Jakie zmiany technologiczne, społeczne i ekonomiczne czekają nas w najbliższych 50 latach? Sebastian Starzyński


 
Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów po raz kolejny obchodzi Dzień Przyszłości, inicjatywę, która ma ośmielić nas do wybiegania myślami w przyszłość i do tworzenia śmiałych planów w budowaniu lepszego jutra. Na spotkaniu zorganizowanym przez PSR Warszawa Sebastian Starzyński zastanawia się nad tym jakie zmiany technologiczne, społeczne i ekonomiczne czekają nas za 50 lat. Czy jego prognozy się sprawdzą? Sami oceńcie!

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

7 Odpowiedź na “Jakie zmiany technologiczne, społeczne i ekonomiczne czekają nas w najbliższych 50 latach? Sebastian Starzyński”

  1. Ciekawa audycja. Duża część ludzi przyszłości nie musi pracować bo posiada niezbędne środki do życia. I wtedy pieniądze zaczną odgrywać znacznie mniejszą rolę niż ma to miejsce obecnie. Będą potrzebne tylko do zakupu luksusowych dóbr. Problemem przyszłości będzie przeludnienie i postępująca dewastacja ekosystemu . Radykalna kontrola urodzin może stać się koniecznością. Została też wspomniana telepatia. Osoba dysponująca tą zdolnością będzie w stanie ocenić czy ktoś mówi prawdę czy też kłamie. Debatując o technologiach przyszłości jesteśmy w stanie określić czym może dysponować zaawansowana cywilizacja pozaziemska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 3 =