Tygodnik Faktycznie 22/2017. Inkwizycja kościelna, szef TVP i jego dzieje oraz Izyda w roli Matki Boskiej

„Tygodnik Faktycznie”, wydanie dwudzieste drugie w tym roku, to między innymi relacja z zaskakującej wizyty Piotra Ikonowicza u Tadeusza Rydzyka. Dlaczego Ikonowicz zaproponował spotkanie i co z tego wynikło – o tym przeczytamy w cotygodniowym felietonie tego autora. Inny stały felietonista tygodnika, Jan Hartman pisze o tym, jak po jego telefonicznym występie w „radiu narodowym” wyrzucono z pracy dwóch dziennikarzy zatrudnionych tam w w ramach „dobrej zmiany”.

 

W bieżącym numerze znajdziemy także duży, poruszający wywiad („Inkwizytor demaskuje inkwizycję”) z księdzem Krzysztofem Charamsą, dawnym wysokim rangą urzędnikiem Kurii Rzymskiej, wyrzuconym z pracy po ujawnieniu jego homoseksualnej orientacji. Charamsa opowiada o kulisach jego pracy w Kościele. W „TF” znajdziemy także reportaż o fali samobójstw księży w polskim Kościele katolickim – w jednej z diecezji odebrało sobie życie aż ośmiu księży.

 

 

Tygodnik kreśli także polityczną biografię szefa TVP Jacka Kurskiego. O jednym z jego awansów miał powiedzieć przed laty Lech Kaczyński, że oznaczałby on, że „w polityce każde łajdactwo popłaca”.

 

W tym wydaniu również reportaż Dawida Kańskiego o protestach pracowników sieci Biedronka i strajku włoskim, który miał miejsce w wielu sklepach. O kwestiach społecznych pisze także Damian Duszczenko w materiale o robotyzacji gospodarki, jej skutkach oraz próbach zaradzenia masowej likwidacji miejsc pracy.

 

 

W dziale światopoglądowym znajdziemy m.in. tekst o duńskim hygge, sztuce poszukiwania szczęścia i poczucia błogości w życiu codziennym oraz artykuł o Izydzie, pierwowzorze katolickiej Czarnej Madonny. Tygodnik zamieszcza także w tym dziale relację z niedawnej konferencji pt. „Humanizm i racjonalizm: wyzwania i pomysły na przyszłość”, która miała miejsce we Wrocławiu.

 

 

 

O autorze wpisu:

3 Odpowiedzi na “Tygodnik Faktycznie 22/2017. Inkwizycja kościelna, szef TVP i jego dzieje oraz Izyda w roli Matki Boskiej”

 1. "Izyda w roli Matki Boskiej"

  nie rozumiem jak ludzie chcący uchodzić za racjonalistów moga powtarzać te XIX-wieczne bzdury o antysemickiej proweniencji

 2.   Odtrutka na postesbecką gadzinówkę, tworzoną przez następców kpt. Grzegorza Piotrowskiego  – a może i jego samego?:  

  .

  http://www.dzienniknarodowy.pl

  .

  Racjonalista znajdzie tam wiele ciekawych informacji, niekiedy nawet całkiem zabawne, na przykład taką jak ta: 

  .

  http://www.dzienniknarodowy.pl/6800/szwedzkie-feministki-w-ramach-walki-z-patriarchate/

  .

   Również i tego rodzaju wieść może dawać racjonaliście pewien asumpt do refleksji, w tym wypadku – nad mentalną kondycją społeczeństw Zachodu, od dziesiątek już lat urabianych przez progresywnych "ludzi lewicy", u nas naśladowanych w każdym calu i z uporem godnym lepszej (czy faktycznie lepszej?) sprawy przez p. Szulmewicza czy Hartmana.      

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + 15 =