• niedziela, 21 października 2018 r.

O prześladowaniach gejów w świecie islamu. Jan Wójcik i Andrzej Dominiczak

 

Bezpośrednim powodem dla realizacji tego programu była informacja o obozach koncentracyjnych w muzułmańskiej Czeczenii przeznaczonych dla gejów. Jednocześnie sam prezydent Czeczeni zaprzecza istnieniu gejów w jego regionie – „gdyby jacyś tu byli, ich rodziny odesłałyby ich w miejsce gdzie się nie wraca” – tłumaczy. Jak zatem mają się kwestie praw gejów w państwach muzułmańskich? Na to pytanie odpowiada Andrzejowi Dominiczakowi Jan Wójcik, szef Euroislam.pl. Ten portal jest posądzany przez sporą część lewicy o mocną islamofobię i traktowany dyskryminacyjnie. Umiarkowane (może nawet za bardzo!) stanowisko Jana Wójcika powinno bardzo zawstydzić tych, którzy zarzucają Euroislamowi islamofobię.

Już po tej rozmowie napłynęły doniesienia o aresztowaniu poand 100 gejow w Indonezji. Kto mógł pomyśleć, że i Indonezja tak szybko się zmieni.

Podobne materiały

23 komentarze

 1. ala wilk
  23 maja 2017 at 21:35 - odpowiedz

  Czy na euroislam.pl doczekamy się kiedyś artykułu o "cudownych" latach 1939-1945 gdy w Europie nie było muzułumanów? 

  • Jacek Tabisz
   Jacek Tabisz
   23 maja 2017 at 21:39 - odpowiedz

   Proszę o zapoznanie się z treścią materiału. Ten komentarz jest nie na temat. 

 2. Benbenek
  23 maja 2017 at 21:37 - odpowiedz

  Jednak w Polsce prześladowani homoseksualiści z Czeczenii schornienia nie znajdą. Bo to przecież muzułmanie i terroryści z definicji.

  Ciekawie zabrzmiała konstatacja o braku przykładów ataków na gejów przez muzułmanów na zachodzie, co nie jest do końca prawdą bo można przytoczyć strzelaninę z Orlando. Niemniej jednak w Rosji, polityka państwowa tego przecież kraju z "maszej cywlizacji" jest całkowicie spójna z tą z niektórych przytoczonych krajów muzułmańskich. Ataków na gejów jest bez liku. A Czeczenia to przecież imperialna putinowska Rosja. Czy mamy więc do czynienia w Czeczenii z przejawem rosyjskiej ideologii czy muzułmańskiej? Który prawicowiec weźmie w obronę gejów w Rosji mówiąc że rosyjskość to gówno?

   

  • Jacek Tabisz
   Jacek Tabisz
   23 maja 2017 at 21:51 - odpowiedz

   Nonsens. Polacy przyjęli wielu Czeczenów. Tym bardziej przyjmą prześladowanych z uwagi na islam.

   • Benbenek
    23 maja 2017 at 22:03 - odpowiedz

    Proszę się udać do Terespola na granicę i powiedzieć to gejom z Czeczenii ocalałym z prześladowań że wolno im wjechać do Polski. Bo Polska przyjęła Czeczenów. I wszystko jest piękne a prawa człowieka w Polsce są szanowane a potrzebującym się udziela pomocy nie wytając o ich wiarę. Oni tam są na tej granicy. Mówię poważnie. Pewnie długo nie czekali bo Litwa zareagowała o wiele szybciej i ich przyjęła jednocześnie deklarując że przyjmie gejów z Czeczenii. 

    • Jacek Tabisz
     Jacek Tabisz
     23 maja 2017 at 23:54 - odpowiedz

     Lubię Litwinów, ale są większymi rasistami niż Polacy. Nie szanuja mniejszości

     • Benbenek
      24 maja 2017 at 08:13

      Komentarz nie na temat

 3. Lucyan
  24 maja 2017 at 00:35 - odpowiedz

  A z tym Lotem to było tak:

  Lot prowadził dom schadzek, streczyciel, szczegolnie dzieci. Do domu Lota przyszło dwoch klechow (anioł = ksiadz). Nie bylo zadnych aniołow (tych ze skrzydłami) tylko było to dwoch przed-katolickich pedofilow. Aniołem dawniej nazywano ksiedza. Oczywiscie Lot ich wpuszczał i tam gwałcili sobie dzieci (a moze dzieci same lgneły do nich?). Wiec lud sie zdenerwował i stwierdził, ze za kare tez ich zgwałci. 

  Wiec Bog sie nie obraził, ze lud gwałci gejow/klechow, tylko ze klerykalne geje (= kler, podający sie za Jego reprezentanow) gwałcą dzieci (obu płci). 

  Wezmy nastepną sytuacje: Bog zamienia zone Lota w słup soli, i za co? Za to ze sie obejrzała? Bez jaj, autor opowiesci po prostu powiedział, ze jak kobieta nie bedzie słuchac mezczyzny, to on j (fizycznie) unieruchomi = doprowadzi do kalectwa. To było ostrzezenie kobiet. Lot jej po prostu tak przywalił, ze nie mogła sie ruszac = słup soli.  

 4. Lucyan
  24 maja 2017 at 00:40 - odpowiedz

  A wątek turecki jest prosty i nazywa sie KURDYSTAN.

  Erdogan ma asa w rekawie i nazywa sie on KURDYSTAN. Inne rządy doprowadzilyby predzej czy pozniej do zmniejszenia sie Turcji i powstania Kurdystanu. Jedynie Erdogan jest bezwgledny i za swojego zycia nie dopusci do powstania Kurdystanu na obecnych ziemiach tureckich. Wszystko inne, wlącznie z islamem, religią czy nie, to "tematy zastepcze".

  • Jacek Tabisz
   Jacek Tabisz
   24 maja 2017 at 01:11 - odpowiedz

   Tak nie jest. Wielu Turków gorąco wierzy w islam i na jego rzecz rezygnuje z zysków i wygody. 

   • Lucyan
    24 maja 2017 at 09:07 - odpowiedz

    A jakie to zyski i wygody mają bez islamu? Nikt nie mowi, ze Turek jest niewierzący, szczegolnie na tureckiej wsi. Ale to obawa przed rozpadem Turcji, a raczej przed oddaniem ziemii Kurdom jest glownym motorem. Islam jest wykorzystywany do zcalenia narodu, podobnie jak JK probuje grac katolicką kartą w PL. 

    • Jacek Tabisz
     Jacek Tabisz
     24 maja 2017 at 09:09 - odpowiedz

     Wielu Kurdów to też muzułmanie, więc ta teoria nie trzyma się kupy. 

     • MICHAL
      24 maja 2017 at 10:40

      Ale zdaje się że istotnie rózni od tych tureckich:

      http://turcjawsandalach.pl/content/j%C4%99zyki-i-wyznania-religijne-kurd%C3%B3w

     • Jacek Tabisz
      Jacek Tabisz
      24 maja 2017 at 11:10

      Turcy też są sunnitami i popularny jest u nich sufizm

     • Lucyan
      24 maja 2017 at 14:16

      Kiedys lansowałem teorie, zeby Zydzi/zydzi/izraelczycy porzucili judaizm i przeszli na islam. Wtedy bedzie pokoj i miłosc. Widze, ze ten chytry plan sie jednak trzyma kupy (wg Pana Jacka).

     • Jacek Tabisz
      Jacek Tabisz
      24 maja 2017 at 15:29

      Lepiej, żeby muzułmanie przeszli na judaizm, albo na ateizm – jeszcze lepiej 😉

 5. marek
  24 maja 2017 at 21:19 - odpowiedz

  Według badań PEW Researcher Center zaledwie 1% muzułmanów w Egipcie i Indonezji uważa, że homoseksualizm jest do przyjęcia pod względem moralnym. 
  http://www.pewforum.org/2013/04/30/the-worlds-muslims-religion-politics-society-morality/

  • ala wilk
   25 maja 2017 at 04:38 - odpowiedz

   No ale to nie znaczy że 99% muzułumanów zabije geja. Przecież bikini i topless jest też uważane przez 99% muzułumanów za zło moralne, ale jednak zabójstwa turystek w Egipcie to rzadkość. Magdalena Żuk to przecież pierwsza Polka zabita w Egipcie od lat. Przez ten czas tysiące Polek było w Egipcie, opalało się w bikini czy topless i nikt ich nie zabił. 

  • Tomek Świątkowski
   25 maja 2017 at 07:36 - odpowiedz

   Problemem nie jest to, ilu ludzi uważa coś za zło moralne, tylko ilu ludzi jest gotowych uszanować zasadę, że jeśli ktoś nie krzywdzi innych, to powinien mieć prawo robić to co chce.

   Bo gdyby w Europie zbadać np. ilu ludzi uważa, że samookaleczanie nie jest złe, to pewnie także by wyszło, że tylko 1% tak uważa. Ważne jest to, że nie ma pomysłów, by karać za takie czyny.

 6. Benbenek
  24 maja 2017 at 21:29 - odpowiedz

  A tymczasem w Korei sąd ukarał za seks homeseksualny

  http://abcnews.go.com/International/wireStory/korean-military-court-convicts-gay-soldier-sex-47600340

  • Andrzej
   Andrzej
   27 maja 2017 at 02:37 - odpowiedz

   Jasne, ze osoby homoseksulane są prześladowane nie tylko w krajach islamu, ale wszedzie, gdzie nie dosc ceni się osobistą wolność. Dzieki za ciekawy link. Moze pojdziemy tym tropme, zeby zbadac podloe religijne i kulturowe tej formy prześladowań w Korei i w ogole Dalekiego Wschodu.  

   • Jacek Tabisz
    Jacek Tabisz
    27 maja 2017 at 08:29 - odpowiedz

    Oczywiście samo zabijanie za homoseksualizm w majestacie prawa przy poparciu sporej części społeczeństwa to najwyższa forma prześladowań. Kilka dni temu Tajwan zalegalizował małżeństwa homoseksualne. 

 7. Waldemar Zboralski
  29 maja 2017 at 23:43 - odpowiedz

  Może "zawodowi działacze LGBT" (np. Mariusz Drozdowski z UW…) domagają się "więcej imigrantów"* (* nielegalny imigrant islamski z fałszywym paszportem, z fikcyjnymi danymi ososbowymi i podający fałszywy wiek, zwykle jest 25- lub 30-letnim "nastolatkiem"), aby ci pomogli wyeliminować fizycznie brzydszych i starszych gejów, żeby na rynku seksu gejowskiego zostali tylko same młode przystojniaki? Taka współpraca polegałaby na podrzucaniu przez "zawodowych działaczy LGBT" terrorystom islamskim adresów i zdjęć gejów do eksterminacji. Wtedy islamiści wyrabiali by swoje, konieczne normy zabójstw gejów, a gejowski rynek seksu był by wolny od nieatrakcyjnych i pomarszczonych kopulantów, jak na przykład ja. Bo wtedy tylko tak można wytłumaczyć takie zdjęcia:

   

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *