Skąd wiemy to co wiemy o drzewie życia? Dr Bartosz Borczyk

 

Choć ewolucja jest faktem, to jednak trzeba powiedzieć co nieco o poszczególnych gałęziach drzewa życia. Czasem zakłada się bowiem, że jego kształt jest już całkowicie ustalony i wiemy dokładnie co z czego i w co wyewoluowało. A tymczasem to nie takie proste. Ewolucja naturalna wciąż ma dla nas wiele zagadek i pozwala na wiele odkryć. Choć bowiem jest niepodważalnym faktem, to jej dokładna historia wciąż jest odsłaniana, zaś obraz drzewa życia staje się dzięki pracy tysięcy biologów coraz wyraźniejszy. 

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

2 Odpowiedzi na “Skąd wiemy to co wiemy o drzewie życia? Dr Bartosz Borczyk”

 1. Szkoda, że do tych swoich pustych łbów nie wmówiliscie jeszcze, że teoria ewolucji jest ''dowodem na nieistnienie'' Boga. Zamiast się rozpisywać powiem krótko: Bóg może stwarzać przez dobór naturalny, a duchy i reinkarnacja są faktem. And that's it in the topic ciemniaki.

 2. "Bóg może stwarzać przez dobór naturalny"

  Panie Tomaszu, jest Pan pewien? "Naturalny" oznacza, "działający bez interwencji duszków nadprzyrodzonych", więc chyba jednak Bóg tego nie może, z definicji.

  Ale możnaby na przykład zamiast mówic "dobór naturalny" zacząć mówić "dobór skrytoboski", i wówczas Bóg mógłby już działać przez dobór o takiej nazwie.

  Czyli dobór boski, który udaje naturalny. Proponuję przeforsować używanie takiej nazwy (dobór skrytoboski) w polskiej szkole i całkowicie zrezygnowac z paskudnie materialistycznego określenia "dobór naturalny".

  Przecież wszyscy dobrze wiemy, że nic na tym świecie nie jest naturalne, a istnieje tylko dzięki podtrzymywaniu przez boską intencję. Nawet Ziemię Bóg unosi w przestworzach na swoich ramionach, które są zakrzywioną czasoprzestrzenią.

  Słońce zaś to ognisty rydwan, a pośmiertny całkowity zanik ludzkiej świadomości –  to Zbawienie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 + 19 =