Prof. Andrzej Leder odpowiada – cz. 2

 

Podczas spotkania w dn. 17.10.2015 r. na Uniwersytecie Wrocławskim prof. Andrzej Leder odpowiadał na szereg pytań i prowadził ciekawy dyskurs z uczestnikami tego spotkania. Nakreślił przede wszystkim uwarunkowania aktualnej sytuacji społeczno-polityczno-kllturalnej w dzisiejszej Polsce.
Niniejszy materiał jest drugą częścią tej dyskusji.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

One Reply to “Prof. Andrzej Leder odpowiada – cz. 2”

  1. Jak słucham Andrzeja Ledera, które wcześniej nie znałem, to popadam w skrajności. Raz się z nim całkowicie nie zgadzam a zaraz potem słyszę jak niemal mówi moimi słowami. Lub takimi które ja sam mógłbym powiedzieć. Bardzo mi się podobała jego ocena kiedy mówił o porażce liberalnego mieszczaństwa. Ciepła woda w kranie to nie ideologia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *