Czarny Protest: Kim były uczestniczki i dlaczego protestowały? Pluta i Nawojski

 

Czarny Protest był jednym z najbardziej znaczących protestów społecznych ostatnich lat. Stanowi on fragment procesu emancypacji kobiet w reakcji na działania polityków i konserwatywnych organizacji społecznych. Posłuchajmy na czym polega specyfika i wyjątkowość tego zjawiska.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

One Reply to “Czarny Protest: Kim były uczestniczki i dlaczego protestowały? Pluta i Nawojski”

  1. Kim były uczestniczki i dlaczego protestowały? To mnie akurat w ogóle nie interesuje.
    Ale na podstawie jakich danych Jacek Tabisz stwierdza, że "Czarny Protest był jednym z najbardziej znaczących protestów społecznych ostatnich lat" to mnie interesuje bardzo…. Zwłaszcza, że kamera w filmie jest ustawiona tak, że mi jednoznacznie sugeruje pustą salę i gadanie do ściany….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 3 =