Tygodnik Faktycznie 23/1017. Pierwsza polska szkoła świecka i ateizm humanistyczny

W najnowszym dwudziestym trzecim „Tygodnika Faktycznie” przeczytamy między innymi bulwersujący materiał o związkach funkcjonariuszy Kościoła katolickiego i mafii włoskiej, którzy razem czerpią zyski z okradania uchodźców z pomocy przeznaczanej dla nich przez państwo i organizacje międzynarodowe.

 

 

W dziale politycznym znajdziemy m.in. felieton Adama Ciocha o pułapce – także umysłowej – w jakiej znalazła się Polska pozostająca pod dominacją POPiS. Tygodnik zamieszcza analizę relacji pomiędzy liberałami i lewicą w naszym kraju pt. „Ostatnie kuszenie lewicy”. „TF” zamieszcza także wywiad-portret Małgorzaty Diany Marenin, działaczki społecznej z Kielc.

 

Bieżące wydanie zawiera także dwa obszerne materiały na temat nadużyć finansowych, które dotykają co najmniej dziesiątek tysięcy osób w Polsce. Przynoszą one straty znacznie większe niż osławiona afera Amber Gold, jednak nie są one tak mocno nagłaśniane. Nic dziwnego, bo jedna z tych afer (bankowa) prowadzi do osób związanych z obecną władzą i jej mediami.

 

„Tygodnik Faktycznie” zwiera także tekst o pierwszej polskiej szkole świeckiej oraz – w dziale dla czytelników ateistycznych – tekst o ateizmie humanistycznym, który nie wyklucza ludzi LGBT, lecz zabiega o ich emancypację. W części tygodnika przeznaczonej głównie dla czytelników wierzących znajdziemy tekst o pochodzeniu święta Bożego Ciała, jednego z najbardziej kontrowersyjnych świąt katolickich.

 

 

W bieżącym wydaniu przeczytamy także felietony m.in.: Jan Hartmana, Anny Grodzkiej, Piotra Ikonowicza, Andrzeja Jaczewskiego, Marka Kraka, Tomasza Kozłowskiego, Piotra Szumlewicza.

 

 

 

 

O autorze wpisu:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia + siedemnaście =