Redaktor Cioch zapytał mnie m.in. o to czy „…naukowiec w przebraniu z XVIII wieku, który zabawnie moduluje głos, nie traci czegoś z uniwersyteckiej powagi? Niektórzy ludzie przywiązują wagę do uczonej pozy…”. Poniżej znajduje się link do tekstu wywiadu Adama Ciocha:
Rozmowa redaktora „Faktów i Mitów” Adama Ciocha ze mną o oświeceniu i „Theatrum Illuminatum”
Przy okazji wklejam film o religii FUTBOLIZMU, i jeszcze jednego filmu, o którym mowa w wywiadzie:
2014 BRAZYLIA MUNDIAL Theatrum Illuminatum
http://www.youtube.com/watch?v=MgYvtAAHVKg
Pozdrawiam,
PN
O autorze wpisu:
Piotr Marek Napierała (ur. 18 maja 1982 roku w Poznaniu) – historyk dziejów nowożytnych, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii. Zajmuje się myślą polityczną Oświecenia i jego przeciwników, życiem codziennym, i polityką w XVIII wieku, kontaktami Zachodu z Chinami i Japonią, oraz problematyką stereotypów narodowych. Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów w latach 2014-2015. Autor książek: "Sir Robert Walpole (1676-1745) – twórca brytyjskiej potęgi", "Hesja-Darmstadt w XVIII stuleciu, Wielcy władcy małego państwa", "Światowa metropolia. Życie codzienne w osiemnastowiecznym Londynie", "Kraj wolności i kraj niewoli – brytyjska i francuska wizja wolności w XVII i XVIII wieku" (praca doktorska), "Simon van Slingelandt – ostatnia szansa Holandii", "Paryż i Wersal czasów Voltaire'a i Casanovy", "Chiny i Japonia a Zachód - historia nieporozumień". Reżyser, scenarzysta i aktor amatorskiego internetowego teatru o tematyce racjonalistyczno-liberalnej Theatrum Illuminatum
Fajny wywiad. A te „patriotyczne pomidory” to dobry pomysł. Strasznie dużo jest tej przaśnej reklamy zbudowanej na przaśnym patriotyzmie. Taki skecz daje świeży oddech.
Dzięki