Bali odc. 15: Balijski Witkacy i Ramajana

 

Wyspa Bali, ze swoim pełnym muzyki i tańca, pogrążonym w cieniu wulkanów zaczarowanym światem, przyciągała artystów z zewnątrz. Dzisiaj opowiemy Wam o jednym z nich, który założył też oniryczny pałac wśród wzgórz otoczony niezwykłym ogrodem pełnym papug. A później, bo obejrzeniu pałacu i obrazów, które oczarują Was na pewno, udamy się na widowisko taneczno – muzyczne poświęcone starożytnemu eposowi Ramajana. Jest to chyba jeden z piękniejszych tańców balijskich. 

Zobacz inne nasze opowieści o wyspie Bali – kliknij tutaj

Dołącz do naszej strony na Facebooku poświęconej wyspie Bali – kliknij tutaj

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

2 Odpowiedzi na “Bali odc. 15: Balijski Witkacy i Ramajana”

  1. Za każdym razem nurtuje mnie jedno pytanie, ale zawsze zapominam je zadać. Oto one: jak głośno jest na żywo ta muzyka? Byłam kilkukrotnie na europejskich koncertach perkusyjnych i to było straszne przeżycie doprawione potężnym bólem głowy. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *