Legendy polskiej kultury chcą Niepodległości razem z KODem

Janda, Stuhr, Olbrychski, nieżyjący już Andrzej Wajda – wszyscy są za KOD. Legendy polskiej kultury, osoby, których sztuka podtrzymywała polski patriotyzm w czasach komunistycznego zniewolenia, będą maszerować w Marszu Niepodległości współorganizowanym w Warszawie przez KOD, na Ochocie, z symbolicznym Placem Narutowicza na drodze. Dlaczego zwolenników dobrej zmiany to nie zastanawia? Czy nie powinni pomyśleć uważniej, widząc, że najbardziej zasłużeni dla Polski ludzie kultury jednoznacznie krytykują zamach PiSu na polskie prawa i wolności? A może zwolennicy dobrej zmiany znają polską kulturę tylko z opisów etykiet od piwa? Jeśli tak jest, to jednak trochę zbyt mało, aby nazywać się patriotą… Więcej na filmie:

A tu możecie zobaczyć przykład dorabiania rogów Danielowi Olbrychskiemu za to, że ośmiela się nie popierać PiSu i Narodowców

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

5 Odpowiedź na “Legendy polskiej kultury chcą Niepodległości razem z KODem”

 1. Czasem przychodzi mi do glowy porownanie rzadu PiSu do poczatkow nazizmu w Trzeciej Rzeszy.
  Legalne dojscie do wladzy.
  Podporzadkowanie Parlamentu i wladzy sadow.
  Totalitaryzm polityczny.
  Podporzadkowanie mediow ,telewizji i gazet.
  Silna propaganda na rzecz nowej kultury.
  Zdumiewajace popdobienstwa. Sa tez roznice.
  Sojusz z kosciolem w Polsce zamiast paramilitarnej organizacji SA(Sturm Abteilung) w Trzeciej Rzeszy.

 2. Słusznie Pan napisał. Legendy. Są między nimi również alkoholicy. Fakt że znany lub uznany aktor opowiada się za jakąś opcją polityczną, nie dowodzi niczego. Te same gwiazdy czytały patriotyczne apele kościelne do narodu.

 3. To, że ktoś jest lub był dobrym lub bardzo dobrym artystą wcale nie znaczy, że jest jednocześnie polskim patriotą i/lub porządnym człowiekiem (co by to nie znaczyło i jak byśmy tego nie definiowali).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 − 2 =