Dekadenckie dziedzictwo Rzymu. Jacek Tabisz

 

Starożytny Rzym jest fundamentem naszej cywilizacji. Jednak, obok rzeczy dobrych zawdzięczamy mu też cienie. Być może dekadencja, która nakazuje poddać swoją cywilizację niemal bez powodu to także jest dziedzictwo Synów Wilczycy.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

12 Odpowiedź na “Dekadenckie dziedzictwo Rzymu. Jacek Tabisz”

   1. Ale ten sposób samopotępienia i wstrętu do siebie, że "zgniły, że upadły" i tak dalej to zawsze mi się kojarzy z ruską propagandą, którą tłumaczy Roman z Naddniestrza. 
    Muzułmanie czy nie, Unia Europejska to najlepsze miejsce do życia na świecie, a Polska, chociaż biedniejsza, jest najlepszą częścią tego miejsca. 🙂
    UE > USA i reszta Zachodu > reszta krajów na świecie. 🙂
    To czysta brudna prawda.
    Ten rodzaj różnorodności pomysłów i wymiany idei na niewielkim obszarze, ten rodzaj potencjału nie występuje nigdzie indzie na świecie. To że także Polska jest jej częścią, na przykład z innym podejściem w sprawie muzułmanów, stanowi o sile UE i jej elastyczności, a to, że jak u nas jest dziwny rząd, a sprawy mogą pociągnąć inne kraje, które dają nam parasol ochronny przed światem zewnętrznym też jest zajebiste. Ja tutaj żadnego gnicia nie widzę.

    https://youtu.be/O3annlXDmkM 
    USA to sobie można pozwiedzać co najwyżej, w Nowym Jorku w metrze jest brudno, w Warszawie jest czysto, w ogóle Polska jest czysta. W USA nie ma praktycznie nigdzie komunikacji. Są ludzie, którzy nigdy w życiu pociągiem nie jechali. Na stronie centrum kosmicznego Nasa jest napisane: Kennedy Space Center Visitor Complex is located in Central Florida, just one small step from Orlando and Daytona Beach! Currently, no public transportation is available for the visitor complex. Orlando to nie jest mały krok, to jest 70 km. A oni napisali, że tam nie ma komunikacji publicznej. To jest jakaś dzicz. Tam się żyć nie da.
    Ludzie tam żyją w ciągłym strachu przed chorobą, bo jak ktoś zobaczy rachunek od lekarza to sobie strzela w łeb, bo nie ma żadnej pomocy od nikogo.
    To już wolę Polskę, nawet tutaj masz jakąś pomoc z NFZ, szpital darmowy, lekarz i tak dalej. Mój ojciec dostaje jakieś darmowe leki. Pamiętam, że zawsze tak było że były refundowane leki. A tam nic, zero.
    Unia Europejska jest najlepsza, a nie zgnita. Co to w ogóle za gadanie?
    Darwinizm społeczny ssie! Nawet jeśli ktoś myśli, że przy jego użyciu pokona islam.

    1. Unia Europejska nie będzie za 5 – 10 lat taka jak teraz. Jeśli nic się nie zmieni, będziemy uciekać do USA i innych państw. Zwłaszcza Francuzi, NIemcy i Skandynawowie. Trwa teraz proces, który ciągnie w dół poziom życia i bezpieczeństwa (a także wolności słowa, praw kobiet i rzeczywistej demokracji) w UE. Porównaj sobie kraje skandynawskie teraz i 10 lat temu… 

     1. Jeśli nic się nie zmieni, będziemy uciekać do USA i innych państw. 
      ==== 
      Po co? Zostać bezdomnym w Los Angeles?
      Zostać zastrzelonym w Chiracu (Chicago)?
      Kupować hamburgery w kuloodpornym McDonalds w Detroid?
      Bać się wszędzie chodzić w nocy i najlepiej jak najszybciej przejeżdżać samochodem przez każde miasto?
      Iść na wojnę, a potem zostać śpiącym na ulicy weteranem?
      —-
      W porównaniu z tym Szwecja jest nadal super bezpieczna i jeszcze długo będzie. Kilka podpalonych samochodów nic tutaj nie zmieni. Zresztą tam reagują już przy podpalonych samochodach. A w USA od zawsze ludzie się mordują na ulicach i nikt nie chce wprowadzić zakazu posiadania broni.

      Szwecja lepsza. UE lepsza. Obywatele UE mądrzejsi, bo teraz muzułmanie są na wylocie, a w USA jeszcze przez dekady dzieci będą zabijane w szkołach – miłość do pisteletu jest tam większa niż miłość do ludzi.

      —-
      Co ma się niby stać? Nawet Macron nie wpuścił do Francji tego statku, który jako jedyny zbiera pontoniarzy z Afryki.
      Przecież to Amerykanie wymyślili, że islam to rasa, intersekcjonalny feminizm i resztę tych bzdur, a nie obywatele UE. Dlaczego chce Pan nam zawsze wszystko co najgorsze przypisać?

      A mimo to wczoraj takie badanie widziałem https://static1.squarespace.com/static/5a70a7c3010027736a22740f/t/5bbcea6b7817f7bf7342b718/1539107467397/hidden_tribes_report-2.pdf

      Tylko kilka procent w USA rzeczywiście wierzy w to, co Pan chce ludziom przypisać. W UE jest podobnie. Albo jeszcze mniej procent. Po prostu te kilka procent to jest też pewnie Pana towarzystwo, bo nikt normalny nie zna takich ludzi, którzy nic nie robią, tylko się jarają tymi wszystkimi rzeczami, które Pan zarzuca wszystkim. Więc Pana znajomi mają jakieś poglądy, Pan się na nich obraża, a potem myśli, że wszyscy mają dokładnie taką samą opinię, jak Pana znajomi. Zresztą brzmi Pan jak oni, tylko w drugą stronę. Przez Pana i podobnych ludzi postawę Zielonym w Niemczech rośnie, bo zamiast chodzić krytykować muzułmanów pod Meczetem, to chcecie sądy obalać, w Anglii i w Polsce, i wprowadzać darwinizm społeczny i „poświęcać dziadka”.
      Dlatego lubię i szanuję Sarę Haider, a ludzi czujący wstręt do siebie, do własnej cywilizacji, do własnego miejsca na ziemi (UE) nie. Metody, które przedstawiacie są waszym największym wrogiem, jeśli chodzi o kwestie związane z muzułmanami. I w cale nie chodzi o to, że ludziom nie podobają się dobre zewnętrzne granice UE i odwożenie nielegalnych imigrantów, bo to popiera każdy ani nawet o to, że się popłaczą muzułmanie, gdy zrani im się uczucia religijne… tylko o to, że waszym wrogiem są zwykli ludzie niemuzułmanie, o chęć ich poświęcenia i zniszczenia, o "cel uświęca środki", o tą wiarę w darwinizm społeczny i wstręt do własnych ludzi. I właśnie dlatego to Pan między innymi jest największym obrońcą islamu. Chociaż napierała jeszcze większym.

     2. By the Reagan era, it had become a cornerstone of conservative ideology that poverty is caused not by low wages or a lack of jobs and education, but by the bad attitudes and faulty lifestyles of the poor.

      Picking up on this theory, pundits and politicians have bemoaned the character failings and bad habits of the poor for at least the past 50 years. In their view, the poor are shiftless, irresponsible, and prone to addiction. They have too many children and fail to get married. So if they suffer from grievous material deprivation, if they run out of money between paychecks, if they do not always have food on their tables—then they have no one to blame but themselves.

      it is actually more expensive to be poor than not poor. If you can’t afford the first month’s rent and security deposit you need in order to rent an apartment, you may get stuck in an overpriced residential motel. If you don’t have a kitchen or even a refrigerator and microwave, you will find yourself falling back on convenience store food, which—in addition to its nutritional deficits—is also alarmingly overpriced. If you need a loan, as most poor people eventually do, you will end up paying an interest rate many times more than what a more affluent borrower would be charged. To be poor—especially with children to support and care for—is a perpetual high-wire act.

      Most private-sector employers offer no sick days, and many will fire a person who misses a day of work, even to stay home with a sick child. A nonfunctioning car can also mean lost pay and sudden expenses. A broken headlight invites a ticket, plus a fine greater than the cost of a new headlight, and possible court costs. If a creditor decides to get nasty, a court summons may be issued, often leading to an arrest warrant. No amount of training in financial literacy can prepare someone for such exigencies—or make up for an income that is impossibly low to start with. Instead of treating low-wage mothers as the struggling heroines they are, our political culture still tends to view them as miscreants and contributors to the “cycle of poverty.”
      ====
      https://www.theatlantic.com/business/archive/2014/01/it-is-expensive-to-be-poor/282979/
      Darwinizm społeczny to chora, chora ideologia.

     3. Nic co jest dziś nie będzie takie samo za 5-10 lat. A UE nie zginie. Na pytanie jak będzie się nazywał polski brexit zawsze powatażam "Exodus". Proszę odpowiedzieć sobie w którą stronę. 

     4. Jacek Tabisz wierzy, że do USA. Co oczywiście wypływa z jego braku wiary Europejczyków, do których wraz z Napierałą, Korgą, Szaniawską i (AFD, Orban, LePen itp, od których czerpie argumenty) czuje PRAWICOWY wstręt. W końcu zawsze nazywają ludzi lewactwem, polactwem i tak dalej. Rozumiem, że ktoś nie lubi muzułmanów czy islamu, ale tutaj przede wszystkim chodzi o wstręt do zachodniej cywilizacji, o antyliberalizm — te wszystkie ciepłe słowa o China i kraju Putina, to wchodzenie w rolę, którą w krajach muzułmańskich pełnią ludzie, którzy nie trawią odstępstw o islamu i liberalizmu, to ciągłe gadanie do ludzi w sposób, który mógłby zachęcić kogoś do samobójstwa. Islam w tym wszystkim jest tylko pretekstem, by odebrać ludzi prawa i ich zgnoić, zniszczyć, upokorzyć, wprowadzić im darwinizm społeczny, odebrać im nadzieję – główny cel tej całej konserwatywnej kontrrewolucji, która jest oparta na obrzydliwym fałszu i hipokryzji. Krytyka islamu to jest tutaj https://youtu.be/uXMBwZo-rSQ?list=PLqx2MGQd88gp0udVGpdgJb0h0QrSM1SAm  Od razu widać, że ten człowiek nie jest fałszywy tak, jak „obrońcy cywilizacji”, którym obchodzi tylko jego wykorzystanie, by spierdolić życie Europejczykom, by odebrać im godność i wolność przy użyciu islamu (sprawia im to przyjemność tak jak Kaczyńskiemu i pisowcom), którego nigdy nie atakują i który, po cichu popierają, bo się z nim zgadzają, bo sami, tak jak muzułmanie, są prawicowi i konserwatywni. Breivik też czuł szacunek i podziw dla Islamu.

    2. Darwinizm społeczny ssie!

     .

     Darwinizm społeczny sprawdza się u organizmów co najwyżej typu jaszczurka. W takich zwierząt darwinizm jest nawet i trafnym modelem. Ale u zwierząt tworzących społeczności (stada) darwinizm społeczny już nie jest dobrym modelem, bo po prostu nie opisuje zależności między osobnikami w sposób poprawny. Dlatego nie mogę zrozumieć, dlaczego wiele osób uważa, że społeczeństwo ludzkie powinno być oparte na tym właśnie nieadekwatnym modelu.

   2. W ogóle to, jak Roman mówi, że ludzie uważają, że nie ma czegoś takiego jak prawa człowieka i nigdy ich nie było/nie będzie (w domyśle że to wszystko jedno), to super przypomina apologetów pisu, którzy tłumaczą, że "nie, nigdy nie było demokracji, sądów" i tak dalej Taka trochę zrusyfikowana mentalność apologetów pisu i wyznawców "zgniłego zachodu".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − 4 =