Czytam geja. Żywa Biblioteka

 

Tym razem w ramach Żywej Biblioteki Jacek Tabisz czyta kolejną Żywą Książkę – geja. Pojawiają się pytania, które wielu z nas chciałoby zadać – o spojrzenie na świat, o to, czy geje muszą się ukrywać, czy są prześladowani, oraz o kibiców i Kościół – dwie grupy społeczne szczególnie negatywnie nastawione do homoseksualistów.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

 1. Zabrakło pytania o adopcje, co gej sądzi o adopcji dzieci (Palikot na nie, Miller na tak). Oprocz Biedronia mozna by wpomniec o Kaczynskim, ktory co prawda formalnie nie wyszedł z szafy, ale kieruje z tej szafy całym rządem.
  No i prosze zastąpic w tekscie kibicow kibolami. Kibole to własciwie niekibice – to sieroty po nazizmie.
  Gejowski katolicki kler jest wg mnie skazany na siedzenie w szafie, tak długo jak czerpią z tego profity i pasozytują na społeczenstwie.
  Ja miałbym do geja pytanie biologiczne: czy geje czują wstret do kobiecego ciała (tak jak mezczyzni-hetero czuja biologiczny wstret do meskiego ciała, mowie o seksie). Nie mowie o panach bi-seksualnych, bo im to pewnie rybka.

  1. Bo Ty sie podniecasz obrazkami, rozenek czy pawlikowska w szortach wydaje ci sie pożądliwa. Nie rozrożniasz nagosci od golizny. Typowe katolickie spojrzenie, ktore przecież sam krytykowales.
   Ja mowie o seksie, a nie o obrazkach roznegliżowanych panienek czy kawalerow.
   Zresztą, pytanie bardziej do seksuologa, bo jesli np. gej czułby wstręt do seksu z kobietą, to raczej otwarcie tego nie powie. Bo zaraz by na niego skoczono, ze „sam jest wstretny”.

   1. Z wszystkich zdjęć pan jakie zamieściłem podnieca mnie jedynie Brodzik . Ten podział jest dziwny niektóre kobiety bardziej rajcują w swetrze niż inne w stroju Ewy dużo tu zależy od gustu. Tamten artykuł miał zupełnie inny temat niż podniecenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *