PiS nie zdoła kontrolować internetu. Ludwik Turko

 

Prof. Ludwik Turko, wybitny naukowiec i bohater Solidarności uspokaja nas. Jego zdaniem rząd nie zdoła kontrolować internetu, choć, jak wiemy, bardzo się stara. Rząd się zapcha, pogubi w nadmiarze podejrzanych maili i wpisów. Jednak, w razie czego, prof. Turko pomoże nam w prasie podziemnej.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

  1. Nawet w Rosji internet nie jest kontrolowany. Chyba mamy do czynienia z wielkim niezrozumieniem na czym polega kontrola mediów w dzisiejszych czasach. Przecież nie na bezpośredniej cenzurze. Przecież jak żałośnie wyglądały próby malowania właśnie takiego rzekomego systemu opresji mediów za poprzednich rządów. Te wszystkie „reżimowe media”, konspiracja itp to żałość. Warto nie wpadać w taką samą retorykę.
    __
    Na marginesie na tych spotkaniach KOD rzeczywiście uderza brak młodych ludzi.

  2. Na razie to PiS wyraznie ogrywa wszystkie KODy i spiewającą mlodziez. Do zera. Prawde mowią c, gdyby to PO wystapilo w srodku swojej kadencji czy pod koniec, z propozycją TK taką jaką proponuje PiS, to wszyscy by przyklasneli, jaka rownosciowa propozycja.
    No i prezes ladnie tnie kominy, np Orlenu z 140 tys na miesiac na 70 tys., i sami ladnie sie instalują przy korytach.

  3. Pan Fizyk mogłby sie wypowiedziec na temat projektu inz. Rydzyka. Czy jest szansa ze cos z tego bedzie, czy Rydzyk dokopie sie do Belzebuba? Projekt raczej do ktorego trzeba dopłacac, ale ile (% bilans energetyczny). Z drugiej strony panstwo dokłada na bezsensowne wiatraki i inne energie do ktorych dopłacamy. Zieloni pewnie Rydzyka popierają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *