O tym, jak PiS niszczył Polskę gdy był u władzy.

Takie szybkie przypomnienie historii 2005-2007 od strony podatków, spec-ustaw i ogólnie od strony „mądrych” ruchów władzy PiSowskiej:

Pis przejęło po SLD w 2005 rządy w okresie gospodarczej prosperity, jednak w dwa lata zdążyli rozwalić podatki, lobbując na rzecz najbogatszych (zlikwidowanie 3 progu, zniesienie podatku spadkowego, czyli w praktyce umożliwienie powstawania funduszy rodzinnych na wzór Luksemburskich funduszy rodowych dla najbogatszych). Pisowcy u władzy eksperymentowali też z obniżeniem podatków bezpośrednich, czyli bogaci płacą mniej, i z podwyższeniem podatków pośrednich, czyli wyższe ceny dla biednych. W tym miejscu muszę przyznać, że tu PO też nie jest święte, ale co innego łatać budżet w ciężkim kryzysie światowym, a co innego bezczelnie wspierać wpływowych magnatów, jednocześnie twierdząc, że jest się partią ludzi biednych – tak jak czyni to PiS…

Dalej: Zyta Gilowska obniżyła składkę emerytalną i rentową, więc ZUS już totalnie wpadł w czarną dziurę, czego bezpośrednim efektem jest podwyższenie wieku emerytalnego.

Dalej: populistyczny plan tego „myślącego inaczej” i oszusta Kaczyńskiego „mieszkania dla młodych”. Ów plan był bublem ustawowym, który sprawił, że w ciągu miesięcy zostało zrujnowane budownictwo, dał natomiast zarobić na idiotycznych kredytach szybko działającym bankom (ludzie się w nich potopili) i wywindował o ponad 200% ceny mieszkań na rynku pierwotnym i wtórnym. W efekcie Kaczyński osiągnął efekt dokładnie odwrotny od zamierzonego – bogate banki stały się jeszcze bogatsze a bogaci deweloperzy zaczęli budować tylko dla bogatych ludzi – mniejsi popadali. Kaczyński w pełnej krasie, niestety to już szkoda nieodwracalna.

Dalej: pisowcy zdążyli rozwalić prokuraturę. Na polską scenę polityczną wkroczył bowiem  kaleka i miernota jedyny we własnej skali, mister Ziobro, łączący stanowiska ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego – patologia władzy pełną gębą, zatrzymania niewinnych ludzi, których nie lubił Kaczyński, paraliż pracy prokuratur w całym kraju i grożenie sędziom, którzy uniewinniali kolejnych zatrzymanych i umarzali dęte polityczne sprawy, wykazując amatorszczyznę i patologię działań Ziobry.

Dalej: PiS sparaliżowało polską transplantologię z powodów jak punkt wyżej, czyli setki zgonów, bo z klucza politycznego ścigali niewinnych lekarzy,

Dalej: pisowcy rozwalili telewizję publiczną i trzy programy Polskiego Radia (słynna nocna ustawa i wymiana w ciągu doby całej obsady KRRiT na swoich ludzi z partii)…

Można by wymieniać długo co jeszcze zdążyli w kraju zniszczyć; na przykład minister skarbu w rządzie PiS Jasiński (cała kariera komunisty w PZPR, potem oczywiście Kaczyński go przygarnął) zafundował nam najwyższe ceny gazu w Europie, ale jak wracał z totalnie zawalonych negocjacji od Gazpromu, „telewizja publiczna Kaczyńskich” robiła z niego bohatera narodowego. Dopiero Pawlak (którego też nie trawię) odkręcił amatorskie ustalenia kontraktu o dostawy gazu i zbił ceny. Może jeszcze dorzucę Giertycha-koalicjanta PiSu, który zdążył zdemolować prawo pracy, wymyślając super-urlopy macierzyńskie na modłę Bismarcka z początku XX wieku, czym zamknął rynek pracy dla kobiet (niektórzy twierdzą, że taki był jego zamysł). Rozkręcił patologię becikowym, przejechał walcem edukację wyrzucając z lektur najwartościowszych pisarzy, jak Gombrowicz, czy pamiętniki Witkacego, bo nie były odpowiednio hurra-patriotyczne i świątobliwe.

Jeszcze cud – puenta dwóch lat wpędzania kraju do trzeciej ligi: już po przegranych wyborach, w ostatni dzień rzutem na taśmę ministerstwo środowiska z PiSowskim Janem Szyszko na czele próbowało przelać łącznie 39 milionów dla Rydzyka bez dokumentów, podpisów, ale w szczytnym celu, bo na nieistniejące źródła geotermalne. W ostatniej chwili PO powstrzymało ten przekręt. 12 milionów poszło w piach (w sensie na wystawne życie mister Rydzyka, 27 milionów uratowano i przelew cofnięto – to również w związku z tym Rydzyk jeździł do znienawidzonego Parlamentu Europejskiego otoczony akolitami PiS i biadolił, że Tusk to Hitler i go prześladuje, bo mu nie pozwolił ukraść 27 milionów.

PO święte nie jest, ale w porównaniu do złodziei, amatorów, krętaczy i oszołomów z PiS to partia super-profesjonalna, a PiS może się bronić jedynie lewymi zestawieniami i płatnymi trollami w necie.

A ciemny lud to kupuje… „

O autorze wpisu:

Wrocławianin, studiował creative writing na Uniwersytecie Wrocławskim, menadżer, pracował jako redaktor i felietonista w Magazynie Relaz

123 Odpowiedzi na “O tym, jak PiS niszczył Polskę gdy był u władzy.”

  1. Jak to w końcu ?? O straszliwych rządach PiS-u w latach 2005-2007, już napisano i powiedziano już tyle, że gdyby to usunąć z niektórych gazet i radiostacji, to pozostały by miliony pustych szpalt i półroczna cisza w eterze. A niektóre partie z krytyki straszliwych rządów PiS-u, stworzyły sobie główny powód istnienia w przestrzeni publicznej..

   1. Zniesienie podatku od spasdków to było świetne posunięcie PiS. Polacy dzięki temu nie zostają ograbiani z dorobku zycia ich najbliższych. Ten tekst – produkcyniak jest kłamliwy, tendencyjny, pisany na zamówienie. Dziennikarzyna sprzedaje się, wstyd!!!

    1
    3
    1. Podatek od spadku to jeden z najsensowniejszych podatków jaki wymyślono, jako podatek od bogactwa na które samemu się nie zapracowało.

     1. Tak, bo majątek dziedziczony w spadku wcale nie był już wcześniej opodatkowany Pitem lub Citem, a jeśli jest to rzecz materialna to wcale nie został zapłacony od tego dodatkowo Vat a często i różne opłaty skarbowe. Psychiczny człowieku jesteś? Tak to pewnie na podatki od podatków marudzisz a tak jak spadkowy to nagle wielokrotne opodatkowywanie jest spoko…

  2. @www.polskatimes.pl/artykul/3937595,poznan-antyterrorysci-pomylili-adres-zdemolowali-mieszkanie-niewinnych-osob,id,t.html
   bez jaj Szanowni Państwo! – PO czy PIS, to ta sama rodzina! wolno się mylić antyterrorystom PO
   wolno się było pomylić i Ziobrze z PIS….

 1. Tylko tyle Ci się udało wymanipulować, słabo.
  Obawiam się, że nie przekonasz czytelników, szczególnie tych świadomych politycznie i ekonomicznie.

  1. Faktycznie słabo jak na kogoś po creative writing. Może to ściema bo pisze jak uczniak Michnika. Przykład: ktoś kto mysli inaczej jest ciemniakiem

  2. Jak widać po komentarzach to prawdą jest że kilkadziesiąt procent Polaków nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Dla tych „inteligentnych inaczej” Kaczyński był, jest i będzie stwórcą największego dobra. Nawet wtedy gdy wszystko będzie sie walić, bezkrytycznie będą chwalili swojego bożka. Biada Polsce!!!!!

  1. a ty kto dziecko TV REPUBLIKA czy TV TRWAM niezależnych mediów ………jedno wielkie kłamstwo w tej TV nie napisza o Rydzyku który ukradł cegiełki dla stoczniowców

   1. Widziałaś jak ukradł, jeśli tak to powiadom prokuraturę. Zastanów się zanim cokolwiek napiszesz. Ojciec Rydzyk tak ukradł te cegiełki jak jeździ maybachem o którym mówił TVN. Zastanów się dlaczego twoje środowisko nie mówi dziś nic o tym, że Wprost przeprosił Biereckiego, że SKOKI to ustawka PO przed wyborami. Jak będzie rządził PIS to nie wiem czy będzie lepiej bo tego nikt nie wie, ale wiem na pewno nie będą kradli tak jak miłościwie nam panujące od 8 lat PO, wiem również to, że nikt nie bezie gloryfikował zbrodniarzy komunistycznych, bo dla nich jest inne miejsce w historii Polski niż salony, wiem że będę mógł godnie nosić głowę u góry bo Polska to moja ojczyzna i trzeba być z niej dumnym, a dziś władza nam wmawia że nic nie znaczymy. Pozdrawiam myślących ludzi, a Tobie współczuję tak jak autorowi teksu.

    1. Darco, minął rok od Twojego wpisu. I co ? Jesteś dumny i nosisz wysoko pidniesioną głowę ? PiS nie kradnie i nie zadłuża horrendalnie Polski ? A komuniści ? Pełno ich w otoczeniu PiS z Piotrowiczem na czele ! Chyba nie sprawdziły się Twoje przewidywania, jak można było się zresztą spodziewać…

     1. Deficyt jest mniejszy niz za PO. Od wladzy odsuniete osoby powiazane z pro civili – dziekuje 🙂

    2. BUHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHA – mój śmiech w dniu 10.08.2021 roku, choć powinienem płakać z sytuacji w jakiej znaleźliśmy się obecnie. Ty płaczesz teraz na 100%, no chyba, że masz luki w mózgu, czego Ci (nikomu) nie życzę. Jeśli jednak nie płaczesz zapewne jesteś jakimś Obajtkiem.
     Bez urazy Darco, każdy może się pomylić, oby tylko dostrzec błąd i przestać bredzić w przyszłości.

 2. same hasła ogólnikowe typu „rozwalić prokuraturę” …
  1. podatki bezpośrednie są o wiele bardziej szkodliwe i droższe w ściąganiu niż podatki pośrednie, dlatego dobrze te pierwsze ograniczać. pis proponuje także podwyższenie kwoty wolnej od podatku, by pomóc biedniejszym .
  2. Dzięki temu , że Gilowska obniżyła składkę emerytalną zmniejszył się klin podatkowy, dzięki czemu przedsiębiorstwa chętniej zatrudniały ludzi. Dzięki większej liczbie ludzi pracujących, wpływy ZUS były większe a nie mniejsze. (za pis spadło bezrobocie z ponad 3 mln osób w 2005 do około 1 mln 100 tys. w 2008)
  3. Mieszkanie dla młodych to akurat program PO, Pis mialo rodzine na swoim. Ten drugi projekt byl duzo lepszy bo mozna bylo kupowac mieszkania na rynku wtornym. W MdM mozna korzystac tylko jesli jednoczenie bierze sie maksymalny kredyt oraz nowe mieszkanie (czyli oczywiscie ze jest to program dla banków i deweloperów, ciekawe kto wział w łape)
  4. Każda partia obsadza swoimi ludźmi całe KRRiT , spójrz na Komorskiego który szedł na debatę i witał go prezes TVP – Braun… parodia…
  5. Dziwne że dalej płacimy za gaz najwięcej w UE, chociaż to pewnie wina PiSu 🙂
  6. Porównaj deficyt roczny w budżecie PIS a w budżecie PO.

  Pozdrawiam 🙂

  1. „przedsiębiorstwa chętniej zatrudniały ludzi” – jakie przedsiebiorstwa?? Ja tam zadnej róznycy nie zauważyłem poza tym ze ZUS bedzie nie wypłacalny za kilkanascie lat.

   „(za pis spadło bezrobocie z ponad 3 mln osób w 2005 do około 1 mln 100 tys. w 2008)” a ja mysałem ze dlatego ze wszyscy bezrobotni pojechali za granice pracować.

   „(czyli oczywiscie ze jest to program dla banków i deweloperów, ciekawe kto wział w łape)” W rodzina na swoim niedostawałao sie dofinansowania bo sie miało kredyt w nie odpowiednim banku, co tez było dość zagadkowe jak je dobierali. Zresztą obydwa projekty nie dają możliwości zakupu mieszkania osobom na które ich nie stac ( a taka miał byc cel), tylko oszczędzenia tym których na nie stać.

   ” Dziwne że dalej płacimy za gaz najwięcej w UE, chociaż to pewnie wina PiSu :)” – ##ujowo ale stabilnie a nie coraz gorzej 🙂

   „Porównaj deficyt roczny w budżecie PIS a w budżecie PO.” no licze i licze i licze, hmm i sie zastanawiam czy mnie źle Matematyki uczyli czy ekonomi, bo jak sie pare innych rzeczy uwzględni a nie tylko cyferki w budrzecie (w końcu jest taka dziedzina nauki jak ekonomia i nie nazywa sie ona matematyka)

  2. jestes idiotą …za PiS ludzie zaczeli uciekac z kraju … to wlaśnie wtedy wyjechalo 2 miliony polaków , teraźniejsi emigranci jada juz na gotowe do rodzin , jednak wracając do PiS są to ludzie zakłamani żądni wladzy za wszelką cene

  3. Nie tylko artykuł tendencyjny, ale podaje kłamliwe fakty. Z niewiedzy? Czy celowo? M.in. składka emerytalna nie była obniżana, a składka rentowa i owszem. Klin podatkowy był obniżany. Ludzie zaczęli masowo rejestrować legalnie firmy, zatrudniali legalnie pracowników i FUS miał nadwyżkę 🙂

 3. MARIUSZ – a może po prosty facet, który nie ma Alzheimera i pamięta co było raptem 8-10 lat temu ? Nie wierzysz ? poszperaj w sieci, doucz się, poznaj najnowszą historię Polski a na koniec przeczytaj sobie dokładnie uchwalę o samorozwiązaniu sejmu z 2077 roku – jest ogólnie dostępna w internecie. Może wtedy coś zrozumiesz z tamtych lat

 4. MARIUSZ – a może po prostu facet, który nie ma Alzheimera i pamięta co było raptem 8-10 lat temu ? Nie wierzysz ? poszperaj w sieci, doucz się, poznaj najnowszą historię Polski a na koniec przeczytaj sobie dokładnie uchwalę o samorozwiązaniu sejmu z 2007 roku – jest ogólnie dostępna w internecie. Może wtedy coś zrozumiesz z tamtych lat

 5. A co ci panowie wyżej sie tak oburzają?? Cos tu było kłamstwem? Rozumiem że niektórzy maja swoich faworytów politycznych ale szczerym trzeba być zawsze i brać odpowiedzialonośc za swoje czyny 🙂 Coś mi się zdaje że niedługo dyskusje polityczne będą jak duskusje na meczu piłki nożnej z kibolami (Mój klub przegrał ale jest lepszy, a jak nie to w morde).

 6. Raczej jak popis niszczył kraj. Od 10 lat ten kraj jest niszczony. Ja nie widzę różnicy między jednymi i drugimi. Dżuma i tyfus.

 7. Mieszkam w PL i już rzygać mi się chce na tych heiterów i Troli !!!! Sram na tą całą politykę łącznie z Kukizem wszyscy chcą tylko do koryta a w dupie mają wyborcę !

 8. naprawdę dawno nie czytałem takiego steku bzdur ;D drogi autorze jesteś naprawdę nieśmieszny w swoich brakach 😉 nawet ja umiałbym przytoczyć dużo lepsze argumenty… to jest jakiś happening tak? takie coś i to jako „racjonalista”. Jak by powiedział pan (tffuuu) Tusk: to już jest szczyt kilimandżaro!

  1. „umiałbym przytoczyć dużo lepsze argumenty” No to na co czekasz? Gadki w stylu „dowaliłbym ci gdybym tylko chciał” to poziom przedszkola…

  2. Warto dodać że Giertych jako minister edukacji większość kadencji spędził na kontrolowaniu stanu kibli i okien w szkołach oraz kombinować oraz kombinowaniu jak tu nie wpuścić do nich metali w których widział największa patologię (słynny spot). O wypluciu z liceów i zalaniu uczelni wyższych masą idiotów dzięki amnestii maturalnej nie ma nawet co wspominać…

 9. Słonima durniu. A outsourcing kto w TVP wprowadził. Kto trzyma w szufladzie ustawę o finansowaniu mediów publicznych. Kto mówił ludzie nie bądzcie głupi nie płaćcie abonamentu. Ile ci barani łbir płacą za te bzdury.

 10. Portal nazywa się „racjonalista”, a tekst zawiera stek inwektyw, epitetów i obelg. „Kaleka i miernota jedyny we własnej skali” – typowa dla artykułu fachowa informacja. Autor mógłby pracować w Lisweeku. Polska racjonalna…

  1. oj oj a te lemnigi po złodziejsz szmaciaze to wam Pismaki wolno tak sobie pluć ,,,,,Rydykweek na pewno napisze o niesłychanym ataku agresji

 11. Pan Słonima tak pisze jak wygląda. „Filozof i intelektualista” od siedmiu boleści…
  Powstrzymam się od polemiki z bzdurami. Przypomnę tylko, że gdyby było tak, jak pisze, że SLD zostawiło Polskę w stanie prosperity, nie przegrało by wyborów.
  Ja dobrze pamiętam jak było. A przekrętów i matactw to i sama PO by się nie powstydziła…
  Do tej pory zresztą….

  1. to był czas dobrej koniunktory, a o dziwo SLD zostawiło właśnie gospodarkę w dobrej kondycji głównie dzięki temu że się do niej nie mieszało, czyli w firmy były w stabilnym otoczeniu bez żadnych zmian (dobrych czy złych, a każdy nawet po pierwszym roku ekonomi wie że jak się państwo nie miesza to gospodarka sama się dobrze rozwija w stabilnym środowisku)
   SLD popłynęło bo kradli i to było widać w mediach
   PiS przyniosło duże rewolucje, zamykanie ludzi przed kamerami a później ich wypuszczali z braku dowodów których bądź nie znaleźli bądź ich nie było
   PO znów wprowadziło spokój którego brakowało podczas nieudolnych rządów PiS, który nie potrafił się z koalicjantami dogadać, zresztą takich sobie wybrał

   Niestety PO weszło w złych czasach (kryzys w 2008 roku) co spowodowało że trzeba było podejmować niepopularne decyzje, o kradzieżach PO nie chcę nic pisać bo tymczasem nie widzę na to żadnych dowodów, jednak można powiedzieć ze słabo im poszło skoro taka nagonka jest na nich w necie.

   1. Zgadzam sie z Tobą. PO wprowadziło spokój do polityki. Znowu można było kraść i nikt ci nie mógł nic zrobić . Ach piękne te czasy były. Amber gold, afera podsłuchowa , hazardowa, OLT, kradzieź 150 mld pln z kont OFE , likwidacja stocznii…..i można by tak wymieniać ale boję sie ze miejsca by nie starczyło. Ale jak autor tekstu stwierdza „:..ciemny lud to kupuje”.

  2. „Przypomnę tylko, że gdyby było tak, jak pisze, że SLD zostawiło Polskę w stanie prosperity, nie przegrało by wyborów.”
   A ja radzę sprawdzić wskaźniki dane gospodarcze, przyrost PKB itp z czasów końca SLD. Proszę je porównać z jakimkolwiek rokiem później.

   Tak głęboka niewiedza o przyczynie utraty władzy przez SLD świadczy o bardzo młodym wieku lub czytaniu wyłącznie PIS-owskich publicystów, lub o zaniku pamięci lub byciu wynajętym trollem.

 12. Raczej uzdrawiał a nie niszczył.Oczyszczał Polske z chwastów.Ja przyzwoity człowiek tak to widzę,natomiast przestępcy robili ze strachu w gacie.Brawo PIS I czekam niecierpliwie na powrót PISu I odchwaszcczenie Polski.

 13. Dobre sobie 😀 Szlachetne PO uratowało miliony żeby… je przewalić samodzielnie. Utrzymanie prezydenta za czasów tępego Komorowskiego najdroższe w Europie. Podniesiony Vat. Spieprzenie rynku pracy- zniesienie wymogu zawierania umowy na czas nieokreślony po 2 umowach na czas określony. MDM wszedł niedawno, w czasach PIS, a więc 2007 weszła Rodzina na swoim- wypadałoby się doinformować, jak się pisze paszkwile, drogi Racjonalisto. Ropa tanieje-paliwo drożeje, tylko w Polsce takie cuda. No i te wojenne sprawy…. odszkodowania itp. A z jakiej racji ja się pytam? Może najpierw idźmy po odszkodowania do Niemców? Aaaa, nie pójdziemy, bo PO palec równo w dupie Niemców trzyma i się boi podpaść. Lepiej przecież Polskę sprzedać. A ciemnogród wierzy, wierzy, wierzy… jak długo jeszcze?

 14. Kłamstwa już na samym początku. PiS nie zlikwidowało podatku od spadków. Podatek był i jest i będzie. Podatek został ucywilizowany i wprowadzono konieczne korekty – np. pod pewnymi warunkami zwolnienie z obowiązującego podatku spadkowego osób najbliższych. Wcześniejszy brak takiego rozwiązania powodował powodował nieprawidłowości na rynku nieruchomości i większe straty ni zyski dla państwa (jestem specjalistą na rynku nieruchomości). Dalsze wywody ekonomiczne urągają wiedzy studenta pierwszego roku ekonomi. Za taki tekst pisany publicznie powinno się karać mandatem 1.500 zł. To skandal, by ekonomiczny abnegat pisał publicznie takie bzdury. SKANDAL! Skandalem i dowodem miernoty umysłowej oraz braku powszechnej wiedzy gospodarczej w tematach bieżących, jest tekst o Pani Zycie Gilowskiej. Obniżono wtedy składkę rentową, bo pogoniono przekupnych lekarzy orzeczników i fałszywych rencistów. Zmniejszyły się wypływy na renty, to obniżono składki rentowe. Po dojściu do władzy POlszewików wszystko wróciło, wszystko zło. Tekst o wzroście cen mieszkań i kredytach mieszkaniowych jest idiotyczny. Autor chyba nie ma pojęcia o tym jaki był trend światowy i co się działo np. w USA. Szkoda nawet czasu na dyskusję z kimś takim. Przepraszam, ale dalej nie czytam szmaty.

 15. Bismarck niczego nie wprowadził w życie na początku XX wieku- zmarł w 1898. W przyszłości obok historii radzę postudiować ekonomię, to może przyszłe felietony będą bardziej kompetentne.

  1. No nie? Pokaźna kolekcja trolli. Ale każdy w miarę inteligentny człowiek widzi, że obok kilku rzeczywistych zwolenników PiS (w końcu „Słońce świeci dla wszystkich”) masa trolli. Chyba stawka za wpis jest bardzo kiepska, sądząc po jakości wpisów 😉

 16. Zyta obniżyła podatki, bo doskonale wiedziała, że w Polsce występuje nadmierny fiskalizm (nie tylko z punktu widzenia podatnika, ale przede wszystkim budżetów podmiotów systemu finansów publicznych). Byliśmy i jesteśmy znacznie powyżej punktu optimum na krzywej Laffera.
  Radzę przestudiować roczniki statystyczne RP … tak od roku 1990 i odpowiedzieć na pytania:
  1. W jakich latach system finansów publicznych w Polsce zanotował nadwyżki budżetowe? (Czyli zmniejszał dług publiczny, a nie generował obciążając następne pokolenia). Jedyne lata w ciągu ostatniego ćwierćwiecza to 2006-2007 … przypadek?
  2. Ile wynosił państwowy dług publiczny w roku 2008? Czyli dług wygenerowany od roku 1946 łącznie z długami Gierka? 0,5 bln złotych wygenerowanych w ponad 60 lat. A ile wynosi obecnie państwowy dług publiczny? Wygenerowane przez rządy PO w 7 lat? 1 bln złotych.

  Szanowny Autorze artykułu … kto tu jest ciemnym ludem?

  1. bardzo ciekawie sie to wszystko czyta , moze tylko drobna uwaga , prowadze firme od ponad 20 lat i chciałbym zwrócic uwage , że decyzje polityczne tak naprawde skutkuja dopiero ;o okresie mniej więcej dwóch lat w odniesieniu do rynku , jakos tak wszystkim sie o tym zapomina , gospodarka przedsiębiorstw nie reaguje z dnia na dzien , mozecie mi wierzyc

 17. Cieszę się że nigdy nie zagłosowałem na popis . Przynajmniej mam teraz czyste sumienie. Przeciętny leming to poziom intelektualny zbliżony do przeciętnego pisiora.

 18. W zasadzie czas formacji partyjnych w schemacie wodzowskim to archeologiczne i nie daj adze nadzieji na zmianę towarzystwo.
  Czas na zasadnicze zmiany. Wskazana jest aktywacja społeczna szerszych środowisk. Do zarzadów ba różnych szczeblach władzy panstwa powinni wejsc ludzie <45 l.

 19. Wooow, 2 lata tragicznych rządów, za to następne ponad 8 kraina szczęśliwości 🙂 wszystko w idealnym porządku, 0 afer…. nic się nie stało 🙂 żyjemy w kraju w którym i najmniejsze podatki ,wzorowa służba zdrowia i perpektywa na przyszłość 🙂 tylko jakimś oszołomom się nie podoba, bo nie dostają na rękę po 100tys za nic nie robienie 🙂

 20. Większej głupoty i nie obiektywnej treści jeszcze nie widziałem jak żyje :)… Pan niech się zajmie komentowaniem nie polityki a może zachowaniami bierdonek na polanie w Beskidach.

 21. ANDRZEJ
  7 czerwca 2015 at 18:51 – odpowiedz
  same hasła ogólnikowe typu „rozwalić prokuraturę” …
  1. podatki bezpośrednie są o wiele bardziej szkodliwe i droższe w ściąganiu niż podatki pośrednie, dlatego dobrze te pierwsze ograniczać. pis proponuje także podwyższenie kwoty wolnej od podatku, by pomóc biedniejszym .
  2. Dzięki temu , że Gilowska obniżyła składkę emerytalną zmniejszył się klin podatkowy, dzięki czemu przedsiębiorstwa chętniej zatrudniały ludzi. Dzięki większej liczbie ludzi pracujących, wpływy ZUS były większe a nie mniejsze. (za pis spadło bezrobocie z ponad 3 mln osób w 2005 do około 1 mln 100 tys. w 2008)
  3. Mieszkanie dla młodych to akurat program PO, Pis mialo rodzine na swoim. Ten drugi projekt byl duzo lepszy bo mozna bylo kupowac mieszkania na rynku wtornym. W MdM mozna korzystac tylko jesli jednoczenie bierze sie maksymalny kredyt oraz nowe mieszkanie (czyli oczywiscie ze jest to program dla banków i deweloperów, ciekawe kto wział w łape)
  4. Każda partia obsadza swoimi ludźmi całe KRRiT , spójrz na Komorskiego który szedł na debatę i witał go prezes TVP – Braun… parodia…
  5. Dziwne że dalej płacimy za gaz najwięcej w UE, chociaż to pewnie wina PiSu 🙂
  6. Porównaj deficyt roczny w budżecie PIS a w budżecie PO.
  Pozdrawiam 🙂

 22. Warto dodać że Giertych jako minister edukacji większość kadencji spędził na kontrolowaniu stanu kibli i okien w szkołach oraz kombinować oraz kombinowaniu jak tu nie wpuścić do nich metali w których widział największa patologię (słynny spot). O wypluciu z liceów i zalaniu uczelni wyższych masą idiotów dzięki amnestii maturalnej nie ma nawet co wspominać…

 23. Wrocławianin, studiował creative writing na Uniwersytecie Wrocławskim, menadżer, pracował jako redaktor i felietonista w Magazynie Relaz — PŁATNY TROLL i wszystko w temacie

 24. Ja tam nie zauważyłem żeby PIS nękał ludzi.Żarli się między sobą i nie wsadzali nochala w gospodarkę jak to robiła i robi PO.Gdyby PO pracowała tak przez całą kadencję jak przez ostatnie miesiące,to Polska by była faktycznie „zieloną wyspą”Ale nie,oni zakotwiczyli swe opasłe dupy przy korycie,a wszystkich ludzi traktowali jak tępy motłoch.Co do ZUS,to jest firma marnotrawiąca nasze pieniądze.Pałace,luksusowe limuzyny,Strona internetowa za 100 mln zł!!!!!!.Drogie wakacje pracownicze w ciepłych krajach,milionowe nagrody bez powodu.ZUS obraca takimi pieniędzmi,że mógłby udzielać kredytów i zarabiać na nich.Miesiąc w miesiąc wpływają do nich miliardy złotych,którymi można obrócić i zarobić.Ale do tego trzeba mieć mózg.

 25. „co innego łatać budżet w ciężkim kryzysie światowym (…)”. No faktycznie „genialny” pomysł – podnieść podatki w czasie kryzysu. To jest zaprzeczenie wszelkich praw ekonomii, za coś takiego powinno się należeć przynajmniej dożywocie.

 26. Fajno – oczywiście ci co boja się zmian zawsze będą pisać negatywnie o konkurencji. Powodzenia po wyborach – tylko nie uciekajcie za granice – i uważajcie kto puka do drzwi

 27. Boże… W pierwszej chwili myślałem, że koleś w sposób przewrotny zachwala osiągnięcia rządów PiS, ale chyba nie. Niestety to racjonalizm a rebours. Nie wiem czy autor tego tekstu jest durniem, który nie rozumie tego co czyta i o czym pisze, czy jest po prostu bezczelnym osobnikiem liczącym na ignorancję czytelników. Stawiam na to pierwsze, bo sposób w jaki sposób w jaki sam sobie przeczy oraz wyciąga wnioski z przesłanek, które ich nie uzasadniają jest doprawdy uroczy. 🙂

  Jako podsumowanie tych bzdur wystarczy przypomnieć, że w 2005 roku, gdy PiS przejął wladzę wzrost PKB wyniósł 3,3 procent, w 2007, gdy władzę oddawał wzrost PKB wyniósł 6,7 procent. Żeby było ciekawiej tak znaczące przyśpieszenie wzrostu gospodarczego udało się osiągnąć przy zachowaniu w ryzach zarówno inflacji – 2,1 proc. w 2005 i 2,5 proc. w 2007, jak i wzrostu długu publicznego – odpowiednio 48 i 45 procent PKB. Dla porównania w 2013, przed skonfiskowaniem oszczędności z OFE te wskaźniki wyniosły oficjalnie 1,6 procent, 0,9 procent i 56 procent. A przedstawienie redukcji składki ZUS, na czym skorzystali właśnie najmniej oraz średnio zarabiający jako czegoś negatywnego świadczy o tym, że koleś pali za dużo zioła. Właściwie możnaby się znęcać nad każdym zdaniem tych wypocin, ale po co?

 28. P.S. Wstydzilibyście się publikować takie teksty na portalu ze słowem racjonalizm w nazwie. Co następnego? Tekst napisany przez wróżkę o astrologii?

 29. Kto nie zna szczegółów umów stoczni polskich za PRL i Kaczyńskiego nie ma prawa zabierać głosu w ocenie winy PO za ich upadek. Znam te umowy z pierwszej ręki (najczęściej objęte pieczęcią 'tajne’). Kto nie zna prawdy niech milczy, wystarczy kłamstw Brudzińskiego i reszty łgarzy PiS. Można się dowiedzieć prawdy, ale wówczas trzeba by odszczekać oskarżenia. A w ogóle pytam „wszystkowiedzących”: dlaczego strzelano do stoczniowców? Bo znali prawdę o naszych zyskach z produkcji (i remontów) statków dla ZSRR. Zresztą dotyczy to Szczecina, Elbląga, Gdyni, Gdańska. Ile nas kosztował (mln ton węgla) „wsad dolarowy” do statków dla ZSRR? Tak samo można wyjaśnić „ścieżki zdrowia” w Radomiu czy Ursusie. Niby z dobrobytu? A przyspawanie wagonów w Lublinie wiozących szynkę na Olimpiadę do Moskwy to nic? itd., itd. Teraz obrzucamy siebie (po polsku) najrozmaitszymi oskarżeniami. Warchoły pragną objąć władzę w nadziei, że ” Przenajświętsza panienka częstochowska” im pomoże zapanować nad zaślepionymi i tumanowatymi Polakami. Nie daj Boże!. Choć historia Polski uczy, że ikona ruska skradziona w Bełzie nie jest zadow
  olona z Polski, co wielokrotnie udowodniła dopuszczając do rozbiorów, okupacji, Sybiru, łaqrów i kclagróww niemieckich, a także do wzajemnego niszczenia się rodaków przy każdej okazji.

 30. pan się leczył?Jeśli nie proszę zając kolejkę! Tak pokrętnie manipulować danymi potrafi nie wielu..ale czasem się trafi kabotyn ..!

 31. Panie Lukaszu… te studia to na marne poszły. a może nie? 😉 Przypomniał Pan komu zawdzieczamy choćby tylko zniesienie spadkowego i teraz wielu być może nie do końca zdecydowanych z pewnością zagłosuje na PiS.
  Mistrzostwo, bo Płatne Oszołomy zauważyły tylko, że Pan „dowala” a inteligentni czytelnicy potrafią wyciągać własne wnioski. Prezes z pewnością będzie wdzieczny 😉

 32. Z czym kojarzy mi się IV RP.
  Z łże-elitą,
  z wezwaniem, żeby Platforma odpowiedziała, czy jest partią polską,
  z dzieleniem społeczeństwa na tych z Solidarności i tych z ZOMO,
  z przerabianiem historii Polski, zgodnie z którą Powstanie Warszawskie było zwycięstwem, a Okrągły Stół – klęską, w PRL i w Trzeciej RP nie było niczego dobrego,
  ze skokiem na media publiczne, które w ciągu kilku dni PiS zawłaszczył, oddając TVP prezesom, pp. Wildsteinowi i Urbańskiemu, a Polskie Radio – pp. Czabańskiemu, Skowrońskiemu i Targalskiemu,
  z przejęciem oficjalnej agencji PAP
  z poniżaniem Lecha Wałęsy,
  z niezaproszeniem Adama Michnika na uroczystość w rocznicę wydarzeń 1968,
  z ogłoszeniem byłych ministrów spraw zagranicznych agentami,
  z zakończeniem znajomości z Władysławem Bartoszewskim,
  z faworyzowaniem przez rządzących Radia Maryja a i telewizji Trwam, ktore bez protestu brata, nazwalo prezydenta oszustem a prezydentowa czarownica
  z postulatem utworzenia pierwszego uniwersytetu wolnego od skompromitowanej kadry profesorskiej,
  z bojkotowaniem Trybunału Konstytucyjnego i próbą skompromitowania kilku jego członków tuż przed podjęciem przez Trybunał ważnej decyzji,
  z rusofobią,
  z dziką lustracją,
  z porachunkami na górze (Kaczmarek, Ziobro, Engelking),
  z upolitycznieniem prokuratury,
  z „ciągiem technologicznym” (MSWiA, Ministerstwo Sprawiedliwości, służby, CBA)
  ze Zbigniewem Ziobro (dziś na szczęście schowanym) i Jackiem Kurskim, z Antonim Macierewiczem,
  z niszczeniem ludzi przy pomocy kwitów – bez możliwości obrony, z wyrokami ferowanymi przez Misję Specjalną,
  z mundurkami szkolnymi,
  z czystką w mediach i w lekturach szkolnych,
  z panegirykami na temat rządu PiS/Giertycha/Leppera.
  czy mogło być coś bardziej gorszącego niż fakt, że urzędujący prezydent Polski Lech Kaczyński oskarżył o bycie agentem legendę polskiej „Solidarności”, żeby był spór sądowy między byłymi prezydentami, z których jeden jest laureatem Nagrody Nobla.

  1. I to jest prawda o rządach PiS. Jeszcze trzeba dodać: areszty wydobywcze, niepotrzebną śmierć Barbary Blidy. Więzienia pełne szybko i sprawiedliwie osądzonych rowerzystów za jazdę po jednym lub dwóch piwach.

 33. Oczywiście PiS to bezapelacyjnie partia, która nie powinna sprawować rządów w Polsce tak samo jak i PO. Dla porównania tylko jeden przekręt PO, który bije wszystkie PiS – owskie, kradzież pieniędzy z OFE i „zgubienie” w czasie przelewów 19 mld PLN. Nikt tego nie przebije, nigdy!

 34. .Każdej partii , która sprawowała władzę można coś zarzucić ale to co było za rządów PIS-u nie ma w sobie równych. IV PR to najgorsze co mogło nas spotkać i nie chciała bym już nigdy powrotu tamtych oszołomów. Dziękuję też pozostałym partiom, które już pokazały swoje nie najlepsze rządy i chciała bym aby ktoś inny – nowy pokazał że może ma lepszy pomysł na nasz kraj. Dlatego w tych wyborach na pewno nie zagłosuję na tych samych ludzi, którzy rządzą od lat i tylko zmieniają partię w zależności gdzie im wygodniej i gdzie mają lepsze możliwości na lepsze stanowisko. Postanowiłam dać szansę nowemu czyli Stowarzyszeniu Nowoczesna. Pan Petru obiecał, że nie będzie w niej miejsca dla spadochroniarzy z innych partii i to co obiecuje postara się zrealizować.

 35. hmm, ciekawe, że PiS tak napsuł w 2 lata , a te świetne POskie rządy w ciągu 8 (sic!) nic nie naprawiły i afera goniła i goni aferę.Odnosze wrażenie, że teksty typu „Każdej partii , która sprawowała władzę można coś zarzucić ale to co było za rządów PIS-u nie ma w sobie równych. IV PR to najgorsze co mogło nas spotkać i nie chciała bym już nigdy powrotu tamtych oszołomów.” mógł napisać tylko smarkacz, który w tamtych czasach w pampersiku biegał, albo złościł o mundurek w szkole. BTW> odnośnie usuwania lektur ze szkół – to dlaczego Harry Potter, czy fragmenty Władcy pierścieni przerabiane są na lekcjach języka polskiego, (pomimo ,że lubię Władcę),to wybitne dzieła literatury światowej? A artykuł to retoryka lisowska, typowo POwska, absolutnie „nie nawołująca” do nienawiści, ech

  1. Widać jest Pan tak stary, że nie wyobraża sobie życia w innej Polsce jak tylko komunistycznej i za takimi rządami Pan tęskni-prześladowania , donosy , prowokacje. To było za rządów PIS najgorsze i to nadal obiecują swoim wyborcom i dlatego od takich oszołomów broń nas Boże 🙂 . Pod tym względem nie maja sobie równych. PO nie jest moją wymarzoną partią ale chociaż z demokratycznego państwa nie robią obozu. Jak napisałam wyżej nie będę głosowała na tych co się nie sprawdzili wolę dać szansę nowym ludziom „Stowarzyszeniu Nowoczesna” -może oni postarają się coś zmienić.

 36. Ciekawe że pisze to osoba z wyższym wykształceniem ?
  Gdzie PIS zmniejszył składkę emerytalną ??? Od 1999 roku do chwili obecnej jest na tym samym poziomie !!!!!

  Faktycznie poziom nauczania w Naszym kraju spadł 🙁

  Jak ciemny lud ogląda telewizję oraz czyta gazety to i edukacje ma na takim samym poziomie.

 37. Autorowi widzę bardzo przydało się studiowanie creative writing , do wyciągania paranormalnych wniosków jak to pomysł mieszkań dla młodych przyniósł kryzys w krajowym budownictwie i był powodem zaciągania kredytôw przez młodych. Hahaha. Jestemz branży budowlanej- 2007- 2008 był złotym okresem na naszym rynku- szanowny Autorze demagogu.:-)

  1. A teraz z tych długów , które zostały wtedy pozaciągane na mieszkania nie mogą się ludzie do dzisiaj wygrzebać.

 38. Co za beznadziejny news. Nie bronię oczywiście PIS, ale przecież takie PO zrobiło jeszcze tragiczniejszy program Mdm. Oprócz wsparcia banków, wsparł też deweloperów. Poza tym odkąd porzuciłem oglądanie wybiórczej, faktów czy wiadomości dociera do mnie jak beznadziejne jest PO i PSL. Myślicie że Polacy wiedzą że PO robi wszystko by zagraniczna frma robiła karty pacjenta? Polacy wiedzą że PO i PSL umorzyło Gazpromowi 1,2 miliarda długu i przedłużyło beznadziejną umowę na gaz mimo że to kaczor zaczął budować terminal a te krętacze do dziś go nie skończyły? Polacy wiedzą o aferach paliwowych, hazardowych, węglowych, o aferze Marszałkowskiej? NIE!! Przecież media robią wszystko byśmy myśleli że PO jest dobre. Haki na PIS się znajdą, ale trzeba być totalnym ślepcem albo takim samym złodziejem by PO bronić. Samo zwiększenie zadłużenia o 350 miliardów to skandal!!
  POLACY!! Czytajmy bardziej niezależne portale!!

 39. … sorry ale twierdzenie ze ZUS wpadl w klopoty przez obnizenie skladek w 2005-07, gdy kazdy z nas wie jak ZUS gospodaruje naszymi pieniedzmi i trwoni na lewo i prawo, to szczyt idiotyzmu… ludzie mamy kryzys bo nas okradziono, a nie z naszej winy ze mniej placilismy!!

 40. A co to znaczy biedny? Biednym można być także z głupoty, lenistwa, niedbalstwa. Dlaczego więc mamy bronić „biednych”. Takie prostackie używanie słowa biedny, biedny, pomagać biednym.

 41. Ten tekst świadczy tylko i wyłącznie o nienawiści i nie jest nawet ksztynę racjonalny. Należy szanować zdanie innych, nawet jeśli ma się odrębne. To wymóg kultury osobistej. Prawda jak wiadomo jest względna. Każda z tych partii ma swoje plusy i minusy, więc każdy wybiera tak, jak mu pasuje. Obie partie nie dotrzymują obietnic, więc dopóki tak będzie, nie zagłosuję na żadną. Proszę na przyszłość pisać bardziej racjonalnie, może wtedy kogoś „z obozu przeciwnego, czyli ciemnej masy” pan przekona.

 42. dobre creative writing nie ma co. Sędziowie z czasów PRL ” którzy uniewinniali kolejnych zatrzymanych i umarzali dęte polityczne sprawy” Dęty PRL za to nie przeszkadza. BTW mam gdzieś kryptosyjonistów z PiS ale bez total creative writing jakie tu widać:)

 43. Ha ha ha. Rozwaliłeś mnie gościu z rana. Albo jesteś płatnym trolem albo pobierałeś nauki u niejakiej Jowity Kacik. A teraz fakty : Obniżenie kosztów pracy, obniżenie podatków, wzrost gospodarczy na poziomie 6-7% PKB tak było za rządów PIS. Ziobro ścigał przestępców w białych kołnierzykach zgodnie z zasadą „ryba psuje się od głowy” teraz ściga się policjantów którzy próbują wykonywać to do czego zostali powołani. Teraz policja za nasze podatki nie chroni obywateli do czego jest zobligowana, teraz policja poluje na obywateli. Przykłady proszę bardzo: Bezprawie i brutalność stosowane przez policję podczas interwencji, ilość zgonów podczas interwencji nie notowana nigdy dotąd, strzelanie do słusznie protestujących niewinnych ludzi, prowokacje policji z ministrem Sienkiewiczem na czele który kazał spalić budkę pod ruską ambasadą. Dyspozycyjne sądy i wyroki na zamówienie polityczne. Niespotykany dotąd poziom biedy, połowa młodych polaków planuje ucieczkę z tego ogarniętego korupcją, nepotyzmem i bezprawiem kraju. Policja to w tej chwili narzędzie do walki politycznej i łatania finansów a nie do ochrony obywateli. Kończy się wasz czas czerwona zarazo. Sprzedawczyków i złodziei trzeba osądzić i pozamykać to pierwszy krok do przywrócenia normalności w tym przeżartym korupcją i patologią kraju.

 44. Na początek nadmieniam, że jestem przeciwnikiem KAŻDEJ partii politycznej, demokracji i innych modernistycznych dziwactw. Pomijając Kwestię mieszkania dla każdego gdy ten pomysł zakończył się fiaskiem reszta to jest poprostu kpina. „rozwalić podatki” to PO doprowadziło do nędzy podwyższając podatki dla wszystkich po za najbogatszymi. „co innego łatać budżet w ciężkim kryzysie światowym” zwiększanie podatków skończyło się zmniejszeniem wpływów do budżetu, obniżenie podatków przez pis zwiększeniem wpływów. „obniżyła składkę emerytalną i rentową” no trzymajcie mnie ludzie bo popuszczę PO najpierw zwiększyła wiek emerytalny argumentując że trzeba by zwiększyć zusowski haracz, a potem zwiększyła opłąty na zus. „pisowcy zdążyli rozwalić prokuraturę” to świadczy, ze autor utracił kontakt z rzeczywistością to bandyta sienkiewicz (bo tylko tak można okreslić człowieka który podpala budki) wymyślił po dwóch prokuratorów w każdym dużym mieście którzy zajmują sie zwalczaniem „faszyzmu” ciekawe ile się płaci za walkę z nieistniejącym problemem który w innych krajach upadł jakieś 70 lat temu?? Do tego to za PO sędziowie pisali oficjalni list na próbę ingerencji PO w pracę sędziów. „paraliżowało polską transplantologię” – no nie mogę ha ha ha to lewacka ekstrema chciała zwolnić tysiące lekarzy bo podpisali klauzulę sumienia!!! Dla ideologii lewacka ekstrema jest w stanie zniszczyć wszystko, jesteście zagrożeniem dla ludzkości. „najwyższe ceny gazu” to PO zerwało umowę PISU i podpisało najdroższy gaz w europie i to na 20 lat już po odnalezieniu ponoć tanich łupków. „przejechał walcem edukację” no to jest raczje artykuł satyryczny niż poważny to platforma pousuwała lektury jak Pan Tadeusz czy w Pustyni i w Puszczy to platforma zamknęła tysiące szkół!! nie obchodziło ich, ze dziecko zamaist isć na piechote do szkoły musi być teraz zawożone przez rodziców 10 km. Próby przelewania pieniędzy do Księzy jest na tka żenującym poziomie, że szkoda gadać. A na koniec „płatnymi trollami w necie” przecież to po zapowiedziało, że zatrudni 100 płatnych trolli. Czy ktoś na tym portalu sprawdza kto jakie wrzuca tutaj durnoty?? Cały artykuł jest na niskim, chamskim i złośliwym poziomie. Myślałem, że racjonalista bo próbują zracjonalizować swoje chore idee, ale racjonalista dla ściemy 😉

 45. „Szokujące wyznanie Jana Krzysztofa Bieleckiego: rząd Kaczyńskiego uchronił Polskę przed kryzysem!

  Przeszliśmy przez kryzys suchą stopą, ruchy Jacka Rostowskiego uratowały Polskę przed tym, co działo się w Grecji czy Irlandii, a pomysły i recepty opozycji były skandaliczne i absurdalne. Tak brzmi oficjalna wykładnia Platformy Obywatelskiej, jeśli chodzi o walkę polskiej gospodarki z kryzysem.

  Tymczasem jeden z najbardziej zaufanych ludzi premiera Tuska, szef Rady Gospodarczej przy premierze, a także kandydat na kolejne stanowiska komisarzy w Brukseli – Jan Krzysztof Bielecki uważa, że podziękowania należy słać… Jarosławowi Kaczyńskiemu i Zycie Gilowskiej.

  W 2006 roku rząd Jarosława Kaczyńskiego zdecydował o obniżeniu stawek podatku dochodowego z 40% na 32% i z 30% na 18%. Te zmiany weszły w życie od 2009 roku. W 2007 roku obniżyli też składkę rentową z 13% na 10%. Te zmiany dały istotny impuls prorozwojowy dla gospodarki

  — pisze Bielecki w raporcie firmy doradczej EY Polska pt. „System stworzony od podstaw – czyli prawdziwa historia 25-lecia polskich podatków”, na który zwraca uwagę serwis niezalezna.pl.

  Przyjaciel Tuska dodaje, że obniżka podatków wprowadzona przez rząd Jarosława Kaczyńskiego okazała się „bardzo korzystna dla Polski w momencie gwałtownego kryzysu, który miał miejsce na świecie w 2008 roku” i „przyczyniła się do tego, że Polska nie pogrążyła się w recesji”.

  Szok i niedowierzanie! To pisowski rząd potrafił zrobić coś dobrego? I to ta zdrajczyni Gilowska? Panie premierze, proszę postawić do pionu pańskich współpracowników. Takie analizy ocierają się o dywersję!”

 46. KOMPLETNE BZDURY PAN PISZESZ PANIE LUKASZU, ale rozumiem, iz tak sie wlasnie PISZE studiujac creative writing na Uniwersytecie Wrocławskim! Bardzo KREATYWNE jest to PANA PISANIE , BARDZO!

 47. Jan Krzysztof Bielecki, jeden z najbardziej zaufanych ludzi premiera Tuska, szef Rady Gospodarczej przy premierze, a także kandydat na kolejne stanowiska komisarzy w Brukseli – uważa, że podziękowania należy słać Jarosławowi Kaczyńskiemu i Zycie Gilowskiej.
  W 2006 roku rząd Jarosława Kaczyńskiego zdecydował o obniżeniu stawek podatku dochodowego z 40% na 32% i z 30% na 18%. Te zmiany weszły w życie od 2009 roku. W 2007 roku obniżyli też składkę rentową z 13% na 10%. Te zmiany dały istotny impuls prorozwojowy dla gospodarki
  — pisze Bielecki w raporcie firmy doradczej EY Polska pt. „System stworzony od podstaw – czyli prawdziwa historia 25-lecia polskich podatków”, na które zwraca uwagę serwis niezalezna.pl.
  Przyjaciel Tuska dodaje, że obniżka podatków wprowadzona przez rząd Jarosława Kaczyńskiego okazała się „bardzo korzystna dla Polski w momencie gwałtownego kryzysu, który miał miejsce na świecie w 2008 roku” i „przyczyniła się do tego, że Polska nie pogrążyła się w recesji”.
  Szok i niedowierzanie! To pisowski rząd potrafił zrobić coś dobrego? I to ta zdrajczyni Gilowska? Panie premierze, proszę postawić do pionu pańskich współpracowników. Takie analizy ocierają się o dywersję!

 48. Cały tekst miałby jakikolwiek sens, gdyby prezentował zestawienie tamtejszego rządu Pisowego z obecnym POwskim i traktował po równi obie partie, które można ze spokojem porównać do dwóch gangów rozkradających Polskę. Niestety pod koniec autor pisze, że w porównaniu (…) PO to profesjonalna partia… co oznacza tylko jedno – że autor to zwykły leming, który ma tak zaśmiecony rozum propagandą, że byłby w stanie oddać tej kraj na kolejne lata rządów Tuskowych mafiozów, aby tylko nie rządzili ci drudzy. Dla mnie od wyborcy PO/PIS jest gorszy tylko jeden gatunek wyborcy – nienawistnik, ziejący ogniem do jednej z dwóch głównych partii, tak bardzo, że postawiłby ten kraj na skraju przepaści aby tylko jego znienawidzeni wrogowie nie doszli do władzy. Tacy ludzie są chorzy psychicznie. Takich ludzi są setki, tysiące.. niby nie popierają Platformy, ale nie widzą kompletnie nic złego w ich polityce, polityce ostatnich 8 lat, lat podczas których działy się cuda.. pieniądze.. miliardy znikały na oczach ludzi, wyciekały różnego rodzaju taśmy, akta, wychodziły przeróżne afery w prokuraturach, policji, no cuda na kiju.. ale ci ludzie wciąż pamiętają tylko co było w 2005-2007 jak Kaczyński zasiadł na tronie :-). Ci ludzie najczęściej nazywają siebie świadomymi wyborcami, po prostu brak słów. Polityk Platformy naplułby im w twarz, a ci by powiedzieli, że pada. I tekst tego rodzaju pada na stronie, która ma w nazwie „racjonalista”. Tutaj nie ma nawet czego komentować.

  Najbardziej rozbrajają mnie lemingi, które linkują ten bełkot na Facebooku. Właśnie z takiego linku zamieszczonego przez takiego PISowego nienawistnika tutaj wszedłem. Facet ponad 40 na karku, wszyscy inni niż PO to dla niego oszołomy, ale sam oczywiście PO nie popiera :-))))). PIS to oczywiście zło wcielone, przez te pamiętne 2lata rządów, ale jak mu pod nosem PO się załatwia, to mówi, że fiołkami pachnie :-))). Teraz za mesjasza wybrał sobie Petru. No gość kwintesencja lemingozy:-))). Cóż, może następne pokolenie nie będzie tak podatne na manipulacje.

   1. Wszyscy tłuką się o miejsca na listach. To normalne – dobre miejsce daje szansę na wejście do sejmu. Polityk kandydat chce zostać realnym politykiem. W przypadku koalicji tłuczenie się o jedynki jest najczęściej bardziej intensywne.

 49. I, że niby nie pisał tego troll wynajęty przez PO? PO zajmuje się profesjonalnie ale złodziejstwem i niszczeniem ludzi. Bo chyba nie powiesz mi, że podniesienie VAT na ubranka dla dzieci o 2%, to dbanie o ludzi??? A słyszałeś o podniesieniu podatku od wzbogacenia przy zakupie samochodu z silnikiem od 2 litrów wzwyż do 19% od 1 stycznia 2015r. ???? !!!!! Wiesz o tym, że kupując 10 letni samochód za marne 20tyś zł, oddasz podatek w wysokości aż 3800zł. Może to nazwiesz profesjonalizmem i dbaniem o ludzi i państwo. A nie poczekaj, może ty należysz do ludzi, którzy nie mają samochodu i podchodzisz do sprawy na zasadzie „mnie to nie dotyczy”?? A może wypłaty odszkodowań żydom w Izraelu za holokaust zorganizowany przez Niemców nazwiesz profesjonalnym dbaniem o polaków?? Chłopaczku.., człowieczku mały… Mógłbym wymieniać ci dziesiątki takich przykładów…. Ale szkoda czasu na ciebie i Twoje kochane PO….

 50. Słabe to, krótkie to i w większości nie poparte żadnymi udokumentowanymi faktami, praktycznie wszystko napisane jak by na kolanie przez kogoś głupiego, nienawidzącego PiS. Lista udokumentowanych grzechów Platformy świń Obywatelskich to referat na kilka tysięcy stron.

 51. Widziałem już wiele różnych populistycznych tekstów jaki to PIS jest zły, a PO cudowne, ale tutaj to już ku**a gościu przeszedł samego siebie. Piepszenie od rzeczy i zero jakiegokolwiek poparcia debilnych tez. Nawet nie jest powiedziane o jakie niby ustawy chodzi. Program „mieszkania dla młodych” to był ostatni sensowny program, który faktycznie pomagał młodym ludziom kupić mieszkanie. Wiem z doświadczenia. Może nie sam kupowałem, ale siostra kupiła po ślubie mieszkanie we Wrocławiu praktycznie za pół ceny, bo resztę dokładało państwo. Po ten program anulowało i nie stworzyło żadnego na jego miejsce. Pisanie, ze banki się na tym wzbogaciły o 200% jest szczytem głupoty. Może coś na poparcie tej tezy? Nie mówiąc już o 39mln dla Rydzyka. Serio jeszcze ktoś w to wierzy? Nie lubię, ani PO, ani PiSu, ale o PO można napisać księgę przekrętów i afer podając same konkrety i dowody, a w tym artykule nie ma nawet jednego konkretu.

 52. Ale bzdura!!! Dajcie Pis porządzić samodzielnie 8 lat jak PO i PSL i dopiero wtedy oceniajcie !!! Afera Beger z nagrywaniem i Pis podaje rząd do dymisji i wcześniejsze wybory a co robi Po?…oby tylko być przy korycie tuszuje wprowadza ustawy że podsłuch nie może być dowodem !!! itp to jest normalne?…

 53. Co za totalne głupoty. Można nie lubić PiS-u i jak się ma trochę oleju, to nawet można trochę pościemniać, ale takie pierdoły wypisywać, to trzeba nie potrafić oszacować inteligencji ludzi.
  Biedny pismak.

 54. Coś kolego ci to nie wychodzi. Zamykanie przestępców i łapówkarzy nazywasz złem. A w zamiataniu pod dywan nieczystych spraw-afer widzisz dobro. Działania które pomagają społeczeństwu a nie napychaniu kieszeni rządzących nazywasz złem. A złodziejstwo obecnie rządzących i napychanie ich własnych kieszeni nazyeasz dobrem. Zmniejszenie długu publicznego za rządów PIS nazywasz złem. A największy wzrost zadłużenia Polski za rządzów PO nazywasz dobrem. Chęć dofinansowania geotermii która została zbudowana i działa. I jest w stanie dostarczyć prąd dla 2/3 Torunia nazywasz złem. A zerwanie umów i oddanie tych pieniędzy do Brukseli nazywasz dobrem. Zastanów się kolego nad swoim życiem, bi kiedyś przyjdzie jego kres. I wówczas odpowiesz za te wszustkie manipulacje i przekręcanie faktów na korzyść PO. Nawet Jaruzels ki pod koniec swojego życia się nawrócił i wyspowiadał. On zdą żył. Ty możesz nie zdążyć. Więc zacznij już dziś!

 55. Taki zestaw bredni mógł napisać tylko ktoś kto jest potomkiem jakiegoś komucha uwłaszczonego na transformacji. Jak czytam o „rozpieprzeniu” prokuratury przez PiS, to śmiać mi się chce. Od upadku Komuny w Polsce, po krótkim okresie wolności gospodarczej, żyjemy w patologicznej, niewydolnej, polskiej rzeczywistości skorumpowanych sędziów i prokuratorów, wyprzedającej majątek narodowy za bezcen itd. itd., a autor tego bełkotu roztoczył nam właśnie tutaj podsumowanie, że tak naprawdę to jest ok, tyle, że to PiS namajstrował i prawie zepsuł to świetnie funkcjonujące państwo.

  Gościu, albo jesteś z kosmosu, albo żyjesz w świecie białych kołnierzyków żerujących na wyzysku Polaków i niewydolności polskiego prawa. 2 lata rządów PiSu to najwyższy wzrost gospodarczy, to odciążenie podatnika z absurdalnych danin, zmniejszenie liczby urzędników, zmniejszenie deficytu budżetowego… itd. itd., wiele wiele innych pozytywnych wskaźników. Sam Bielecki z PO przyznał, że dzięki decyzjom PiSu, rządy PO mogły w miarę suchą nogą przejść przez najgorszy etap kryzysu.

  Lodu do głowy sobie przyłóż zamiast bredzić lewicowy cwaniaczku.

 56. Pis wraca ze zdwojoną siłą niszcząc wszystko co stoi mu na drodze do władzy absolutnej -bo tu nie chodzi o naród tu chodzi tylko o zniszczenie TK by mógł już robić co sobie wymyśli w tym chorym umyśle. TO NAPRAWDĘ JEST CHORE

 57. Ten pan od artykułu chyba żył w innym kraju a informacje czerpał tylko z newsweeka i Onetu. Odlot kompletny. Stek kłamstw i nadinterpretacji.

 58. Do „sukcesów” trzeba tez zaliczyć polityczny zakup rafinerii w Możejkach przez Orlen. Otrąbiony przez rządzący PiS jako sukces. Do dziś dnia Orlen powiększa straty z powodu Możejek.

 59. Te wzajemne potyczki są żenujące, to wsystko na poziomie nie uniwersyteckim a gimnazjalnym!! Póki politycy PO/PIS nie dojdą do wspólnego stanowiska odnośnie rządzenia naszym P a ń s t w e m i wyłonienia sztabu odpowiedzialnych , wypróbowanych  z uczciwości – przedstawicieli z obu partii (na podstawie tajnego głosowania) którzy będą  decydować , < a może trzeba powołac  z nich trzon niezależnej nowej partii >? nie skończy się  ta obecna szarpanina !! To wstyd , ze w jednej Ojczyznie  nie można się dogadać, dla dobra obywateli  i dla przykładu i wizerunku we wspólnocie europejskiej !!! Osoba doświadczona wojną

 60. Ten racjonalista to Poko sroko homoseksualista cienki i tendencyjny ten artykuł za rządów po wyjechało najwięcej Polaków również bezrobocie było największe fakty mówią same za siebie to teraz za rządów PiS żyje się Polakom lepiej koniec basta

 61. I jak tak robiłeś porównanie teraz 8 lat rządów "profesjonalistów " z PO i 5 lat PiS, bo ja tak. Jednak wyszedłeś na idiotę, bo gospodarka nigdy nie miała się lepiej. PO przy PiS wypadło cieniutko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *