Jesteśmy za świecką Polską! Socjaldemokracja Polska

 

Za świeckością Polski oficjalnie opowiedziała się na Kongresie Świeckości kolejna lewicowa partia – Socjaldemokracja Polska. Wygląda na to, że laickość zjednoczyła wszystkie partie po lewej stronie sceny politycznej. Czy uda im się przyciągnąć liberałów? Nagranie zrealizowano podczas Kongresu Świeckości w Warszawie w 2017 roku.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

5 Odpowiedź na “Jesteśmy za świecką Polską! Socjaldemokracja Polska”

  1. Facet stracił połowe czasu na nieistostny wstep, a potem sie zagubił w swoich wywodach troche. Z 'religoznawstwem' ma racje,  ale szamanow i prestidigitatorow  z panstwowych budynkow szkolnych trzeba wyprowadzic. Na koniec sie pogubił z ta Agencja Mienia Koscielnego – i osmieszył. Facet zatrzymał sie mentalnie (50 lat do tyłu). Wystarczy ustanowic  prawo ktore ostro oddziela wyznaniowe szopki och niewyznaniowych. Nikt nie zabrania kleszce bawic sie w fizyka, inzyniera czy wynajemce. Chodzi raczej o to aby pastwo nie dotowało wynajemcy poprzez dotowanie wyznania. Wiec najlepei NIC nie dotowac, ani wyznan ani wynajemcy. Problem w tym ze klerowynajmcy juz dostali zamki, ziemie, i beda zyc z lichwy i haraczu. Najlepiej  odebrac te 99% dotacje.

    Panstwo teokratyczne – formalnie jeszcze nie. Moze byłoby lepiej  gdyby kler rzeczywiscie miał stanowiska w rzadzie i była  pełna teokracja, pełna odpowiedzialnosc.  Zamiast modelu teokracji z szafy, niezaleznie jaki rząd (SLD czy SD, czy POPiS).

  2. Pytanie nie brzmi: za czym jesteście, tylko: jak chcecie przekonać innych. Ze swej skromnej strony radziłbym zainteresowanym rocjonalistom wstępować do SLD i starać się o miejsce w parlamencie. Totalna słabość obecnej opozycji parlamentarnej sprawia, że są duże szanse na tak rozumianą wygraną, jeżeli postawi się na innego konia niż całkowicie już niewiarygodne PO i N i innego niż zideologizowana i populistyczna partia "Razem". Na zakładanie jakiejkolwiek nowej formacji jest w moim odczuciu o wiele za pozno.   

  3. Chcą przejąć kontrolę nad mieniem kościelnym użytkowanym do celów niesakralnych, aby przejąć krociowe zyski z hospicjów, schronisk dla samotnych matek i świetlic środowiskowych?

    Dziwny plan…

    1. Przejecie czegokolwiek bo mi sie podoba to komunistyczny pomysł. Ale oddanie tego co sie dostało za 1% wartosci to dobry pomysł. Hospicja, schroniska dla samotnych matek i świetlice środowiskowe to nie jest rola koscioła. To znaczy ze politycy lewicy wykorzystuja  kler do takiej roli. Daja im kase na czary mary i pedofilie,  a w zamian dostaja jezusowo-socjalna role koscioła. Uczciwiej byłoby  gdyby lewica zamiast finansowac czasy mary i pedofilie, zaczeła finansowac szpitale, samotne matki i swietlice, bez kleru. Moga zatrudnic osoby formalnie z kleru, ale nie w roli prestidigitatorow i naciągaczy. Np. jak siostra zakonna chce pracowac w szpitalu to prosze  bardzo, jak ma uprawnienia. Niech dostanie takie samo wynagrodzenie jak inny podobny personel. A czary mary po godzinach, jako hobby. Ale od kiedy knur w sutannie gdziekolwiek pracuje, oni tylko są od rozpylania wody zwanej swieconą i mamrotania szamanskich formułek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 3 =