Ateiści oddający Dudzie i PiS głos, lub pół głosu, czyli strategia imbecyla

Mam nadzieję, że takich ateistów nie ma wielu, choć są mocno widoczni w sieci. Jedni z nich oddają pół głosu, czyli nie mają zamiaru oddać głosu na Komorowskiego przy wyborze Komorowski i Duda. Drudzy mają zamiar oddać głos na PiS i Andrzeja Dudę. Skąd to się bierze? Przyczyny opisałem na Liberte. Najciekawsza od strony psychologicznej i, być może psychiatrycznej, jest strategia imbecyla. Tak o niej napisałem:

 

Po trzecie na szaleństwo wyborczych decyzji części osób deklarujących się jako „prolaickie” wpływa „strategia imbecyla”. „Strategia imbecyla” wywodzi się najpewniej z kręgów lewicowych, przynajmniej tam zapoznałem się z nią po raz pierwszy. Otóż „idea” jest taka, że skoro lewica nie może wygrać z PO i dojść do władzy, to trzeba wesprzeć największego przeciwnika PO, czyli PiS. Kiedy po czterech latach rządów PiS w kraju zapanuje chaos i kryzys, wtedy ludzie chętniej będą głosować na dane środowisko lewicowe, zaś PO będzie słabszym konkurentem w wyborach 2019 roku. W przypadku środowisk lewicowych „strategia imbecyla” jest raczej „strategią TKM” (teraz k…a my!). Próba jej użycia wynika nie z chęci walki o jakieś lewicowe ideały, bo dla tych warto by wspierać czasem lewicowe decyzje PO, ale z cynicznej chęci sięgnięcia po władzę, kosztem dobra kraju i jakiejkolwiek prawdziwej lewicowości. W przypadku części środowisk laickich mamy już do czynienia z czystą „strategią imbecyla”. O ile cyniczni lewicowcy mają szansę ugrać coś w ten sposób kosztem Polski, o tyle działacze prolaiccy nie wygrają w ten sposób niczego, chyba, że sami marzą o stołkach.

Mam szczerą nadzieję, że „strategia imbecyla” i „strategia TKM” są popularne głównie wśród części liderów lewicy i środowisk „prolaickich”, natomiast zwykli lewacy i zwykli ateiści i antyklerykałowie zachowują do takich postaw zdrowy dystans. Moim zdaniem zdrowy dystans to za mało. Warto, abyśmy pamiętali, który z liderów lewicowych lub prolaickich postanowił dla swej „politycznej strategii” wesprzeć antynowoczesnego i ultraklerykalnego Dudę. Powinniśmy sporządzić czarną listę ludzi, których rozliczymy w 2019 roku, jeśli za sprawą ich starań w 2015 PiS dojdzie do władzy. Odpowiedzialność za wybory nie dotyczy tylko wybranych, ale również wybierających. Może nawet bardziej wybierających, bo przecież nikt sam siebie nie wybiera… „Stratedzy imbecyle” powinni otrzymać od nas rachunek po wyborach w 2019 roku, za wszystko do czego doprowadzili swoją decyzją. Piszę o 2019 dlatego, że to data kolejnych wyborów parlamentarnych i jestem przekonany, że jeśli „stratedzy imbecyle” zrealizują swoje plany, po wyborach w 2019 roku będzie naprawdę bardzo źle. Oczywiście „stratedzy imbecyle” będą wtedy pierwszymi do głośnej krytyki i publicznego rwania szat, więc warto pamiętać, że to oni będą wtedy wraz z Andrzejem Dudą i z PiS współodpowiedzialni za kondycję naszego kraju.

 

Einstein kiedyś stwierdził, że ludzka głupota jest bardziej nieskończona niż wszechświat, co oczywiście nie jest dziwne zważywszy na to, że ludzki mózg jest bardziej skomplikowaną strukturą niż gwiazda. Obserwowanie naszych złych i dobrych pomysłów to rzeczywiście wielka opowieść, zaś „strategia imbecyla” pokazuje ciemne strony naszych „mózgowych” (bo nie wypada stwierdzić „intelektualnych”) możliwości.

