Czytam lesbijkę. Żywa Biblioteka

 

Jeśli PiS zmieni Konstytucję, będę musiała wyjechać z kraju – mówi nam żywa książka – lesbijka. Oprócz tego dowiadujemy się, że lesbijki często mają dzieci, często pragną prawnego potwierdzenia swoich związków. Lesbijki uczestniczące w Marszach Równości nie są, jak twierdzi na przykład Korwin Mikke, „gorszym sortem Polaków”.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

   1. Nie mówmy o ” wielkiej ” miłości . Każda jest inna . W naszym kraju nie mają prawa do normalnych relacji , do usankcjonowanych formalnie związków tysiące , dziesiątki tysięcy ludzi , bo religijna poprawność jest barierą nie do pokonania . Nie muszę chyba przekonywać że w obecnej sytuacji jeszcze bardziej się oddaliła szansa na jakikolwiek postęp .

 1. Apeluję tylko o jedno – dajcie przynajmniej dzieciom szansę na NORMALNĄ rodzinę, dajcie im … spokój – nie bądźcie egoistami/egoistkami.

  1. Zapewniam Pana że normalne rodziny mogą się składać z dwóch pań ( panów ) , a totalna patologia może być wkomponowana w związek hetero . Nie tędy przebiega granica NORMALNOŚCI .

 2. Ta pani całkiem rozsądnie mówi, ale boli mnie ten jej metal w wargach i nieprzyjemne rzeczy w uszach (choc juz mniej). Czy ona nie rozumie, że w ten sposob czyni psychiczny ból innym osobom? Poza tym naraża sie na choroby skory, infekcje, alergie, raka skóry, niszczy po prostu swoje ciało. OK, dzis każdy może sie malowac jak chce, ale musi byc swiadoma, ze kaleczy swoje ciało i niszczy swój wizerunek. Dlaczego nie założyc sobie takiego metalu na wargach sromowych, albo na napletku penisa? Ten kto ma napletek, kto nie ma, to na prąciu od razu. Ten sam efekt, ale inni ludzie nie mają z tego tytułu absmaku i „bulu”, jak mawiają prezes i prezio.
  Jesli chodzi o prawa LGBT to dzis chyba jedynie Partia Razem byłaby sklonna otwarcie to popierac, bez obawy ze straci w sondażach, tym bardziej ze nie ma z czego stracac. Sam slub to tylko ceremonia, jakby ktos chciał (jakas partia u władzy) to mozna by nadac związkom np. homo takie same prawa jak małzenstwom, poprzez samą rejestrację, bez sejmowej szopki. Mozna by od tego zaczac. Sam slub przed ksiedzem, pastorem czy urzednikiem USC to tylko przyjemna ceremonia. Najważniejsze jest ułatwienie/zrownanie prawne.
  PiS bedzie pewnie majstrował w konstytucji, aby „raz na zawsze” uniemożliwic gejom ceremonie slubne i mozliwosc adopcji. Wg mnie to jest troche niemożliwe, musieli by wprost wpisac taki zakaz. Debata będzie ciekawa, mozna będzie wdac sie w dyskusje z gejem Kaczynskim.
  Ksiądz Walenty z księdzem Wacławem powinni moc zawrzec małzenstwo i wychowac dzieci, i po sobie dziedziczyc. Byłaby to piękna katolicka rodzinka.

 3. Jak wszystko, co w Polsce się kopiuje ( w tym przypadku Human Library) ten projekt również skopiowany jest niedbale. Brakuje to jednego elementu – selekcji reprezentantów swoich środowisk. I tak jest w tym wypadku. Sam byłbym w stanie znaleźć ciekawszych ludzi będących więźniami, lesbijkami etc. do takich rozmów. To, że ktoś jest byłym więźniem lub lesbijką nie oznacza automatycznie że będzie reprezentacyjną „książką” swojego środowiska,

 4. Ta pani całkiem rozsądnie mówi Popieram 🙂 Aczkolwiek przeraza mnie jej mowa ciala sugerujaca duze problemy nie zwiaznane z orientacja seksulalna Ale moge sie mylic 🙂 Przypadkowo odkrylem ta strone i milo posluchac naprawde inteligetnych ludzi POZDRAWIAM 🙂

  1. Też pozdrawiamy i zachęcamy do śledzenia naszych materiałów. Jesteśmy dość pluralistyczni, co dość nietypowe w polskich mediach, ale co do praw LGBT jesteśmy raczej zgodni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *