Jesteśmy za świecką Polską! Inicjatywa Polska, Bogna Piechna Więckiewicz

 

Kolejną organizacją polityczną, która opowiedziała się na Kongresie Świeckości za świeckim państwem jest Inicjatywa Polska. Potrzeba świeckiego państwa jest coraz mocniej zauważana przez polityków i działaczy społecznych, czy stanie się mocnym atutem przy wyborach? Nagranie zrealizowano podczas Kongresu Świeckości w Warszawie w 2017 roku.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

One Reply to “Jesteśmy za świecką Polską! Inicjatywa Polska, Bogna Piechna Więckiewicz”

  1. Ta Pan troche ugrzęzła w swoim katolicyzmie, cały  czas jest w szponach koscioła. Fakt, podatek  niemiecki jest o wiele lepszy ale to wymaga uczciwosci, ze koscioł dostanie od panstwa tyle ile sa wpływy z podatku. Panstwo  niejako robi za posrednika w płaceniu na koscioł(y). Niestety, podatek jest ten duzy ale mały, np. 6-9% dochodu to niby duzo (jak dziesięcina!), ale koszty obsługi kosciołow  i ich zamkow sięgaja nawet do 20%. tzn panstwo musiałoby  zwiększyc podatek koscielny do 25% od  dochodu, aby nie dopłacac do klerykalnego interesu. Ale lepiej 6 czy 9% niz zero. Z  drugiej strony nowi mieszkancy (szczegolnie ci przybyli z Polski) nie chca płacic na koscioł katolicki i sam koscioł domaga sie od panstwa  kontroli aby podatnik płacił na koscioł. Bo wtedy KrkwN (wN= w Niemczech) traci  miliony euro (zakładajac  uczciwosc panstwa w transferze podatku). Model uczciwszy, jesli panstwo jest uczciwe. Polskie panstwo nie jest uczciwe, bo tam zawsze mozna robic wałki w jedna czy druga strone. Sam Cimoszewicz nic nie zrobił z nielegalnym konkordatem, bo przeciez papiezowi wszystko wolno. Chyba pierwszy pozwolił na złamanie  konstytucji.  Jak ktos został raz skatolony to mentalne wyjscie jest bardzo trudne.

    Innymi słowy, statystyki niewazne, wazne ilu ludzi jest skłonnych płacic i płaci podatek na koscioł, z własnej woli. Statystyki koscielne zawsze beda zakłamane, poza tym jakie to ma znaczenie dla panstwa, ze rodzice mnie oddali w wieku niemowlęcym w ręce  pedofila? Zadne.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × trzy =