 

Dzięki ewolucji naturalnej posiadamy również umiejętność pamiętania i uczenia się na błędach. Ważne jest zatem, abyśmy zapamiętali osoby, które obecnie chwalą się swoją „strategią imbecyla” i odwrócili się od nich, jeśli w 2019 roku, po możliwym niestety za ich sprawą zwycięstwie PiS, będą pierwszymi do krytyki i sięgania po „rewolucyjny” posłuch i władzę. Cztery zmarnowane lata dla kraju to ogromna cena, to wiele miliardów złotych. Z uwagi na to, powinniśmy pamiętać, że za wybranych polityków odpowiadają nie tylko sami politycy, ale też ich wyborcy. Gdy polski wyborca będzie wiedział, że za działania typu „strategia imbecyla” sąsiedzi, znajomi i przyjaciele wystawią mu rachunek, być może kiedyś zacznie myśleć.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

51 Odpowiedź na “Ateiści oddający Dudzie i PiS głos, lub pół głosu, czyli strategia imbecyla”

 1. Komorowski jest chodzącą głupotą i jak najbardziej trzeba zgodzić się z Einsteinem.

  …ale mamy sobotę, poczytajmy książki, chodźmy na koncert, pograjmy na PlayStation 4, przytulmy się…

 2. Odnośnie ”strategii imbecyla”.Ostatnio działacz LGBT, Krystian Legierski powiedział że albo nie zagłosuje w II turze , albo zagłosuje na Dudę, tym samym da obecnej władzy ”czerwoną kartkę”. Co ciekawe tą postawę poparł Robert Biedroń.

 3. Nie głosować albo skreślić obu . To jedynie sensowne rozwiązanie. Nie można zapomnieć Tuskowi zniszczenia lewicy w tym kraju , klerykalizacji , wielu afer , gospodarki powoli idącej na dno czy masowej emigracji za granicę. Partia Popis ma się nieźle i nie jest istotne która frakcja wygra.

  1. ”Lewica” się w tym kraju sama zniszczyła. Tusk nic nie musiał zniszczyć….. ”Masowa emigracja” miała swoje szczyty już przed objęciem władzy przez Tuska. Za klerykalizację, możesz podziękować, między innymi ”lewicy”.

    1. Sprawa Jaruckiej Miodowicza, nie była zniszczeniem Polskiej lewicy.. więc o czym ty gadasz ? Tylko była zniszczeniem Cimoszewicza. lwica w Polsce dokonała autodestrukcji.
     .
     .
     cyt”A od 2005 r. to już mamy klerykalizację do kwadratu. To już wiadomo jakie rządy wtedy były.”
     .
     bzdura. Żebym ci nie musiał przypominać co Miller czy Kwaśniewski wyprawiali…

     1. Masowa emigracja miała miejsce już za popisu . W tym roku ma być jej kolejna fala.

     2. cyt”Masowa emigracja miała miejsce już za popisu . W tym roku ma być jej kolejna fala.”
      .
      To demagogia…. Masowa emigracja , miała swój początek w 2004 roku (a kto wtedy rządził ? ) A związana była z otwarciem unijnego rynku pracy.

     3. Pamiętam czas rządów SLD . Miały swoje wady ale obecne czasy są gorsze. Znacznie większa klerykalizacja i niekompetencja w sprawach gospodarczych ma teraz. Wszelakich afer też jest zdecydowanie więcej. SLD w swoich czasow nie miało też dotacji z UE.

     4. A ty dalej swoje jak nakręcony..

      cyt”Pamiętam czas rządów SLD . Miały swoje wady ale obecne czasy są gorsze..”
      .
      Za czasów SLD była bida z nyndzą.
      Poza tym 2002 lewicowy rząd SLD-UP-PSL chciał zlikwidować bary mleczne. Kombinowano także by zabrać ulgi na przejazdy dla studentów. Rządy SLD w latach 2001-2004 to był okres cieć socjalnych.
      .
      cyt”Znacznie większa klerykalizacja i niekompetencja w sprawach gospodarczych ma teraz.”
      .
      nic nie lepsza od klerykalizacji i niekompetencji za czasów rządów polskiej ”lewicy”
      .
      .
      cyt”Wszelakich afer też jest zdecydowanie więcej. SLD w swoich czasow nie miało też dotacji z UE.”
      .
      A o licznych aferach związanych z SLD to już się zapomniało ? Krótką masz pamięć….

     5. Afer za obecnych rządów jest klika razy więcej niż za rządów SLD. Co parę miesięcy wybucha kolejna. Platforma ma przychylne media(w przeciwieństwie do SLD) i przez to więcej uchodzi jej na sucho. Osiągnięcia gospodarcze były większe za czasów SLD np. wzrost PKB 7% w 1997r. Debata w parlamencie była skupiona na istotnych sprawach gospodarczych i światopoglądowych. W przeciwieństwie do obecnych czasów gdzie mamy tylko popisowską młócke i bicie piany. Rządy SLD z lat 1993-97 miały więcej osiągnięć niż te z lat 2001-05 . To prawda.

     6. cyt”Afer za obecnych rządów jest klika razy więcej niż za rządów SLD. Co parę miesięcy wybucha kolejna. ”
      .
      Tak samo jak z czasów SLD.. Co chwilę były różne afery )np korupcyjne) A taką sztandarową była afera Rywina
      .
      cyt”Osiągnięcia gospodarcze były większe za czasów SLD np. wzrost PKB 7% w 1997r.”
      .
      Porównujesz rokk 1997 do czasów rządów PO? Jesteś nie poważny… Czy SLD, miało taki kryzys gospodarczy, ja

     7. cyt”Afer za obecnych rządów jest klika razy więcej niż za rządów SLD. Co parę miesięcy wybucha kolejna. ”
      .
      Tak samo jak z czasów SLD.. Co chwilę były różne afery )np korupcyjne) A taką sztandarową była afera Rywina
      .
      cyt”Osiągnięcia gospodarcze były większe za czasów SLD np. wzrost PKB 7% w 1997r.”
      .
      Porównujesz rokk 1997 do czasów rządów PO? Jesteś nie poważny… Czy SLD, miało taki kryzys gospodarczy, jak za czasów PO w 2008 roku?…
      .
      cyt” Debata w parlamencie była skupiona na istotnych sprawach gospodarczych i światopoglądowych. ”
      .
      I skupiona się na brutalnych cięciach socjalnych i dobijaniu najbiedniejszych..
      .
      cyt”W przeciwieństwie do obecnych czasów gdzie mamy tylko popisowską młócke i bicie piany. Rządy SLD z lat 1993-97 miały więcej osiągnięć niż te z lat 2001-05 . To prawda.”.
      .
      gówno prawda

     8. Khy…za dużo Wyborczej …khy …panie czytacie…khy…platformerskiej propagandy…khy…khy…

     9. Weź sobie Azazel poczytaj „Fakty i Mity” chociażby . Bo głupoty piszecie. I weź się przejedź platformerskim pendolino po rozlatujących się torowiskach.

     10. cyt”Weź sobie Azazel poczytaj „Fakty i Mity” chociażby . Bo głupoty piszecie.”
      .
      Tak sądziłem, że jesteś czytelnikiem tej gazety. ”Fakty i Mity”, znam bardzo dobrze. Ale ty z tą gazetą wyraźnie przedawkowałeś…

   1. Owszem za część procederu odpowiadają . Ale to AWS-UW przyklepały konkordat. A od 2005 r. to już mamy klerykalizację do kwadratu. To już wiadomo jakie rządy wtedy były.

  2. cyt”Khy…za dużo Wyborczej …khy …panie czytacie…khy…platformerskiej propagandy…”.
   .
   oh, ahh towarzyszu… SLDowska propaganda lepsza ? a może propaganda z FiM ?

   1. „Fakty i mity” – to dobra i obiektywna pozycja . Tylko z tą krytyką Ukrainy przesadzają.Reszta jest ok. A zwolennikiem SLD to byłem przez pewien czas na zasadzie wyboru mniejszego zła. Nieraz „zgrzytałem zębami” na posunięcia tej formacji. Problemem jest że w tym kraju zaczyna już nawet brakować mniejszego zła. Ten tekst to już głos o rozważenie wyboru między III Rzeszą lub Imperium Stalina.

 4. A Michnik przed paru miesiącami twierdził :” Khy…khy… Komorowski…khy… zwycięstwo ma w kieszeni…khy… musiałby kogoś zamordować…khy… by przegrać…khy…khy…”

 5. Niedawne spotkanie wyborcze Komorowskiego . Pytanie: „Panie prezydencie . Jak moja siostra ma za 2000 zł utrzymać rodzinę?” Odpowiedź:”Niech poszuka innej pracy”. To można tylko skomentować: „Jak to nie mają na chleb. To niech jedzą ciastka”. Po prostu oni żyją w swoim małym własnym świecie…

   1. Kto był pytającym to nie wiem. Prowokacja czy też nie . Komorowski pokazał swoje prawdziwe oblicze. Facet stracił kontakt z rzeczywistością.

    1. Problem młodych ludzi w PL, jest taki, że mają małe umiejętności,często nic nie warte wykształcenie z jakiejś prywatnej uczelni, małe doświadczenie a na na starcie chcę zarabiać jak pracownik z 10 letnim doświadczeniem. Tak się nie da.

     1. cyt”a kto je rozwalił? ”
      .
      Miedzy innymi związki zawodowe i solidarność.
      .
      .
      cyt”Gdy są zakłady pracy to i kadra się znajdzie , albo ją się podszkoli.”
      .
      Ale w czyich rękach mają być te zakłady ? Prywatnych czy państwowych ?

     1. Raczej pytanie powinno brzmieć: a kto je rozwalił? Gdy są zakłady pracy to i kadra się znajdzie , albo ją się podszkoli.

 6. Panie Jacku! Panie Piotrze! Wyluzujcie! Komorowski już przegrał te wybory i zasłużył sobie na to. Zangażujcie lepiej swoją energie i czas w jednoczenie środowisk liberalno-lewico-antyklerykalnych. Platforma zrobiła wiele złego w tym kraju i straciła już kontakt z rzeczywistością. Wystarczy rozejrzeć się wkoło by zobaczyć ludzi: jedni sa apatyczni i zniechęceni … a inni wściekli na rządzących za doprowadzenie ich do poziomu ekonomicznej wegetacji. To jest ostatni dzwonek na sensowny projekt polityczny , bo za kilka lat będziemy mieli „kukizowych” populistów z 40% poparciem. Nie Popis ale właśnie ich. Co też jest złym rozwiązaniem.

 7. Robert Biedroń to skromny człowiek któremu nie uderzyła woda sodowa do głowy. Prezydent Słupska dojeżdża do pracy rowerem . Zaczął też robić porządek z lokalną urzędniczą sitwą.

 8. A co ma z tym wspolnego ateizm? Liczy sie forsa (liczona w MILIARDY). Prawiczki (a potem Kwasniewski) rzutem na tasme sprzedali nas Watykanowi, a teraz Komorowski rzutem na tasme sprzedaje nas „Francuzom” i sprzedaje polskie lasy na pseudo-żydowskie odszkodowania. To moze lepiej byc sprzedanym raz niz dwa razy, bo kolejka po odszkodowania robi sie coraz dłuższa, juz widac jak w kolejce sie ustawiaja „wygnani” Niemcy i poszkodowani Ukraincy. Na MILIARDY złotych, ateizm tutaj nic nie znaczy, nie ma znaczenia. Koszt utrzymania kleru to grosze w porownaniu z tym ile kasy chce wyprowadzic Komorowski.

