Dzieci przestępców są samotne. Ewelina Startek i Joanna Hańderek

 

Ewelina Startek wraz z Małopolskim Stowarzyszeniem Probacja zajmuje się grupą osób szczególnie wykluczonych, a mianowicie dziećmi przestępców osadzonych w zakładach karnych, które zazwyczaj ponoszą karę wraz z rodzicami, choć są niewinne. Nikt wprawdzie nie wtrąca ich do więzienia, ale są one stygmatyzowane i pozbawione pełnej rodziny. Badania pokazują, że ta sytuacja wpływa na ich częstszą podatność na zaburzenia psychiczne i na powielanie przestępczego modelu zachowań. Niebawem odbędzie się także ciekawa konferencja na ten temat, na którą Ewelina Startek nas zaprasza pod koniec tego programu.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

One Reply to “Dzieci przestępców są samotne. Ewelina Startek i Joanna Hańderek”

  1. Ważny i ciekawy temat, wysłuchałam uważnie i zastanowiłam się.

     

    Jednak chcę tu zadać pytanie "z innej beczki". W dziale "Blogi" jest nazwisko doktor Hańderek i informacja, że blog w przygotowaniu, ale nic się nie pojawia. Czy Pani doktor zrezygnowała? Może zachęci ją to, że ma tu "fankę", która chętnie czytatałaby jej blog? (bo ja jestem "fanką" wszystkich ciekawych umysłów), myślę, że znalazłoby sie wielu innych "fanów", czyli stałych czytelników. Czy pani doktor uruchomi swój blog?

     

     

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − 14 =