Bezmyślni tchórze

 

Głosowanie nad projektem liberalizującym prawo aborcyjne przejdzie do historii. Pokazało miałkość i kunktatorstwo sejmowej opozycji. Klubem najbardziej zdeklarowanym za tym, aby projekt odrzucić w pierwszym czytaniu był klub PSL. Na 15 obecnych na sali posłów PSL aż 12 było za odrzuceniem projektu w pierwszym czytaniu, 1 był przeciw, a 2 nie głosowało. Pogratulować jednomyślności koledzy ludowcy. Dzięki Wam projekt przepadł. Zabrakło 9 głosów. Dodam, że szło tylko o to, aby projekt w komisjach był dalej procedowany. Posłowie z PSL orzekli, że tak być nie może. 

 


Od dłuższego czasu zastanawiam się jakie zmiany zaszły w głowach posłów z PSL. Przecież dawnej była to partia otwarta, postępowa i myśląca. Teraz stała się synonimem światopoglądowego konserwatyzmu. Otóż przyczyna jest bardzo prozaiczna. PSL przegrywa walkę o wiejskiego wyborcę z PiS i to bardzo zdecydowanie. Dlatego mocno zabiega o względy wiejskich proboszczów, by ci spoglądali na partię łaskawszym okiem. Napiszę wulgarnie – ludowcy, za poparcie, weszliby bez mydła proboszczom w cztery litery. Nic z tego, tam już siedzi PiS i miejsca nie chce ustąpić. Dlatego koledzy z PSL szukajcie innych dróg do wiejskiego elektoratu. Są na wsi ludzie myślący także nie pod parafialne dyktando. To wstyd, by partia mieniąca się ponad stuletnią historią w tak prymitywny i koniunkturalny sposób blokowała sejmowe prace. Przecież odesłanie projektu do komisji nie oznaczało opowiedzenia się za ustawą. O posłach PO czy Nowoczesnej unikających jasnego opowiedzenia się nie wspomnę, bo słów szkoda. Chwała posłom PiS, którzy głosowali za dalszym procedowaniem projektu w komisji.

Nie dopisałem jeszcze zakończenia jak to PSL na projektami dotyczącymi aborcji głosowało. Jak napisałem ludowcy blokiem odrzucili projekt liberalizujący ustawę i zamiast do komisji trafił on do kosza. I także, blokiem, zagłosowali za przesłaniem projektu zakazującego aborcji do komisji. Tak to wygląda demokracja wg ludowców. Dobrze, że PSL nie rządzi, bo gdyby miał władzę to bylibyśmy w średniowieczu pod tym względem. Nie PiS, a PSL najbardziej, chce nam zafundować aborcyjne średniowiecze. PSL przebija go o kilka długości. Dodam, że lider ludowców jest lekarzem.


Czesław Cyrul

O autorze wpisu:

Czesław Cyrul jest znanym publicystą lewicowym, prowadzącym między innymi popularny blog w Gazecie Wrocławskiej - http://blogi.gazetawroclawska.pl/czeslawcyrul/ . Jest członkiem SLD, pełnił między innymi funkcję przewodniczącego oddziału wrocławskiego tej partii, od 2016 roku jest członkiem Rady Krajowej.

14 Odpowiedź na “Bezmyślni tchórze”

 1. Ja bym tak PiSu nie wychwalał. Własciwie  głosowali wbrew swoim poglądom, Kaczynski  potrzebuje #Ratujmy aby odeprzec #Godek. A PSL- to partia chłopska, a na wsi ustawa aborcyjna jest uzywana aby chłop nie ciekał do innej kobity, a kobita do innego chłopa. Bo wiadomo, jak zajdzie w ciąze i nie bedzie mozna  usunąc, to bedzie kłopot. Wiec jest to element odstraszający aby chłop nie ciekał (bo sobie zrobi kłopot, no i jej tez klopot (alimenty na bachora, dziedziczenie  ziemii)). To nie ma noc wspolnego z z jakims "zyciem" czy ochroną zycia. Wrecz przeciwnie, chodzi o to aby nie spłodzic nowego zycia z inną kobitą.

  1. Zresztą, ta sama zasada działa w całym społeczenstwie, kobiety traktują ustawe antyaborcyjną jako ustawe anty-zdradową (ma zapobiegac zdradom).  Na wsi jest to silniejsze, bo tam kazdy zna kazdego i takie zdrady to wyklucznie ze społecznosci i wstyd na całą wies. 

  2. ::"Czy trzeba jeszcze jakichś dowodów, że  partiom sejmowym nie są potrzebne żadne hasła, choćby propagandowe, ani żadne treści programowe, nawet w formie wykoślawionej? Partie żyją tylko dla siebie i zajmują tylko sobą – i taka jest logika tego systemu, ku zdziwieniu i zgorszeniu wierzących w jego zewnętrzną otoczkę."

 2. "Głosowanie nad projektem liberalizującym prawo aborcyjne przejdzie do historii."

  Chyba jako dowód na istnienie boga, który interweniuje w ostatnim momencie,,,

 3. Najbardziej kuriozalne, to wypociny pseudokomentatorów wielkich telewizyjnych, że nie ma już opozycji.

  Otóż OPOZYCJA JEST i to przeogromna, tylko trzeba na nią chcieć patrzeć (w odpowiednią stronę) a nie szukać śmierdzącego ścieku pod/za kiblem…

  1. a bez tzw. metafor: "PiS mniej lub bardziej świadomie działa na rzecz powstania lewicowej opozycji (tak jak równocześnie konsekwentnie blokuje próby obejścia własnych pozycji od prawej). Żaden to geniusz, raczej elementarz – potrzebna jest taka opozycja, na rzecz której nie da się stracić własnego elektoratu, a nie taka, do której mogliby przerzucić swe poparcie stale niepewni wyborcy środka.  Kaczyński z jednej strony nie chce więc, by do zmiany ustawy antyaborcyjnej rzeczywiście doszło, ale sama debata, mobilizująca środowisko radykalnie pro-aborcyjne – jest mu wręcz na rękę."

 4. Póki otwarte granice, póki jesteśmy w lewackiej UE, póki można pojechać do Budapesztu po ella-one to PiS może sobie uchwalić nawet zakaz tabletek antykoncepcyjnych i prezerwatyw. 

  1. PiS powinien wprowadzic kontrole macic na granicach. Skoro morderstwo jest karane i w Polsce i za granicą to powinni stworzyc oddział sledczy do sledzenia macic i pochw (OSSMiP). Nie moge przeciez jechac  na Słowacje  i tam zamordowac dorosłego  kolege, to dlaczego wolno mi jechac na Slowacje i zamordowac dziecko? Najwyzsza  pora na bezwzgledną kontole macic. Trzeba robic zdjecia i badania  wszystkich kobiet przekraczających  granice, na przejsciach granicznych. Przy wyjezdzie, a potem przy wjezdzie. 

   Zresztą tak było  ponoc w Szwecji, w latach 1960-tych. W Ystad czekał szwedzki  policjant na Szwedki wracające z Polski i kontrolował im macice.  

     1. Ale też Rydzyk skoro chce pojednania z Żydami nie powinien zatrudniać gościa wypisującego takie brednie. To tak jakby nagle na racjonalista.tv pojawiły się artykuły Lisa albo prymasa Polaka nawołujące do przyjęcia 7000 uchodźców. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście + 9 =