  1. To jest skutek zabawy z reprywatyzacją. Należało w 1989r. przyjąć że żadnej reprywatyzacji nie będzie i przyjmujemy stan majątkowy jaki zastaliśmy po poprzednim ustroju. Teraz np. ktoś może chcieć odszkodowania za skonfiskowany przez cara majątek po powstaniu styczniowym . I będzie to prowadziło do paranoi. Z kościołem katolickim już były takie przypadki np. odszkodowania za majątek utracony na tzw. Ziemiach Odzyskanych.

 9. Z sieci:

  „I choćby przyszło stu Karolaków I każdy zjadłby trzy miski flaków I choćby nie wiem jak się wytężał Nie popchną Bronka – taki to ciężar I choć popychać będzie Majchrowski Ciągnąć Saleta i Korzeniowski Nie dadzą rady podsadzić Bronka Puści on tylko głośnego bąka I choćby Holland to filmowała Z Wajdą i Kutzem ekipa cała Choćby Olbrychski machał szabelką Gorzały pijąc butelkę wielką A Penderecki wspólnie z Rubikiem By napisali piękną muzykę I choćby film ten zdobył Oscara Bronek to kicha, obciach i siara”

 10. „Einstein kiedyś stwierdził, że ludzka głupota jest bardziej nieskończona niż wszechświat, co oczywiście nie jest dziwne..”
  To jest bardzo dziwne z uwagi na podaną równość: ∞+∞=∞. Inaczej mówiąc wszystkie nieskończoności są równej mocy. Zatem nie istnieje nieskończoność bardziej nieskończona od innej. Wiadomo też że pewnego dnia cywilizacja wyginie a wraz z nią wszelkie jej atrybuty. Einstein mówił o nieograniczoności a to jest zupełnie inny termin zarówno w matematyce jak i astrofizyce.
  Pan Tabisz ostrzega nas przed klerykalnym prezydentem aczkolwiek nigdy nie miał nic przeciw prezydentowi Bushowi jr. Ba, nawet pochwalał II wojnę Iracką, mimo że wg słów prezydenta Busha był to nakaz boski. Czyżby stosował wybiórcze kryteria?
  Swój apel Pan Tabisz kieruje w imię dobra Polski i humanizmu.
  Po pierwsze nie mamy tu wyborów parlamentarnych tylko wybory prezydenckie i nie prezydent ustala w Polsce politykę nie bardzo więc wiadomo skąd ta cała dramaturgia. W jaki sposób Polska miałaby ucierpieć tego autor nie wyjaśnia.
  Humanizm zawiera również tolerancję dla odmiennych poglądów, również poglądów politycznych.
  „dominuje w prywatnych decyzjach chęć dzielenia świata na swoich i obcych, niezrozumienie dla pluralizmu i demokracji” autor sam dokonuje podziału osób o odmiennych poglądach i każdy o odmiennych poglądach politycznych niż autor ten jest „oszołomem”, „leniwcem”, kandydatem dla „psychiatrii”, „imbecylem”.
  „działacze prolaiccy nie wygrają w ten sposób niczego, chyba, że sami marzą o stołkach.”
  Tych łatwo rozpoznać przeglądając listy wyborcze. Na jednej z nich był sam autor. Zrugał nawet wyborców że nie głosowali na ateizm.
  Nie wiadomo kogo się bardziej bać, Pisu czy PSR gdy czyta się te słowa o „tworzeniu czarnych list”, zemście „sąsiadów” (że niby co? porysują lakier na aucie czy może inaczej), itd. Czy Pan drogi autorze wie w ogóle co oznacza słowo „demokracja”, wątpię.

  Jaki program posiada Komorowski nie bardzo wiadomo, poza antykleryzacją kraju który ponoć wprowadza PO. Naprawdę PO wprowadza republikę bananową w przeciwieństwie do konserwatywnego, prowadzonego na pasku kleru, Pisu. W wyborach wyborcom nie chodzi o klerykalizm. Zacytuję (poprawnie) innego prezydenta: „It’s the economy, stupid!“

   1. Tak Panie Piotrze. Rozwalił Saddama i co teraz mamy w Iraku? Państwo Islamskie , krwawą jatkę ,masę ofiar i końca tej wojny nie widać. Zaiste Saddam na tle tego wszystkiego był łagodnym barankiem.

    1. To nie dlatego. Isis to kolejne wcielenie al-kaidy mogli powstać wszędzie. Świetnie się ma w Jemenie kraju który i bez wojny wygląda jak po wojnie. Saddam był bardziej niebezpieczny niż al-Kaida. Isis jest slabiutkie. Dla terrorystów posiadanie terytorium to słabość. Poza tym to Irakijczycy stworzyli isis. Poddawali się bez sensu i nie stworzyli dobrej propagandy przeciw isis. Żołnierze nie wiedzieli że skrócą ich o głowę. Winny jest swiat islamu: Chyba tylko al-sisi mówi serio o reformie islamu

     1. W krajach islamu jest tylko jedno rozwiązanie : Dyktatura Świecka . Gdy jej zabraknie to do głosu dochodzą islamiści. Mamy to w Iraku,Syrii,Libii,Egipcie etc. Demokracja tam się nie przyjmie. Dlatego uważam że Saddam był lepszym rozwiązaniem . Podobnie jak Kadafi czy Baszar.

     2. Saddam nie stanowił zagrożenia. W 1991r. przetrącono kręgosłup jego siłom zbrojnym.

     3. Isis jest tak slabiutkie, ze kontroluje juz praktycznie pol Syrii i zdobylo Ramadi mimo nalotow USA. To raczej armia iracka jest slabiutka, bo wlasnie w ostatnich dniach uciekla z Ramadi.

      No i jednak wydaje mi sie, ze do tej pory to oni wygrywaja, w koncu realizuja plan, ktory istnieje juz od ponad 10 lat – stworzenie swojego panstwa na terenie Iraku i Syrii, to nie byl zaden spontan 29 czerwca 2014 roku.

      USA musi nasilic naloty, albo oni naprawde zlamia Asada, i wchlona „umiarkowanych” tak jak to zrobili na wschodzie Syrii. Wtedy juz nie zatrzyma ich przed zdestabilizowaniem kolejnych panstw – Jordania i Liban pojda na pierwszy ogien. Wtedy istnienie Izraela moze okazac sie zagrozone.

   2. Komu dobrze możesz łaskawie dodać?
    Dla kogo Saddam był niebezpieczny?

    No ale jak się jest dupowłazem, to nawet nie przeszkadza to ile się samemu straciło, ważne ile pan któremu się służy zyskał. Do tego prawdopodobnie ograniczonym sądząc po tekście „Winny jest swiat islamu:”

    1. Nie powinienem odpowiadać bo mnie obrażasz ale odpowiem. Po 11 września istnienie dyktatorów mordujących własnych poddanych i pichcących bombę a uznano w ONZ za niebezpiecznych. O interwencję w Iraku prosili nato i usa kurdowie i sąsiedzi iraku. Ale pewnie dla ciebie ich cierpienie to betka. Ty boisz się tylko o własny tyłek co?

     1. Ojoj, jaka nagle troska o Kurdów, jaka tylko szkoda że nie tych zamieszkałych w Turcji. No ale wiadomo ważny członek NATO, bliski sojusznik USA, to nawet mogli sobie polować na Kurdów w Iraku. Bo taka była druga strona zakazu lotów, o czym z wiadomych względów było cicho.
      „sąsiedzi iraku” jacy? Może Iran? Czy może jednak inne państwo na literkę I?
      „dyktatorów mordujących własnych poddanych i pichcących bombę a” Dyktatorów nie będących sojusznikami. (także proszę uważać by mieć odpowiednio aktualne poglądy na władze Syrii) Jak tam poszukiwania broni chemicznej? Kiedy inspekcja rzeczywistych a nie urojonych arsenałów A na bliskim wschodzie? Czemu Kim ma taryfę ulgową? Czyżby przez brak takiego sąsiada? Brak ropy? Brak dążenia do uniezależnienia się od dolara?
      No i oczywiście „demokraci” świata hamburgera ;-] mordujący nieswoją ludność są cacy.

      Zatem, to nie obraza tylko stwierdzenie przykrego faktu. Zresztą nie tylko przeze mnie jak widać, a cała moja wina to dosadne określenie rzeczy po imieniu.

 11. Jesteśmy w UE. Jeśli będzie rządzić PIS i Duda to czy instytucje i trybunały strzegące w UE praw jednostki nie ujmą się za ateistami jak im będzie Kaczor śrubę dokręcał? To po chuj nam przynależność do UE? Jak będzie źle to niech racjonalista.tv nagłaśnia problem na arenie europejskiej i światowej. Niech pisze petycje do ONZ a nie biernie będzie się przyglądać PISoizacji Polski. W trudnych czasach łatwiej będzie wam pokazać racjonalistyczną, wolnościową i demokratyczną postawę na tle klerykalnego zaścianka! latwiej wam będzie punktować absurdy twardej prawicy (PIS) niz lekkiej (PO).

  1. „niech racjonalista.tv nagłaśnia problem na arenie europejskiej i światowej. Niech pisze petycje do ONZ” Ja proponuję od razu pisać do państwa islamskiego. Jak unijny plan zrobienia Europy w 1/4 czarną się powiedzie, to tylko kwestią czasu będzie jak będziesz miał okazje zostać męczennikiem za ateizm. Tyle że takim dosłownym a nie mniemanym.

 12. To jest doprawdy jakaś histeria. Mieliśmy już PiSowskiego prezydenta i to wcale nie doprowadziło do żadnej tragedii. Rządy PiS też już przerabialiśmy. To nie ma takiego znaczenia, kto rządzi. PO też zmarnowało swoją kadencję. Czy można zrobić coś gorzej, niż skłonić 2 miliony swoich obywateli do emigracji za pracą?
  Dlatego mnie to już nie obchodzi. Głosowanie to tylko pusty gest. Nie ma sensu tracić na to czasu.

 13. Strategia imbecyla? Rozliczanie ateistów głosujących na PiS? Ktoś Panu płaci za wspieranie PO? Jestem ateistką ale zagłosuję na PiS. Proszę dopisać mnie do czarnej listy.PS Komorowski tez jest katolikiem. Zrobię czarną listę na zarazę głosującą na peło.

  1. Jak pani ma na nazwisko? Jest Pani też publicystką? Chętnie dopiszę i w razie czego wystawię mój rachunek w roku 2019. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie rozliczaniu tych, którzy ewentualnie przyczynią się do zwycięstwa PO. Proszę już teraz powiedzieć mi, o co chodzi Chazanowi i dlaczego Pani partia okłamuje nas mówiąc o fałszowaniu wyborów. Chciałbym też wiedzieć, jak usprawiedliwi Pani Macierewicza za rzucanie oskarżeń bez pokrycia w faktach.

  2. To jak przekonywanie moherów, że istnieje katolicki metal. ROTFL

   PS: a gdzie się podział znany z rzucania publicznych zniewag założyciel ZChN-u? (Związek Chcących Nie wierzyć ;-] )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 − dwa =