Dobra zmiana: rząd niszczy prawo, miliony idą do Rydzyka, konie arabskie giną…

 

 
Tym razem nie tylko ludzka demokracja będzie podlegać obronie. Usłyszymy o destrukcji hodowli koni arabskich w Polsce od dyrektora wrocławskich wyścigów konnych. Od przedstawiciela rady pożytku publicznego usłyszymy pytanie, czy cały „pożytek publiczny” ma lądować na tacy u Rydzyka?

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

  1. Ojciec Rydzyk to również polski obywatel, z takimi samymi prawami jak i obowiązkami. Chciałeś prawa? No to sam je stosuj i respektuj! Tylko przypomnę, że to była konsekwencja wyroku sądowego, gdy minister Ziobro nie był jeszcze Prokuratorem Generalnym RP. To i tak korzystny wyrok dla RP, wszak z odsetkami byłoby to ponad 42 miliony złotych, a tak jest duża szansa na rozwój alternatywnych źródeł pozyskiwania odnawialnych źródeł energii w okolicach Torunia, z korzyścią również dla samego miasta i polskich firm.

    1. Jak widać rządowi na tym zależy, skoro obstawia czyni szefem hodowli koni osobę wierną, ale nie znającą się na koniach. Konie arabskie to ceniony towar eksportowy Polaków. Buduje markę kraju, tak jak wino Francji, zegarki Szwajcarii etc. Oczywiście konie arabskie to nisza przy winie, ale już mniejsza przy zegarkach. Gdyby rządowi nie zależało na koniach, to by sprywatyzował, a nie dawał dyrektora – nepotę.

    2. Moim zdaniem z tymi koniami chodzi o to, że są to konie arabskie, PiS obawia się islamizacji na wyścigach i w zaprzęgach.
      😉

  2. PO ch… wyścigi konisk. PO co w ogóle komu konie. POżytku żadnego, tylko srają i wyjadają owies z którego można wykarmić jednego obywatela. Wybić i zjeść. Araby, nie Araby, mięso to same. A zresztą jaka różnica, to rży i to rży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *