Jesteśmy za świecką Polską! Unia Pracy

 

Kolejną partią, która podpisała Manifest Świeckości w ramach Kongresu Świeckości jest Unia Pracy. Jak myślicie, czy łatwo przerzucić pomost między prawami pracownika a świeckim państwem?  Nagranie zrealizowano podczas Kongresu Świeckości w Warszawie w 2017 roku.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

One Reply to “Jesteśmy za świecką Polską! Unia Pracy”

  1. Prawdziwie wyborna seria o świeckości – specialite de la maison. Naprawdę, aż serce rośnie na widok tego zmasowanego pochodu ku świeckości trzeciej rzeczpospolitej,  a trwającego bez mała i bez kitu już od 3 dekad. Jak słucham polityków to strach bierze na samą myśl gdzie dziś bylibyśmy gdyby nie ów ogromny wysiłek w walce o rozdział kościoła od państwa.   Mam takie zamarzenie, żeby  do r-tv przyszedł  Donald Tusk i do kamery żeby  się  na krew i rany Chrystusa przysięgał,  że jest za świecką Polską.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × jeden =