O prześladowaniach gejów w świecie islamu. Jan Wójcik i Andrzej Dominiczak

 

Bezpośrednim powodem dla realizacji tego programu była informacja o obozach koncentracyjnych w muzułmańskiej Czeczenii przeznaczonych dla gejów. Jednocześnie sam prezydent Czeczeni zaprzecza istnieniu gejów w jego regionie – „gdyby jacyś tu byli, ich rodziny odesłałyby ich w miejsce gdzie się nie wraca” – tłumaczy. Jak zatem mają się kwestie praw gejów w państwach muzułmańskich? Na to pytanie odpowiada Andrzejowi Dominiczakowi Jan Wójcik, szef Euroislam.pl. Ten portal jest posądzany przez sporą część lewicy o mocną islamofobię i traktowany dyskryminacyjnie. Umiarkowane (może nawet za bardzo!) stanowisko Jana Wójcika powinno bardzo zawstydzić tych, którzy zarzucają Euroislamowi islamofobię.

Już po tej rozmowie napłynęły doniesienia o aresztowaniu poand 100 gejow w Indonezji. Kto mógł pomyśleć, że i Indonezja tak szybko się zmieni.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

23 Odpowiedzi na “O prześladowaniach gejów w świecie islamu. Jan Wójcik i Andrzej Dominiczak”

 1. Czy na euroislam.pl doczekamy się kiedyś artykułu o "cudownych" latach 1939-1945 gdy w Europie nie było muzułumanów? 

 2. Jednak w Polsce prześladowani homoseksualiści z Czeczenii schornienia nie znajdą. Bo to przecież muzułmanie i terroryści z definicji.

  Ciekawie zabrzmiała konstatacja o braku przykładów ataków na gejów przez muzułmanów na zachodzie, co nie jest do końca prawdą bo można przytoczyć strzelaninę z Orlando. Niemniej jednak w Rosji, polityka państwowa tego przecież kraju z "maszej cywlizacji" jest całkowicie spójna z tą z niektórych przytoczonych krajów muzułmańskich. Ataków na gejów jest bez liku. A Czeczenia to przecież imperialna putinowska Rosja. Czy mamy więc do czynienia w Czeczenii z przejawem rosyjskiej ideologii czy muzułmańskiej? Który prawicowiec weźmie w obronę gejów w Rosji mówiąc że rosyjskość to gówno?

   

   1. Proszę się udać do Terespola na granicę i powiedzieć to gejom z Czeczenii ocalałym z prześladowań że wolno im wjechać do Polski. Bo Polska przyjęła Czeczenów. I wszystko jest piękne a prawa człowieka w Polsce są szanowane a potrzebującym się udziela pomocy nie wytając o ich wiarę. Oni tam są na tej granicy. Mówię poważnie. Pewnie długo nie czekali bo Litwa zareagowała o wiele szybciej i ich przyjęła jednocześnie deklarując że przyjmie gejów z Czeczenii. 

 3. A z tym Lotem to było tak:

  Lot prowadził dom schadzek, streczyciel, szczegolnie dzieci. Do domu Lota przyszło dwoch klechow (anioł = ksiadz). Nie bylo zadnych aniołow (tych ze skrzydłami) tylko było to dwoch przed-katolickich pedofilow. Aniołem dawniej nazywano ksiedza. Oczywiscie Lot ich wpuszczał i tam gwałcili sobie dzieci (a moze dzieci same lgneły do nich?). Wiec lud sie zdenerwował i stwierdził, ze za kare tez ich zgwałci. 

  Wiec Bog sie nie obraził, ze lud gwałci gejow/klechow, tylko ze klerykalne geje (= kler, podający sie za Jego reprezentanow) gwałcą dzieci (obu płci). 

  Wezmy nastepną sytuacje: Bog zamienia zone Lota w słup soli, i za co? Za to ze sie obejrzała? Bez jaj, autor opowiesci po prostu powiedział, ze jak kobieta nie bedzie słuchac mezczyzny, to on j (fizycznie) unieruchomi = doprowadzi do kalectwa. To było ostrzezenie kobiet. Lot jej po prostu tak przywalił, ze nie mogła sie ruszac = słup soli.  

 4. A wątek turecki jest prosty i nazywa sie KURDYSTAN.

  Erdogan ma asa w rekawie i nazywa sie on KURDYSTAN. Inne rządy doprowadzilyby predzej czy pozniej do zmniejszenia sie Turcji i powstania Kurdystanu. Jedynie Erdogan jest bezwgledny i za swojego zycia nie dopusci do powstania Kurdystanu na obecnych ziemiach tureckich. Wszystko inne, wlącznie z islamem, religią czy nie, to "tematy zastepcze".

   1. A jakie to zyski i wygody mają bez islamu? Nikt nie mowi, ze Turek jest niewierzący, szczegolnie na tureckiej wsi. Ale to obawa przed rozpadem Turcji, a raczej przed oddaniem ziemii Kurdom jest glownym motorem. Islam jest wykorzystywany do zcalenia narodu, podobnie jak JK probuje grac katolicką kartą w PL. 

     1. Kiedys lansowałem teorie, zeby Zydzi/zydzi/izraelczycy porzucili judaizm i przeszli na islam. Wtedy bedzie pokoj i miłosc. Widze, ze ten chytry plan sie jednak trzyma kupy (wg Pana Jacka).

     2. Lepiej, żeby muzułmanie przeszli na judaizm, albo na ateizm – jeszcze lepiej 😉

  1. No ale to nie znaczy że 99% muzułumanów zabije geja. Przecież bikini i topless jest też uważane przez 99% muzułumanów za zło moralne, ale jednak zabójstwa turystek w Egipcie to rzadkość. Magdalena Żuk to przecież pierwsza Polka zabita w Egipcie od lat. Przez ten czas tysiące Polek było w Egipcie, opalało się w bikini czy topless i nikt ich nie zabił. 

  2. Problemem nie jest to, ilu ludzi uważa coś za zło moralne, tylko ilu ludzi jest gotowych uszanować zasadę, że jeśli ktoś nie krzywdzi innych, to powinien mieć prawo robić to co chce.

   Bo gdyby w Europie zbadać np. ilu ludzi uważa, że samookaleczanie nie jest złe, to pewnie także by wyszło, że tylko 1% tak uważa. Ważne jest to, że nie ma pomysłów, by karać za takie czyny.

  1. Jasne, ze osoby homoseksulane są prześladowane nie tylko w krajach islamu, ale wszedzie, gdzie nie dosc ceni się osobistą wolność. Dzieki za ciekawy link. Moze pojdziemy tym tropme, zeby zbadac podloe religijne i kulturowe tej formy prześladowań w Korei i w ogole Dalekiego Wschodu.  

   1. Oczywiście samo zabijanie za homoseksualizm w majestacie prawa przy poparciu sporej części społeczeństwa to najwyższa forma prześladowań. Kilka dni temu Tajwan zalegalizował małżeństwa homoseksualne. 

 5. Może "zawodowi działacze LGBT" (np. Mariusz Drozdowski z UW…) domagają się "więcej imigrantów"* (* nielegalny imigrant islamski z fałszywym paszportem, z fikcyjnymi danymi ososbowymi i podający fałszywy wiek, zwykle jest 25- lub 30-letnim "nastolatkiem"), aby ci pomogli wyeliminować fizycznie brzydszych i starszych gejów, żeby na rynku seksu gejowskiego zostali tylko same młode przystojniaki? Taka współpraca polegałaby na podrzucaniu przez "zawodowych działaczy LGBT" terrorystom islamskim adresów i zdjęć gejów do eksterminacji. Wtedy islamiści wyrabiali by swoje, konieczne normy zabójstw gejów, a gejowski rynek seksu był by wolny od nieatrakcyjnych i pomarszczonych kopulantów, jak na przykład ja. Bo wtedy tylko tak można wytłumaczyć takie zdjęcia:

   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − dziewięć =