Czy Nowoczesna chce liberalizacji ustawy aborcyjnej? Paweł Rabiej i Andrzej Dominiczak

 

Redaktor Andrzej Dominiczak pyta członka zarządu partii Nowoczesna Pawła Rabieja o to, czy chcą działać w kierunku liberalizacji obecnej ustawy aborcyjnej.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

4 Odpowiedzi na “Czy Nowoczesna chce liberalizacji ustawy aborcyjnej? Paweł Rabiej i Andrzej Dominiczak”

  1. Przeciez najwiecej gejow i dzenderow jest w kosciele. Oni sie boją, ze ksiądz Walenty sie jawnie albo niejawnie ozeni z ksiedzem Albertem, i wtedy sprawy majątkowe sie jeszcze bardziej skomplikują. Bedzie tez odpływ dzenderow ze struktur koscielnych, a przeciez to geje robią całą administracyjną i prawną robote. Dzis zyją sobie w grupie, ale w przypadku związkow partnerskich czy małzenskich bedzie zazdrosc dlaczego nie ja jestem partnerem/mezem. Innymi słowy, jest ryzyko ze takie związki partnerskie osłabią koscioł. Niektorzy ksieza wyjdą z szafy, mysląc ze teraz to społeczenstwo akceptuje związki homo, a przeciez tak nie jest. Koscioł boi sie o swoj tyłek i przywileje, bo społeczenstwo polskie nie jest skłonne płacic na oficjalnych gejow. 

  2. " … panstwo dostrzeze to, ze Polki dokonuja aborcji i beda ich dokonywały" – to jeden z najgłupszych argumentow opozycji na temat aborcji.  Jesli obecne panstwo (Panowie) to dostrzeze, to własnie powinno ukrocic aborcje za granica. Aborcja wykonana za granicą tez powinna byc karalna. Wystarczy sprawdzac Polki przy wyjezdzie za granice, czy są w ciązy czy nie. I karac oczywiscie. Taka powinna byc konsekwencja "dostrzezenia tego".

    Wezmy inny problem, " … panstwo dostrzeze to, ze wsrod kleru jest duzo pedofilow i wyjezdzają na pedofilskie wycieczki do Azji i Ameryki Pd". Czy to znaczy ze panstwo powinno dopuscic legalną pedofilie w Polsce? bo chłopaki i tak są i bedą pedofilami? Np. Norwegia karze za pedofile poza swoim krajem, mozna? mozna. Wiec Polki ktore wyjezdzają na Słowacje, Czechy czy Niemcy tez powinny byc po powrocie ukarane. 

    Poprosze o lepsze argumenty.

     

  3. I znowu przy okazji – pytanie do P. Rabieja: czy nadal uważa Pan, że budżet na rok 2017 uchwalono bezprawnie (a więc "uchwalono", a nie uchwalono)? Jeżeli zmienił Pan zdanie w tej sprawie, to kiedy i pod wpływem jakiej (i czyjej) argumentacji? Opozycja biła we wszystkie dzwony w sprawie sposobu uchwalenia ustawy budzetowej, nie wahała się niepokoić tym Polaków nawet w dość chyba szczególnym wedle naszej tradycji okresie Swiąt Bożego Narodzenia. Czy niepokój był uzasadniony? Jeżeli nie, kto i kiedy przeprosi za niepotrzebną awanturę?  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + 19 =