• sobota, 28 listopada 2020 r.

O świeckości państwa w programach politycznych. Dr Tadeusz Nowak

 

Warto się przyjrzeć temu, jakie miejsce zajmuje świeckość w programach politycznych. Zwłaszcza w Polsce. Czy dla naszych polityków istotne są postulaty prolaickie? Nagranie zrealizowano podczas Kongresu Świeckości w Warszawie w 2017 roku.

Podobne materiały

3 komentarze

 1. Lucyan
  12 stycznia 2018 at 22:05 - odpowiedz

  Ciekawe zestawienie, ale prezentacja malo atrakcyjna, jakies skroty, jakies gwiazdki, fatalne. 

  Te partie to mentalni niewolnicy kleru. Traktują konkordat i inne umowy jako wiązace, bezterminowe, do konca  swiata. Nawet jak dojda w koncu do władzy (za 30 lat?) to juz nie oni, niewolnikami nikt sie nie przejmuje. Nawet nie wiedza, ze formalnie to Polska jest panstwem swieckim, i poki co to Koscioł nie jest czescia panstwa. Co innego na zachodzie, tam w panstwach protestanckich kocioł był czescia panstwa, a w Polsce kler chowa sie za sukienkami i paszportami Watykanu. Wystarczy dojsc do władzy i zrealizowac swoj plan, chociazby na 4 lata. I sie nie chowac, ze cos tam nie mozna (to tak jakby PZPN decydował co panstwu mozna). Ci ludzie (lewicy) mysla ze przy pomocy konstytucji da sie załatwic cos "raz na zawsze". I piepszą o rozdziele. Najpierw musza sami sie odkatolic w swoich  mozgach.   Jak ktos nie potrafi sobie dac rady z klerem, to nie zasługuje na rządzenie panstwem.

 2. malejący
  14 stycznia 2018 at 01:54 - odpowiedz

  Tak się zastanawiam,.. czy tzw. "racjonaliści" są racjog….nalni czy tylko g…łupi. Świeckość państwa była istotna, owszem, ale … przed wojną. Teraz państwo jest albo antyislamskie, albo przekrywające wojnę, tj. zdradzające swoich obywateli pozostawiające ich na bezsensowną śmierć męczęńską

  • ala wilk
   15 stycznia 2018 at 10:29 - odpowiedz

   Jasne. W Rosji i USA nie ma zamachów terrorystycznych. 

    

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *