7% – 15% dla antysystemowców (jak ktoś im się takim wydaje, ale wrażenie zawsze szybko im mija). Natomiast powstać z niczego, a powstać z upadku to są dwie różne sprawy.

 1. PiS nie ma zielonego pojęcia o rządzeniu . Nie mają do tego kompetentnych ludzi. Szybko stracą popularność co będzie dobre. Fatalną rzeczą będzie że narobią masę szkód w gospodarce . Spowoduje to ogromne niezadowolenie i będzie szansa dla nowych ugrupowań (w tym lewicy). Dalsza klerykalizacja kraju będzie kolejnym czynnikiem powodującym spadek popularności . PiS może skończyć jak AWS w 2001 r. Choć zapewne 4 lata będą u władzy.

 2. Obstawiam że PSL może w ciągu obecnej kadencji zniknąć z Sejmu. Ledwie 16 posłów mają . Ich liderzy : Pawlak,Piechociński,Stefaniuk czy Zych są poza Sejmem. PiS podbierze ich z 2 posłów i nie mają klubu. Ruch Kukiza podzieli się . Tam jest ogień i woda w jednym. To się długo nie utrzyma w całości.

 3. Dzisiaj lewe skrzydło zajął Kaczynski. Miller moze sie co najwyzej tytułowac katolickim prawicowcem. Młode karpie z Razem jeszcze niedoswiadczone, ale co mowic o starych karpiach (Palikot vs Miller) ktorzy zanim doszło do ryzyka wypuszczenia wody z akwarium to mysleli ze są piraniami i skakali sobie do gardła. Do tego Palikot sie wygłupił i chciał połknąc złotą rybkę (B. Nowicka).

  1. Tak. Na razie jest mnie mniej ze względów przede wszystkim – czasowych. Mam kilka pomysłów w tej mierze ale na to trzeba czasu i zachęty ze strony wspólpracoiwników w Redakcji. Pozdrawiam.

     1. Zabawa jest fajna, gdy bawią się wszyscy. Zabawa nie jest fajna, gdy kosztem jednego bawi się reszta. A złośliwość to sprawianie sobie uciechy z przykrości uczynionej innemu, czyli nie jest to fajna zabawa.

 4. PSL jest okopany w samorządach np. wojewódzkich. Jeżeli PiS chciałby urządzić wybory samorządowe za rok czy dwa, to obecne wyniki pokazują że raczej na zachód od Wisły urzędów marszałkowskich PiSowcy nie przejmą.

 5. Porażka polityczna musi nieść za sobą konsekwencje personalnej odpowiedzialności. Wzywanie do kompromisu „na moich zasadach” to raczej konserwatyzm niż lewicowy progresywizm. Środowisko zbudowane wokół Razem domagają się jedynie wzięcia tej odpowiedzialności przez tych którzy dziś jedynie wzywają do kompromisu w imię… no właśnie w imię czego?

   1. Mam wrażenie (może się mylę), że Zjednoczona Lewica była tylko pomysłem na dostanie się do Sejmu. Miller i Palikot nie szczędzili sobie obelg przez lata, a teraz ręka w rękę szli do wyborów. Teraz ich nie mają wspólnego celu. Ponadto wydaje mi się, że w SLD pojawią się głosy nawołujące do powrotu do „starego dobrego SLD” i rozpoczęcia na nowo po nieudanych pomysłach z Ogórek i ZL.

 6. Ale jaka Lewica. O czym wy w ogóle mówicie. Koledzy śp. Kulczyka, czy Palikot z majątkiem 330mln (z tym że skurczył się mu do 6mln – pewnie biednym rozdał). Taaaa Lewica – KAWIOROWA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + 14 =