Jestem w Ustce


Po raz nie wiem który przyjechałem do Ustki. Ceny wyższe niż w ubiegłym roku, ale w Polsce tak już jest. Okazało się, że należę do grupy obywateli lepiej uposażonych, bo jeżdżę na wczasy krajowe. Na wczasy zagraniczne, tańsze, jeżdżą teraz biedniejsi. Przynajmniej na te wyjazdy bliższe. Moi znajomi, w czerwcu polecieli do Bułgarii samolotem do czterogwiazdkowego hotelu z pełnym wypasem za 1500 złotych łącznie z podróżą. Mnie Ustka kosztuje znacznie więcej i nie mieszkam nawet w trzygwiazdkowym hotelu. I do tego musiałem przyjechać tutaj na własny koszt.Takie czasy nastały.

 

 

W pokoju jest tylko rządowa telewizja.

 

Oglądanie TVP Info to nie lada wyzwanie. Ostatnio wzięli na tapetę SLD. Po kilkanaście razy dziennie puszczany jest ten sam reportaż o przeszłości liderów lewicy. W sumie poleci to kilkadziesiąt razy. Więc każdemu, kto to wytrzyma coś tam w głowie zostanie. A ja jeszcze płacę za to abonament. Nie ma sprawiedliwości.

 

Na stołówce grupa znajomych debatuje – kto głosował na PiS. Z grupy nikt, i nikt z ich znajomych. To znaczy na pewno głosują, ale się nie przyznają. Pewnie w innych kręgach, tych teraz co jeżdżą wypoczywać za granicą jest inaczej, ale też pewnie wolą się nie przyznawać. Czyli tak, głosują, 500+ biorą, ale PiS-em się nie chwalą. Jakby bali się, że to tylko chwilowe. Trudno to pojąć, ale może ja żyję w jakiejś bańce. Wyobrażam sobie co by było gdybym zapytał – kto głosuje na SLD.


W związku z postępującą drożyzną ludzi w tym roku, w Ustce, jakby mniej. A może plany urlopowe pokrzyżowała wczasowiczom pogoda. Ale pogoda jest, co prawda nie upalna, ale znośna. I to by było na razie na tyle.

O autorze wpisu:

Czesław Cyrul jest znanym publicystą lewicowym, prowadzącym między innymi popularny blog w Gazecie Wrocławskiej - http://blogi.gazetawroclawska.pl/czeslawcyrul/ . Jest członkiem SLD, pełnił między innymi funkcję przewodniczącego oddziału wrocławskiego tej partii, od 2016 roku jest członkiem Rady Krajowej.

One Reply to “Jestem w Ustce”

  1. Trzeba się przyzwyczaić i przyjąć na klatę ze telewizja reżimowa jeszcze długo będzie trwać w takim stanie jak obecnie.

    Oczywisce nie ma nakazu jej oglądania, ale sam fakt, ze publiczna TV jest prowadzona w tak paskudny sposób, jest przygnębiający.

    Mowi się trudno.

    🙁😞

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście + jedenaście =