Zapraszam na wielką bezbożną konferencję 20 – 21 maja

Spodziewam się na niej gorących dyskusji i różnic zdań dotyczących tego, co dalej z Europą, z humanizmem i racjonalistą. Nie będzie zbytniej zgody w tematyce wolności słowa i poprawności politycznej. Zaprosiliśmy gości, którzy mają odmienne opinie w tych sprawach i tylko od was zależy, kto wygra daną dyskusję. Konferencja będzie tłumaczona na polski z angielskiego za pomocą słuchawek, symultanicznie. Jeśli ktoś będzie wolał słuchać i pytać po angielsku, w tej konwencji nie będzie stanowiło to żadnego problemu. Wstęp wolny, nie ma opłat za udział w wykładach. Tu więcej informacji. A tu z kolei trochę moich refleksji, jeśli jesteście ich ciekawi.

 

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

10 Odpowiedź na “Zapraszam na wielką bezbożną konferencję 20 – 21 maja”

   1. Oglądam na youtube i niczego załączonego nie widzę.(Zresztą tu też nie).

    Na marginesię ile płacicie za hosting. Bo za taką szybkoś, zrywanie połaczenia i brak dostępnosci firma hostujaca powinna wam dopłacać 

    1. Tu jest info o wydarzeniu: http://racjonalista.tv/wydarzenia/ Pierwszy z góry. Co do firmy hostingowej wyjaśniamy sprawę. Renomowana firma, płacimy, a rzeczywiście coś jest nie ok.

     1. Jacek, ja znajdę ale chodzi o innych. Jak się mówi ze pod materiałem jest odesłanie to pod materiałem zamieszcza  się odsyłacz. Inaczej to wyglada dość niepowaznie, antyreklamowo(i wkur…co)..

     2. No mylące to jest. Co się naklikałem w „Tu więcej informacji“ licząc na jakiś ukryty link! Aż sobie sprawdziłem w źródle strony, że żadnego linku nie ma : – )

  1. Bo to jest bezpieczny temat, mozna sobie pogadac, pogadac, a z tego i tak nic nie wynika. Klerowi to nawet schlebia, ze bog na tapecie. Co innego gdyby to była konferencja "bezkrasnoludkowa". Wtedy rz-kat. kler mogłby sie poczuc urazony, bo wsadzony do samego worka co UFO.

   Gdyby ktos zapraszał na "anty-pedofilską" albo "prawo A sprawiedliwosc" konferencje to byłby problem, a tak skonczy sie na biciu piany, zjedzeniu ciasteczek i wypiciu kawy. W przyjemnej atmosferze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − 1 =