Jesteśmy za świecką Polską! Partia Zieloni

 

Wśród partii, które podpisały Manifest Świeckości, znaleźli się też Zieloni. Jak widać, nie tylko ochrona natury stanowi obiekt ich zainteresowań. Wśród sygnatariuszy Manifestu Świeckości znalazł się też uczestnik wszystkich niemal protestów za państwem prawa, jakie odbywały się w Warszawie. Nagranie zrealizowano podczas Kongresu Świeckości w Warszawie w 2017 roku.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

8 Odpowiedź na “Jesteśmy za świecką Polską! Partia Zieloni”

    1. Dlaczego nie? Moze lepiej Gaja niz Gej, mogą sobie zastepowac czym chcą. Byle szopki odwalali po godzinach pracy i jako hobby, bez dojenia panstwa na swoje zabobony. I bez pedofilii. 

  1. Czy będziemy nadal Polakami jeżeli przestaniemy wycinać drzewa, wyrzucać śmieci do lasu i palić butelkami w piecu?

     

  2. Polska będzie Polską jeśli tylko będzie tu język polski. To jednak nie jest takie istotne jak to że świeckość musi kiełznać nie tylko katolicyzm i janopawlodrugoizm ale i ekologizm newageizm zwierzętalepszeodludzizm nacjonalizm socjalizm i inne religie

      1. PN ma troche racji. Jezyk jest silnym elementem odrębnego panstwa. Gdyby Niemcy nas wchłonęły to bysmy pewnie byli raczej zniemczeni, zbyt duza  roznica jezykowa. Tak sie stało z Prusami, czesc wyrzneli, czesc sie zniemczyła. Dzis Prusow i jezyka pruskiego praktycznie nie ma, choc były i sa małe proby reanimacji. Natomiast wsrod jakiegos wschodniego hegemona byłby to jezyk mieszany, polsko-(biało)-ruski, czy polsko-ukrainski. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × cztery =