70 lat Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Kaja Bryx i Giulio Ercolessi

 

Z okazji siedemdziesięciolecia tej ważnej deklaracji przewodniczący Europejskiej Federacji Humanistycznej Giulio Ercolessi i przewodnicząca Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów mówią o istocie ujęcia praw człowieka w uniwersalną deklarację. Wypowiedź Ercolessiego została przetłumaczona na polski. 

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

 1. ONZ nie spełniło swego zadania. Kraje arabskie na przykład nadal mają niewolników. 50 głosów krajów afrykańskich też nie pomaga w cywilizowaniu świata. Zsrr rozgrywał un jak chciał a teraz un ma chrapkę na rząd światowy i wpuszczenie wszędzie imigrantów co poparło większość krajów ale wszystkie nielewackie i niebiednoobojetne rządy są przeciwko gcm. Do cholery z onz!

  1. un ma chrapkę na rząd światowy i wpuszczenie wszędzie imigrantów

   =====

   hahaha, lol. 

   To chyba prosto z filmu Bannona. Globliści z tych hotelu z grupy na z nazwą na B. Bzdury lauren Southern z rebel.tv (tego samego od Tommego Robinsona). Robiła relację z jednego z hoteli. Mówiła „tu rozmawiają, tam się chowają, nie można wejść, bo roxmawiają”. 

   1. no i? gdzie tu polemika z tym co powiedziałem? ONZ lubi imigrantów nawet tych nielegalnych już samo to jest dziwaczne. Ci ludzie łamią prawo i błędem jest zakłócac normalną politykę imigracyjną państw które sa u siebie i wiedzą w czym rzecz, jakimiś wyciągnietymi z d..y abstrakcyjnymi regułami. Imigranci z Birmy mieszkający w Tajlandii pracują i są super, a muziłmanie… wiadomo. Nie ma czegos takiego jak "imigrant po prostu" . wszystko zależy od kultury. Islam jest wredny więc wyznawcy też mają tendencję do wredoty i nigdzie nikt normalny ich nie przyjmie. Niestety nie wszyscy politycy umieją normalnie myśleć

    1. Napisałeś "rząd światowy".
     Po tym już reszty nie da się traktować poważnie.
     Zaraz będzie o spisku żydów komunistów (marksistów kulturowych), którzy chcą wymieniać populację.
     To są rzeczy z rebel tv i całej reszty tej youtubowej propagandy, w której jeden powtarza po drugim i każdy sobie przytakuje, jednocześnie mówiąc, że każdy z nich jest największym na świecie samodzielnie myślącym człowiekiem i jednocześnie odbierając indywidualność innym ludziom.
     Dodatkowo na zasadzie, że jak ktoś powiedział, że islam to gówno, to należy wierzyć we wszystko to, co mówi o wszystkim i to, że tak powiedział oznacza, że istnieją ludzie jaszczurki, rząd światowy zastępujący populację i marksiści kulturowi, a w dokumencie było „imigracja to prawo człowieka” (chociaż w rzeczywistości w nim nie było tego stwierdzenia). Nie wierzysz? Przecież „islam to gówno”. Jeśli nie wierzysz, to jesteś miłośnikiem islamu i chcesz islamizacji.
     ====
     Nigdy nie należy ufać ludziom, którzy usiłują innym wmówić, że sąd to meczet, Bruksela to Mekka, a UE to Arabia Saudyjska.

     1. Nic dziwnego, że Trump go wylał.
      ===
      Trump jest może trochę lepszym człowiekiem od Bannona. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *