Czytam geja. Żywa Biblioteka

 

Tym razem w ramach Żywej Biblioteki Jacek Tabisz czyta kolejną Żywą Książkę – geja. Pojawiają się pytania, które wielu z nas chciałoby zadać – o spojrzenie na świat, o to, czy geje muszą się ukrywać, czy są prześladowani, oraz o kibiców i Kościół – dwie grupy społeczne szczególnie negatywnie nastawione do homoseksualistów.

Jacek Tabisz
O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

 1. Zabrakło pytania o adopcje, co gej sądzi o adopcji dzieci (Palikot na nie, Miller na tak). Oprocz Biedronia mozna by wpomniec o Kaczynskim, ktory co prawda formalnie nie wyszedł z szafy, ale kieruje z tej szafy całym rządem.
  No i prosze zastąpic w tekscie kibicow kibolami. Kibole to własciwie niekibice – to sieroty po nazizmie.
  Gejowski katolicki kler jest wg mnie skazany na siedzenie w szafie, tak długo jak czerpią z tego profity i pasozytują na społeczenstwie.
  Ja miałbym do geja pytanie biologiczne: czy geje czują wstret do kobiecego ciała (tak jak mezczyzni-hetero czuja biologiczny wstret do meskiego ciała, mowie o seksie). Nie mowie o panach bi-seksualnych, bo im to pewnie rybka.

  1. Bo Ty sie podniecasz obrazkami, rozenek czy pawlikowska w szortach wydaje ci sie pożądliwa. Nie rozrożniasz nagosci od golizny. Typowe katolickie spojrzenie, ktore przecież sam krytykowales.
   Ja mowie o seksie, a nie o obrazkach roznegliżowanych panienek czy kawalerow.
   Zresztą, pytanie bardziej do seksuologa, bo jesli np. gej czułby wstręt do seksu z kobietą, to raczej otwarcie tego nie powie. Bo zaraz by na niego skoczono, ze „sam jest wstretny”.

   1. Z wszystkich zdjęć pan jakie zamieściłem podnieca mnie jedynie Brodzik . Ten podział jest dziwny niektóre kobiety bardziej rajcują w swetrze niż inne w stroju Ewy dużo tu zależy od gustu. Tamten artykuł miał zupełnie inny temat niż podniecenie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *