• niedziela, 24 stycznia 2021 r.

Turcja według Theatrum Illuminatum

Turcja to znakomity materiał dla filmowców i kabareciarzy. Spotkanie Wschodu z Zachodem często w wersji dość hardkorowej. Tureccy zdobywcy, cwaniacy, naciągacze podający się za cudzoziemców i naciągający turystów nie znających cen:

turkey1

Tutaj nasza epopeja o bitwie pod Wiedniem. Znacznie lepsza niż włoska ramota z Adamczykiem j Curuś-Bachledą, co akurat było łatwe :):

Tutaj turecki ciekawski pasażer męczy amerykańskiego turystę pytaniami:

Bütün dostlarıma selam göndermek istiyorum!
PN

Piotr NapierałaPiotr Marek Napierała (ur. 18 maja 1982 roku w Poznaniu) – historyk dziejów nowożytnych, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii. Zajmuje się myślą polityczną Oświecenia i jego przeciwników, życiem codziennym, i polityką w XVIII wieku, kontaktami Zachodu z Chinami i Japonią, oraz problematyką stereotypów narodowych. Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów w latach 2014-2015. Autor książek: "Sir Robert Walpole (1676-1745) – twórca brytyjskiej potęgi", "Hesja-Darmstadt w XVIII stuleciu, Wielcy władcy małego państwa", "Światowa metropolia. Życie codzienne w osiemnastowiecznym Londynie", "Kraj wolności i kraj niewoli – brytyjska i francuska wizja wolności w XVII i XVIII wieku" (praca doktorska), "Simon van Slingelandt – ostatnia szansa Holandii", "Paryż i Wersal czasów Voltaire'a i Casanovy", "Chiny i Japonia a Zachód - historia nieporozumień". Reżyser, scenarzysta i aktor amatorskiego internetowego teatru o tematyce racjonalistyczno-liberalnej Theatrum Illuminatum

Podobne materiały

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *