Dziwną mamy w Polsce prawicę

 

Prawica, w większości swoich nurtów, powinna się kojarzyć z szacunkiem do prawa i do obyczaju. Tymczasem w Polsce mamy do czynienia z quasibolszewickim rajdem PiSu na państwo prawa i wielu prawicowcom to nie przeszkadza.

 

Oglądam czasem wypowiedzi prawicowców nie związanych ściśle z PiSem w TVP. Czekam, aż któryś z nich się zbuntuje. Pewnie kiedyś się doczekam, gdyż „rewolucja trwa”, ale dziwi mnie, że czekać muszę tak długo.

 

Ja nigdy nie popierałem PiS w większości jego postulatów ze względu na sprzeczność ideową. Widzę państwo inaczej, widzę cele polityczne inaczej, inaczej widzę społeczeństwo i politykę zagraniczną. Ale oczywiście PiS ma prawo po zdobyciu władzy realizować swój program i swoje postulaty.

 

 

Złe jest to, że PiS nie realizuje swojego programu w sposób zgodny z prawem, lecz niszczy to prawo. Gdyby Kaczyński nie poszedł na wojnę, PiS mógłby doprowadzić do legalnej zmiany konstytucji i na bazie tej zmiany wprowadzić pożądane przez siebie zmiany. Gdyby PiS nie zraził Kukiz’15 i pozyskał kilku posłów z innych partii do swoich głosowań, zmiany zgodne z państwem prawa byłyby możliwe, zaś Polska nie dołowałaby w opinii międzynarodowej, która liczy się przecież w polityce i w biznesie.

 

Pis jednakże idzie neobolszewicką drogą na skróty. Ten festiwal arogancji zdaje się cieszyć większość jego bohaterów, ale owa radość nie ma nic wspólnego z patriotyzmem i dbałością o Polskę. Dziwi mnie szerokie poparcie niepisowskiej prawicy dla tych działań, kiedy w świetle wielu definicji i odpowiedników na świecie to zwłaszcza prawica powinna być zdruzgotana atakiem na państwo prawa.

 

Większej władzy zdobytej gwałtem na konstytucji PiS nie zachowa długo. Nawet autentyczni dyktatorzy dbają bowiem zazwyczaj o pozór praworządności. PiSu nawet ów pozór zdaje się nie obchodzić. Zatem jakiekolwiek osłabienie popularności PiSu wśród obywateli Rzeczpospolitej będzie mogło oznaczać koniec rządów Kaczyńskiego.

 

Harce PiSu z prawem odbiją się negatywnie na polskiej gospodarce. Obcokrajowcy inwestujący w Polskę i działający na naszym rynku stracą pewność gwarancji prawnych dla swoich działań. Większość może opuścić nasz rynek. Ceną za arogancję i quasibolszewickie „rewolucyjne” metody będzie zubożenie Polaków i wyparowanie poparcia dla PiS.

 

 

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

16 Odpowiedź na “Dziwną mamy w Polsce prawicę”

 1. "Harce PiSu z prawem odbiją się negatywnie na polskiej gospodarce. Obcokrajowcy inwestujący w Polskę i działający na naszym rynku stracą pewność gwarancji prawnych dla swoich działań. Większość może opuścić nasz rynek."

  Powtarza Pan propagandoowe bajeczki Brukseli i Berlina. Ile zakładów wycofało C&A z Turcji o ostanich latach? Czy Phillips, Apple i cała reszta nie mają takich wątpliwości w stosunku do Chin? Czy Rosja która wywaliła zachodnie koncerny naftowe jest bardziej wiarygodna? Dlaczego więc Siemens dostarczał turbiny na Krym? Jedyne czego zachodnie koncerny mogą sę bać to podwyżki płac w Polsce, te odbijają się na ich zyskach. Kto wybiera sędziów na ich zyski nie ma żadnego wpyłwu. Rząd PIS-u trzeba zniszczyć bo za bardzo kuma się z USA i zagraża interesom Niemiec i Francji. Co by to było gdyby na polskich konsumentach nie zarabiał Orange i Telekom tylko jakiś koncern amerykański? To nie jest walka o sądy tylko o globalizację i protekcjonizm. Z jednej strony stoją ci którzy na globalizacji wygrywają z drugiej ci którzy na tym przegrywają. 

  1. Administracja USA wyraża zaniepokojenie sytuacją w Polsce. Prócz tego inwestorzy w Turcji traktują ten rynek inaczej niż rynki o większej stabilności polityczno – prawnej. 

   1. żarty… jedna pani, zaatakowana niespodziewanie wykazała się brakiem asertywności i chlapnęła zdanie za dużo z czego najdalej w poniedziałek każą się jej wycofać

  2. No przecież w Rosji masz od 3 lat wzrost gospodarczy minus 3 procent. Propaganda odnośnie tego jak to Rosja świetnie się rozwija bez handlu z lewacką UE ? To chyba uwierzy w to korwinista z kucykiem.

 2. "

  Złe jest to, że PiS nie realizuje swojego programu w sposób zgodny z prawem, lecz niszczy to prawo. Gdyby Kaczyński nie poszedł na wojnę, PiS mógłby doprowadzić do legalnej zmiany konstytucji i na bazie tej zmiany wprowadzić pożądane przez siebie zmiany. Gdyby PiS nie zraził Kukiz’15 i pozyskał kilku posłów z innych partii do swoich głosowań, zmiany zgodne z państwem prawa byłyby możliwe, zaś Polska nie dołowałaby w opinii międzynarodowej, która liczy się przecież w polityce i w biznesie."

  To są kompletne brednie i majaczenia naiwnego człowieka. To nie Kaczyński / PIS poszedł na jakąkolwiek wojnę. Wojnę wywołała druga strona od razu po wyborach, która nie akceptuje utraty władzy. NIKT z drugiej strony nidgy nie zamierzał, nie zamierza i nie nawiąże współpracy z PISEM w żadnej sprawie, bo to jest raz opozycja totalna nastawiona na zwalczanie PISu i negowanie i mentalne delegalizowanie wszystkiego co PIS robi, dwa – zinfiltrowana przez byłe PRLowskie służby i byłych PRLowskich aparatczyków i agentów, trzy – w pewnej części nastawiona na realizację interesów zewnętrznych innych państw.

  Innej drogi, niż silny marsz PIS do przodu i realizacja programu bez oglądania się /a już zwłaszcza na takie potworki służb jak Kukiz/ nigdy nie było, nie ma i nie będzie.

  1. De facto jedynym zarzutem do nieskuteczności Kaczyńskiego można by postawić, że nie przeprowadził czystek wg modelu erdoganowskiego, które biorąc pod uwagę ww. punkty dwa i trzy są faktycznie niezbędne, a ich brak poważnie utrudnia realizację programu zmian, ale sa nierealizowalne w modelu demokratycznego państwa będącego wciąż w strukturach EU /nawet mimo ich neokomunistycznych wynaturzeń/.

 3. Tak jak pisałem Konus Wielki nie ma czasu, jest w stałym niedoczasie. Wszystko zaczeło sie od niekonstytucyjnego przedułaskawienia Kaminskiego. Teraz musi elimionować wszystkie sądy które stwierdzą zaistniałe bezprawie i skażą Kaminskiegio i postawia przed Trybunałem Stanu prezydenta, 

 4. Kilka osób jednak przejrzało na oczy, pierwsza była Jadwiga Staniszkis, potem Kazimierz Michał Ujazdowski, Bartłomiej Radziejewski z Nowej Konfederacji i jeszcze kilku autorów z tego pisma, nawet Łukasz Warzecha niekiedy zdobędzie się na krytyczny komentarz.

 5. "PiS mógłby doprowadzić do legalnej zmiany konstytucji i na bazie tej zmiany wprowadzić pożądane przez siebie zmiany."

  .

  Idę o zakład, że każdą taką parlamentarną zmianę konstytucji – każdą bez wyjątku! – zakwestionowałby Trybymał Konstytucyjny. Przecież właśnie dlatego PO tak broniło TK i właśnie dlatego PiS dokonał w pierwszej kolejności wymiany sędziów TK. Poprzedni sędziowie – z Rzeplińskim na czele, co do którego bezstronności teraz chyba już nikt nie ma jakichkolwiek złudzeń – wyglądali na ludzi, którzy są w stanie orzec, że np. 2+2=5. Dali zresztą tego dowód orzekając w sprawie OFE. 

   

  1. W pewnym sensie to właśnie ten wyrok przesądził o tym, co i jak będzie się odbywać w Polsce. Gdyby TK był rzetelny, PiS najnormalniej w świecie zadbałby o większość konstytucyjną i doprowadził do przyjęcia nowej Konstytucji.  

  2. Udowodnij że Rzepliński popełnił przestępstwo. No tak wiem, Prezes powiedział że Rzepliński jest zły a to ważniejsze niż jakieśtam dowody. 

 6. Nie wiem dlaczego ktokolwiek może zaliczć pis i pislam do prawicy. Jest to Konusowa odmiana bolszewizmu (tzw. ludowładztwa) czerpiacego pełnymi garściami z gierkowszczyzny(na której złotych latach Konus się zafiksował). Inaczej mowiac komuna w sensie w którym wykrzykiwali ją co roku prawacy (i nie tylko) pod domem Jaruzela.

 7. "Prawica, w większości swoich nurtów, powinna się kojarzyć z szacunkiem do prawa i do obyczaju."
  Lewica kojarzy się z szacunkiem do drugiego człowieka, równością itd. a praktyka pokazuje, że ma to gdzieś i chce wszystkich trzymać za mordy i narzucać swoje zdanie nawet tym, którzy mają inne. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × trzy =