Muzułmańskie prześladowania chrześcijan: “Wyznawcy krzyża, zabijemy was wszystkich”

Dokument opracowany przez członków globalnej wspólnoty chrześcijańskiej zebranej na III Międzynarodowym Forum Chrześcijańskim, które odbyło się w Moskwie, opisał, jak w ciągu ostatnich dziesięciu lat chrześcijańska populacja Bliskiego Wschodu skurczyła się o 80% i ostrzegł, że ​​jeśli obecne tendencje nie zostaną odwrócone, chrześcijaństwo "zniknie "ze swoich dawnych ojczyzn za kilka lat. Około roku 2000 w Iraku było 1,5 miliona chrześcijan; dziś jest ich tylko 100 000 – z grubsza 93% wygnano lub wymordowano – zauważa dokument. W Syrii największe miasta "straciły prawie całą ludność chrześcijańską".

Inni eksperci przedstawiali równie ponure statystyki. Centrum Badań nad Globalnym Chrześcijaństwem w Gordon-Conwell Seminarium Teologicznym w Hamilton w stanie Massachusetts przewidziało, że do 2025 roku odsetek chrześcijan na Bliskim Wschodzie – który w 1910 r. Wyniósł 13,6% – może spaść do około 3%.

Chrześcijanie dążący do powrotu na obszary w Iraku i Syrii wyzwolone spod władzy Państwa Islamskiego (ISIS) nadal spotykają się z dyskryminacją ze strony lokalnych społeczności muzułmańskich i kurdyjskich. Andrew White, znany również jako "wikariusz Bagdadu", powiedział, że "nadszedł czas, że kiedy to się skończy, nie pozostanie tu już więcej chrześcijan, niektórzy mówią, że chrześcijanie powinni pozostać, aby utrzymać historyczną obecność, ale stało się to bardzo trudne. Przyszłość społeczności jest bardzo ograniczona. "

Inni, tacy jak były przedstawiciel Frank Wolf (R-Va.) są bardziej optymistyczni: "Nadszedł czas, mamy administrację, która jest otwarta na działanie" – powiedział, wskazując na administrację USA i prezydenta Trumpa.

Tymczasem ISIS nadal ma wielkie nadzieje. W filmie zrealizowanym przez organizację terrorystyczną w sierpniu, ekstremista podarł zdjęcie papieża Franciszka i papieża emeryta Benedykta XVI, mówiąc: "Pamiętajcie o tym,  kuffarzy [niewierni] – będziemy w Rzymie, będziemy w Rzym, inshallah (z woli Allaha). " Narrator filmu przyrzekł także, że "po wszystkich wysiłkach, zostanie złamana religia krzyża, a wrogość krzyżowców wobec muzułmanów tylko zainspirowała muzułmańską młodzież". Zapytany o to, najwyższy doradca papieża powiedział: "Papież Franciszek nie zmienił niczego w swoim programie, ani też nie zmieni, a ponadto będzie nadal podsycał dialog, tworząc mosty, broniąc pokoju. Z muzułmanami i chrześcijanami . "

Sierpniowa fala muzułmańskich prześladowań chrześcijan na całym świecie obejmuje, ale nie ogranicza się, do następujących:

Muzułmańska rzeź chrześcijan

Kenia: Islamscy terroryści zaszlachtowali czterech chrześcijan na śmierć za odmowę wyrzeczenia się Chrystusa i przyjęcia islamu. W piątek, 28 sierpnia, dżihadyści z grupy Al Shabaab z Somalii zaaresztowali trzech mężczyzn (dwóch po czterdziestce, pozostałych około 17) i zatrzymali ich w jednym z domów chrześcijan. Kazali im recytować szahadę – że "Nie ma boga oprócz Allaha, a Muhammad jest jego posłańcem" – żeby tym samym wyrzekli się Trójcy i stali się muzułmanami. Kiedy mężczyźni odmówili, muzułmanie pocięli ich na kawałki maczetami. Następnie zebrali się z miejsca kaźni i zamordowali umysłowo upośledzonego starszego brata jednego z zabitych. Według "ciężko zszokowanej" żony jednego z mężczyzn, "Al-Szabab znał tych ludzi jako chrześcijan i Józefa (swego zabitego męża) jako starszego zboru".

Nigeria: Bandyci zmasakrowali aż 50 wyznawców chrześcijaństwa w kościele katolickim św. Filipa w stanie Amambra podczas niedzielnej mszy. Początkowe doniesienia mówiły, że "strzelcy polowali na barona narkotykowego, śledzili go aż do jego domu, ale tam powiedziano im, że poszedł do kościoła". Kiedy okazało się, że nie ma go w kościele, "prawdopodobnie z gniewu otworzyli ogień do wiernych w kościele". Jednak atak nie tylko ściśle odpowiada wzorowi innych ataków terrorystycznych na kościoły w Nigerii, ale przynajmniej jedna grupa, Działaj dla Biafry, organizacja niezależnych Biafran, wydała oświadczenie odnoszące się do ataku jako "dżihadystycznej  egzekucji" chrześcijańskich bywalców kościoła.

Osobno, podczas ataku na społeczność chrześcijańską w regionie muzułmańskim, który wymusza szariat (prawo islamskie), muzułmańscy terroryści dokonali zabójstwa chrześcijańskiego ojca i jego syna oraz porwali trzy kobiety i dziecko. „Poza rutynowymi atakami na chrześcijan w północnej Nigerii [która jest muzułmańska w większości] chrześcijanie, którzy zostali już wysiedleni przez ekstremistów Boko Haram, są wypierani z obozów dla uchodźców i odmawia się im dostępu do niezbędnej pomocy" – twierdzą działacze na rzecz praw człowieka.

Pakistan: Javid Masih, chrześcijanin, który sprzedał się w niewolę muzułmańskiej rodzinie na dwa lata, by kupić rodzinie dom, był regularnie wykorzystywany, nie chodził do kościoła, a ostatecznie został zamordowany w sierpniu. Kiedy dwuletni kontrakt był prawie na ukończeniu, a Javid powiedział jednej osobie  z rodziny muzułmańskich panów, że nie może się doczekać zawarcia swojego związku małżeńskiego, powiedziano mu: "Nie ma mowy, że kiedykolwiek uwolnisz się od nas i opuścisz to miejsce". Kiedy skończył się jego termin i poprosił o wolność, został poważnie zdyskredytowany przez synów rodziny: "Ty brudny Chura [” bezwartościowa rzecz „], jak śmiesz żądać wolności, twoje życie należy do nas każdego dnia twojej egzystencji, w innym razie albo ty albo twoja rodzina umrzecie. " Potem "został porwany przez braci, uwiązany, bity i lżony przez cały dzień, o czym nigdy nie opowiadał  swojej rodzinie, ponieważ był zawstydzony i obawiał się reperkusji dotyczących swojej rodziny, która, gdyby się zaangażowała, zostałaby zmuszona do zobaczenia brutalnych tortur na Javenie, by wzbudzić wśród nich strach. " Kontynuował zatem swoje życie jako niewolnik, ale jego wydajność spadła, a muzułmańska rodzina zdecydowała się go pozbyć. Zatruto go, a następnie wyrzucono konającego przed domem jego rodziny. Kiedy owdowiała matka błagała ich, by zawieźli go do szpitala, splunęli na nią. Zmarł; policja zaklasyfikowała śmierć jako "samobójstwo".

Wilson Chowdhry, przewodniczący Brytyjsko Pakistańskiego Stowarzyszenia Chrześcijańskiego, powiedział:

"Pomimo ustaw anty-niewolniczych w Pakistanie praca niewolnicza rozprzestrzenia się i niszczy życie wielu chrześcijan." Ustawa o zbrodniczej pracy (abolicja) z 1992 r. nie jest warta papieru, na którym jest napisana, a wyraźna apatia rządu do egzekwowania prawa ilustruje niską wartość w oczach władzy życia chrześcijan i innych mniejszościach … W Pakistanie jest bardzo mała liczba samobójstw – około 300 ofiar w ciągu dwóch lat – Pakistańczycy są odporni, nie do pomyślenia jest to, że Javed popełnił samobójstwo, gdy nie wyrażał takiego pragnienia komukolwiek, kogo znał i pozostawał stoicki przez dwa lata, pomimo bólu, jaki mu zadawano. "

Inny chrześcijanin, więzień, któremu zaproponowano przyjęcie islamu, został znaleziony martwy "w tajemniczych okolicznościach w areszcie policyjnym", wynika z raportu. 48-letni Indaryas Ghulam znalazł się wśród 42 chrześcijan aresztowanych za zlinczowanie dwóch muzułmanów związanych z atakiem na kościół w 2015 r., który zabił prawie 20 chrześcijan i zranił 70. Indaryas zaprzeczył zaangażowaniu w lincz i był jednym z więźniów, którym obiecano "uwolnienie w zamian za odstąpienie od Chrystusa. "

"Mógł uratować sobie życie, ale postanowił dać świadectwo swojej wiary … Administracja więzienna przypisała jego śmierć złemu zdrowiu, miał gruźlicę, ale jego żona Shabana i córka Shumir, które zobaczyły ciało, powiedziały, że wszędzie miał oparzenia i cięcia, wyraźne oznaki tortur i brutalności, której był poddawany, a co więcej dodają, że chociaż był ciężko chory, nigdy nie otrzymał odpowiedniej opieki medycznej za kratami.”

 

Muzułmańskie ataki na chrześcijańską wolność

Iran: Około 500 muzułmanów nawróconych na chrześcijaństwo spotkało się z prześladowaniami w Iranie i uciekło do Turcji w poszukiwaniu azylu, zauważa raport z sierpnia. Jeden młody nawrócony, który powiedział, że nie może być tym, kim chciał być, jeśli pozostałby muzułmaninem, dodał, że czuje się teraz "komfortowo" jako chrześcijanin. Inny powiedział:

"Zmieniłem swoją religię, ponieważ nic nie widziałem w islamie, cokolwiek widziałem, było złe, faktem jest, że rząd Iranu jest islamski i nasza młodzież jest tam stracona, w Iraku to samo … jest ISIS i [oni] zabijają ludzi w imię islamu, a tam są ludzie bezbronni, których tam się ścina, ci którym udało się przetrwać uciekają do Turcji, my także przybyliśmy do Turcji, gdyż nie dostrzegłem niczego dobrego związanego z islamem "

Open Doors USA, które monitoruje prześladowania chrześcijan na całym świecie, potwierdza, że ​​"nawróceni na chrześcijaństwo z islamu stanowią największą grupę zagrożonych chrześcijan i doświadczają najokrutniejszych prześladowań".

 

Maroko: Sierpniowy raport ujawnia, że ​​wcześniej w 2017 r. popularna arabskojęzyczna gazeta zaatakowała chrześcijańskich działaczy marokańskich za wiarę i, biorąc pod uwagę fakt, że praktycznie wszyscy chrześcijanie w Maroku są nawróceni (w którymś z pokoleń) z islamu, zakończyła  przesłaniem: "Koran wymaga zabijania apostatów" . " "Maroko jest domem dla kilku tysięcy chrześcijan żyjących w całym kraju, z których wielu to nowi nawróceni i zmuszeni do oddawania czci w tajnych kościołach" – czytamy w raporcie. "Chrześcijanie są regularnie nękani przez władze, a presja społeczna na wyrzeczenie się ich wiary jest powszechna w całym kraju."

Pakistan: Inny chrześcijański małoletni został pobity i oskarżony o "bluźnierstwo" przeciwko islamowi. Po tym jak muzułmanin Muhammed Nawaz oskarżył 16-letniego Asifa Stephena o kradzież na lokalnym bazarze, pobił chłopca, a następnie powiedział miejscowemu imamowi, który, według raportu, "ma bogatą historię głoszenia nienawiści wobec chrześcijańskiej mniejszości, "że młodzież spaliła także Koran. Muhammad i imam wytropili chłopca i zaatakowali go ponownie. Kiedy przechodzień zobaczył przemoc i skontaktował się z policją, "zamiast chronić nastolatka przed jego napastnikami, [policja] aresztowała chłopca i wpisała go do więziennych ksiąg pod zarzutami bluźnierstwa". Kilka godzin później imam i "tłum ponad 300 muzułmańskich fundamentalistów otoczył więzienie i wezwał do publicznego zlinczowania Stephena".

"Kiedy tłum przytłoczył miejscową policję, Stephen został usunięty ze swojej celi i przekazany tłumowi, który w konsekwencji bił go, dopóki nie pojawili się oficerowie do spraw zamieszek, aby uspokoić sytuację, a następnie policja przeniosła Stephena do wyższego więzienia o wyższym stopniu bezpieczeństwa, gdzie Stephen przyznał się do winy. Bluźnierstwo w przekonaniu jego rodziny było wymuszonym wyznaniem.

Uganda: 7 sierpnia Sophia Nakisaala, 35-letnia kobieta muzułmańska, przyjęła chrześcijaństwo po tym, jak jej córka została uleczona przez kaznodzieję ulicznego:

"Moje dziecko natychmiast wyleczyło się z wysokiej gorączki, co spowodowało kilka wstrząsów: ewangelista opowiedział mi o Issie [Jezusie], o którym powiedział, że jest uzdrowicielem i Zbawicielem, a następnie zdecydowałam się przyjąć Go jako mojego Pana i Zbawiciela, a następnie wróciłam do domu. "

Kiedy wróciła do domu i zaczęła opowiadać Muhammadowi Lubaale, swojemu mężowi, co się stało: "Rozgniewał się i uderzył mnie, milczałam i nie odpowiadałam na jego przesłuchanie dotyczące mojej nowej wiary w Jezusa". Trzy dni później dotarły do Mahometa informacje o lepszym stanie zdrowia jego córki i potwierdzenie, że jego żona rzeczywiście przyjęła Chrystusa. "Mój mąż przyjechał do domu 10 sierpnia i zaczął mnie bić i ranić mnie do krwi bijąc w moją głowę i prawą rękę, używając kija" – wyjaśniła Sophia. "Sąsiedzi przyszli mi na ratunek i zakwaterowali mnie tej samej nocy". Następnego ranka, gdy jej mąż wyjechał, zebrała czworo dzieci – w wieku 3, 5, 8 i 11 lat – i udała się do pastora dzielnicy, który pomógł jej znaleźć schronienie.

 

Szwecja: Najbardziej znany kraj zachodnioeuropejski, który zajął się – na czym często cierpi – migrantami muzułmańskimi, postanowił deportować Irankę nawróconą na chrześcijaństwo. Kiedy nawrócona, Aideen Strandsson, powiedziała, że na miejscu może stawić czoła karze śmierci jako apostatka, szwedzcy urzędnicy powiedzieli jej: "to nie nasz problem, jeśli zdecydowałaś się zostać chrześcijanką  to jest twój problem". Tymczasem Szwecja, która jest uważana za "humanitarne sumienie świata i bezpieczną przystań dla uchodźców", nadal akceptuje muzułmańskich migrantów, z których niektórzy pomogli uczynić ją znaną "stolicą gwałtu w Europie".

 

Muzułmańskie ataki na chrześcijańskie kościoły

Egipt: Władze zlikwidowały 1300-osobowy Kościół Najświętszej Maryi Panny i św. Pawła w gubernatorstwie Minya. Zamknięcie nastąpiło w odpowiedzi na protesty lokalnych muzułmańskich grupy szariackich, które optowały przeciwko istnieniu kościoła, który służył chrześcijanom z trzech oddzielnych wiosek. Koptyjski biskup Minya, Anba Makarios, wydał publiczne oświadczenie, w którym oskarża się urzędników, którzy popierają agresorów przeciwko ofiarom:

"Aparat bezpieczeństwa uniemożliwił Koptom praktykowanie ich rytuałów w Kedwan, Minya, twierdząc, że było to z powodu sprzeciwu niektórych szariackich frakcji we wsi i że trzeba było brać pod uwagę ich uczucia. Jednak oznacza to, że do tego aktu doszło  bez względu na uczucia Koptów i tych, którzy nie proszą o nic, tylko o modlitwę. Wygląda to,  jakby decyzja należała do wzburzonych szariackich wiejskich frakcji, a nie do wielkiego państwa takiego jak Egipt, które powinno mieć autorytet i prawo ".

Kościół Najświętszej Maryi Panny i św. Pawła w Kedwan jest jednym z co najmniej 15 kościołów chrześcijańskich, które zostały zamknięte tylko w prowincji Minya. "Mamy ponad 15 miejsc [kultu] zamkniętych na rządanie aparatu bezpieczeństwa, pomimo istnienia formalnych próśb uwięzionych w szufladach biurowych" – dodał Makarios w swoim oświadczeniu. "Jest także 70 wiosek, przysiółków i gospodarstw bez miejsc modlitwy".

Osobno w sierpniu urzędnicy bezpieczeństwa uniemożliwili chrześcijanom spotkanie i oddawanie czci w prywatnym domu we wsi Forn w Minyi. Powiedzieli, że w domu brakuje pozwolenia na obrządek religijny. W liście zatytułowanym "Zostaliśmy powstrzymani przed modlitwą jak przestępcy", sfrustrowani chrześcijanie pisali do egipskiego prezydenta Abdela Fattaha el-Sisi:

"Byliśmy zaskoczeni, że znaleźliśmy siły policyjne otaczające nas i wchodzące do wioski, aby uniemożliwić egipskim Koptom modlitwę. Uniemożliwiono nam opuszczenie naszych domów. Zostaliśmy zaatakowani niewłaściwymi słowami … Jakbyśmy byli przestępcami lub banitami i nie chcieli sprawiedliwości. Zostaliśmy oskarżeni o odprawianie rytuałów religijnych. Czy wykonywanie rytuałów religijnych jest przestępstwem?”

Irak: Chrześcijanie powracający na Równinę Niniwy nadal napotykają pozostałości działań ISIS, w tym graffiti w całkowicie zbezczeszczonych kościołach, takie jak "Nie ma miejsca na krzyż na ziemiach islamskich" i "Krzyż jest pod naszymi stopami". W jednym kościele znaleziono następujący napis po niemiecku (niemieccy muzułmanie aktywnie działali w ISIS):

"Och, krzyżujcie się z wyznawcami, zabijemy was wszystkich, Niemcy są krajem islamskim, jesteście słabi i nie pasujecie tutaj … Och, krzyżujcie się z wyznawcami, nie macie żadnego miejsca na ziemiach islamskich. Zabijemy was. "

 

"Oni [ISIS] użyli posągów Jezusa i Maryi do ćwiczeń strzeleckich” – powiedział mężczyzna z innego kościoła. „Ołtarz również został zniszczony, Daesh [ISIS] wiedział, że Zachód niechętnie zbombardowałby kościół, więc przechowywał tu żywność i amunicję." Znaczna część graffiti została usunięta, a ołtarze są przywracane. "Ponowne dostrzeganie naszych chrześcijańskich symboli jest prawie tak samo ważne jak jedzenie dla nas" – skomentował jeden z chrześcijan.

Somalia: Po zgodzie na ponowne otwarcie Kościoła katolickiego, który był zamknięty od prawie 30 lat, rząd narodu muzułmańskiego wycofał swoją decyzję. Rzecznicy powołali się na publiczną złość, podżeganą przez islamskich przywódców religijnych, którzy twierdzili, że ponowne otwarcie kościoła było częścią konspiracyjnego planu rządu dotyczącego chrystianizacji Somalii. Wyjaśniając swoją decyzję podczas konferencji prasowej, minister spraw religijnych, Szejk Khalil Abdullahi Ahmed, powiedział: "Rząd Republiki Somalii postanowił uszanować życzenia swoich ludzi i przywódców religijnych i utrzymać kościół zamkniętym, jak to miało miejsce w przypadku w ciągu ostatnich 30 lat. " Kościół katolicki był jednym z wielu kościołów zbudowanych 70 lat temu, kiedy Somalia była brytyjskim protektoratem. (szariat nie pozwala chrześcijanom na wznoszenie nowych świątyń)

Sudan: Dzień po tym, jak parlament w Chartumie odrzucił wezwanie Ministerstwa Edukacji do szkół kościelnych, aby działały w niedzielę i podążały tylko za muzułmańskim tygodniem – decyzją "postrzeganą przez chrześcijan w Sudanie i na całym świecie jako kolejną formę prześladowania i dyskryminacji mniejszości "- 2 sierpnia rząd sudański zburzył kolejny kościół w Omdurman, na zachód od Chartumu, z listy 27 kościołów do zburzenia.

 

Muzułmańska pogarda dla chrześcijan i nadużycia wobec nich

Irak: Więcej raportów wskazujących na to, że cierpienie chrześcijan nie jest ograniczone do działań ISIS opublikowano w sierpniu. Według jednego z nich, arcybiskup Chaldejski Habib Jajou powiedział, że "pozostałe rodziny chrześcijańskie w Iraku obawiają się, że nowa władza związana z ISIS może dojść do władzy, oskarżył Bagdad o brak tolerancji religijnej w latach sekciarskiej wojny i powiedział, że wielu ludzi przeszło pranie mózgu przez grupę terrorystyczną. " Zwrócił także uwagę, że ministerstwo edukacji powinno zacząć uznawać chrześcijańskie dziedzictwo Iraku, zamiast fałszywie twierdzić, że zawsze był to obszar islamski i że chrześcijanie są zasadniczo obcokrajowcami i przedstawicielami Zachodu.

Pakistan: Senat narodu islamskiego jednogłośnie zatwierdził projekt ustawy zobowiązującej do obowiązkowego nauczania Koranu wszystkich uczniów szkół podstawowych i średnich, w tym uczniów niemuzułmańskich. Po części, projekt ustawy ma pomóc państwu w udzieleniu absolutorium w artykule 31 ust. 2 pakistańskiej konstytucji, który stwierdza, że ​​"państwo powinno dążyć do tego, aby nauczanie świętego Koranu i tradycji islamskiej (wszystkie zagadnienia islamskie) było obowiązkowe". Jednak według Nasira Saeeda, dyrektora chrześcijańskiej organizacji praw człowieka, projekt ustawy "będzie miał negatywny wpływ na niemuzułmańskich studentów … Będzie promował bigoterię i nienawiść wobec nie-muzułmanów w pakistańskim społeczeństwie, coś, co jest i już rośnie. "

Bangladesz: W imię "walki z terroryzmem" naród muzułmański wprowadził zmiany do prawa, które zmusiło około 200 organizacji chrześcijańskich do zakończenia działalności. Ustawa o rozporządzeniu w sprawie darowizn zagranicznych, która ma kontrolować komórki terrorystyczne otrzymujące fundusze spoza Bangladeszu, przede wszystkim stworzyła problemy ekonomiczne dla chrześcijańskich organizacji pozarządowych "ukierunkowanych specjalnie dla wspólnoty chrześcijańskiej" – wyjaśnił jeden misjonarz. Ponieważ większość chrześcijańskich organizacji w przeważającej większości muzułmańskiego Bangladeszu jest ekonomicznie wspierana ze źródeł zewnętrznych, 200 nie było w stanie zapewnić wewnętrznego finansowania i zamknęła się na stałe.

Sudan: Islamistyczny rząd aresztował siedmiu przywódców kościoła za odmowę wykonania nakazu sądowego, aby zamienić kierownictwo ich zboru na rządowy komitet nominacji w celu rozwiązania Kościoła. Przesłuchiwano ich przez kilka godzin, a następnie zwolniono za kaucją. "Policja oświadczyła, że ​​podczas ich aresztowania realizowała zalecenia z Ministerstwa Doradztwa i Zasobów Religijnych, aby narzucić swoją komisję jako nowe kierownictwo SCOC, przypuszczalnie by sprzedać majątek kościelny w Sudanie, by uwolnić kraj od chrześcijaństwa", zauważa raport, dodając, że "aresztowania były postrzegane jako część niedawnego gwałtownego prześladowania chrześcijan".

Osobno, aby pomóc bogatemu muzułmańskiemu biznesmenowi przejąć majątek kościelny, policja eksmitowała kolejnych dwóch pastorów i ich rodziny ze swoich domów na ulice. Pastorzy "byli terroryzowani, gdy policja waliła w drzwi, wykrzykując groźby". "Przyszli i mocno załomotali do drzwi, krzycząc:" Jeśli nie otworzysz, będziemy musieli go wywarzyć je siłą, aby wejść ", Pastor Nalu to 47-letni ojciec jednorocznego chłopca. "Sytuacja jest bardzo trudna, a my żyjemy na ulicy."

Nigeria: Terroryści Fulani, niektórzy sprzymierzeni z islamską grupą terrorystyczną, Boko Haram, byli znani z inwazji na chrześcijańskie farmy i osiedla i rzezi chrześcijan. W sierpniu, kiedy zarejestrowano niewiele takich ataków, a politycy (głównie muzułmańscy) przedstawili problem jako rozwiązany, chrześcijański przywódca wyjaśnił, że kiedy nie są bezpośrednio mordowani chrześcijanie, muzułmańscy pasterze Fulani uciekają się do "terroryzmu gospodarczego": "Kiedy radośnie tarzamy się w fałszywym poczuciu pokoju na płaskowyżu "- powiedział -" dziś dostrzegamy, że na chrześcijanach z Riyomu i Barkin Ladi codziennie rozpoczyna się celowy terroryzm gospodarczy i zawłaszczanie ziemi, których jedynym celem jest uczynienie ich ubogimi, słabymi i pozbawianymi środków do życia we własnej ziemi ".

O tej serii

Chociaż nie wszyscy, a nawet większość muzułmanów nie jest w to bezpośrednio zaangażowana, rośnie skala prześladowań chrześcijan przez muzułmanów. Raport sugeruje, że takie prześladowania z rąk muzułmanów nie są przypadkowe, lecz raczej systematyczne i mają miejsce niezależnie od języka, pochodzenia etnicznego lub miejsca.

Artykuł ukazał się pierwotnie w Gatestone Institute

Tłumaczenie z angielskiego Jacek Tabisz

O autorze wpisu:

Raymond Ibrahim jest autorem książki Crucified Again: Exposing Islam's New War on Christians (opublikowana przez Regnery with Gatestone Institute, April 2013)

34 Odpowiedzi na “Muzułmańskie prześladowania chrześcijan: “Wyznawcy krzyża, zabijemy was wszystkich””

  1. Jak widać, lewicowi i islamistyczni aktywiści mają wpływy na wiki. Swoją drogą, ciekawy jest sposób, w  jaki islamistyczny lobbysta Benbenek odniósł się do opisanych tu zdarzeń. Nie sprawdził, czy aby jednak nie są prawdziwe, gdyż chodzi mu o islam, nie zaś o prawdę i ludzkie cierpienia. 

   1. Jak to jest że JT nie odnosi się do opisywanych w wikipedii zdarzeń a jednocześnie domaga się odnoszenia do zdarzeń opisywanych w artykule? Ja stawiam na to że należy do ludzi ogłupiałych cenzurą i propagandą.

    1. Jest artykuł. Proszę zadać kłam ukazanym w nim faktom, choć są pokazane starannie – jest podzielone co się stało i co jest czyją opinią. Gdy prześladowani byli podejrzani o inne przestępstwa, też jest to opisane. 

     1. A jeśli znajdę kłamstwa w tym artykule, to co to zmieni? Kiedyś pokazywałem kłamstwa euroislamu. Czy to zmieniło cokolwiek? Znajdowałem kłamstwa Szaniawkeij, Tabisza, Korgi. Czy to zmieniło cokolwiek?

     2. Pewnie, że zmieni. Nie wszyscy podchodzą bezkrytycznie to wiadomości. Sam mam zamiar zweryfikować te zdarzenia jeśli uda mi się coś znaleźć.

     3. >>Znajdowałem kłamstwa Szaniawkeij, Tabisza, Korgi. Czy to zmieniło cokolwiek?<<

      -Znowu w swojej pokręconej łepetynie zdobywasz punkty za prowokowanie? No to G. durny trollu znalazłeś, a nie moje kłamstwa. 

 1. Dziękuję Jacku za ten wpis. Dobra odmiana linii redakcyjnej. Jeszcze gdyby przestały być republikowane wpisy z komunistycznego bloga p. Cyrula byłoby na prawdę wspaniale.

 2. Ja nie wiem czy artykuł jest rzetelny skoro przedstawia opinie i fakty jednej chrzescijanskiej strony. a nawet w to powatpiewam. Skadinad wiadomo mi ze strona chrzescijanska ma niemało za uszami. Nie twierdzę ze tyle samo. Znana starożyta zasada mówi wysłuchaj obydwie strony. Wg mnie racjonalista powinien o tym wiedzieć

  1. Ale co chrześcijanie mogą zdziałać w na przykład Egipcie, nawet gdyby knuli coś złego?  Z drugiej strony nie słyszałem w Polsce, na Malcie czy we Włoszech sytuacji, gdy horda chrześcijan chce zlińczować muzułmańskiego chłopca za podarcie Biblii i policja wydaje im dzieciaka, zaś na czele wydarzeń stoi biskup

   1. Wspominając o faktach przemocy ze strony chrzescijan mialem na mysli nie tylko Europę, te rzeczy mają miejsce w Afryce gdzie scieraja sie społecznosci islamskie z chrzescijańskimi.

    Zastanawiam sie czemu/komu własciwie miałby słuzyć ten tekst szczególnie jesli jest promowany w homogenicznej kulturowo i etnicznie Polsce? Czy temu żeby wzbudzać i podbijac nienawiść do ciemnoskorych w domyśle islamistycznych osób? Czy nie dość tego, że robi to rządowa opcja? Jaki cel mialby w takim działaniu ateista racjonalista?

    1. To jakieś bardzo dziwne oskarżenia. Absolutnie na mam nic przeciwko ciemnoskórym ludziom, to chyba jakaś freudowska pomyłka z Pana strony. Jakby Pan obserwowałby tę stronę, znalazłby Pan wiele o kulturze tworzonej przez osoby z Czarnej Afryki, oraz samych Afrykanów, wypowiadających się dla nas. Są to przeważnie ateiści i wolnomyśliciele. Uważam, że islam szkodzi różnorodności kulturowej i jeśli zależy Panu na różnorodności społecznej, powinien się Pan podpisać pod moimi choćby postulatami. Dodam też, że wielkokrotnie tłumaczyłem, iż nie skupiamy się w tutejszych dyskusjach tylko i wyłącznie na Polsce. Wielu z nas pisze o świecie, o Europie, zdaje sobie sprawę, że Polska nie jest samotną, ksenofobiczną wyspą. Poza tym może Pan zbadać, jaka jest skala prześladowań muzułmanów przez chrześcijan w Afryce i czy rząd jakiegoś chrześcijańskiego państwa skazuje, za zgodą sporej części obywateli, na śmierć za apostazję. Zwłaszcza to drugie – proszę wymienić takie państwa, jeśli istnieją. Mnie jako ateistę i apostatę to szczególnie interesuje.

    2. Czy temu żeby wzbudzać i podbijac nienawiść do ciemnoskorych w domyśle islamistycznych osób?

     -W Afryce są mordowani czarni chrześcijanie, geniuszu. 

   2. P.S.

    Nie twierdzę bynajmniej że Pan zamieszczając to tłumaczenie miał taki cel ale jestem przekonany że skutek będzie własnie taki. Nienawiść ktora niszczy.

    Zastanawiam sie też co zrobilbym gdyby teisci niezależnie której religii próbowali mnie nawrócić grożac pozbawieniem mnie  zycia. Nie oddalbym życia z racje ateistyczne. Ani za wiarę ani ojczyznę.  Dlatego żal mi ludzi którzy dali sie zabić za Trójcę. To głupota.

    1. "Dlatego żal mi ludzi którzy dali sie zabić za Trójcę. To głupota."

     -Oczywiście. Tylko co to ma do rzeczy? Ta głupota cię bardziej wzburzyła niż zabijanie za głupotę? I to przez wyznawców jeszcze większej głupoty?  

 3. >>Ja nie wiem czy artykuł jest rzetelny skoro przedstawia opinie i fakty jednej chrzescijanskiej strony. a nawet w to powatpiewam.<,

  Kpisz sobie człowieku?  Jeżeli dotąd nie słyszałeś o czymś w rodzaju holokaustu chrześcijan w Afryce Północnej, Sudanie, Nigerii, jeśli nie wiesz nic o wyczynach Boko Haram, to chyba tylko zawiezienie Cię na miejsce mogoby pomóc. Może ktoś z tej islamskiej dzikiej bandy powienien swoje poglądy tu przedstawic? Chyba byś się zdziwił, bo oni niczego nie ukrywają jak europejskie bęcwały lewicowe, chwalą się swoimi wyczynami.

 4. Szkoda że autor nie wymienia przypadku z Republiki Srodkowej Afryki, gdzie miejscowa milicja chrześcijańska gwałciła kobiety chrześcijanki za to że te sprzedawały muzułmanom kozy i warzywa na targu.

  Albo kiedy to w Słowiańsku na wschodzie Ukrainy zamordowano i zakopano misjonarzy zielonoświątkowych. 

  No i w sumie Breivik też mordował chrześcijan

 5. " Kazali im recytować szahadę – że "Nie ma boga oprócz Allaha, a Muhammad jest jego posłańcem" – żeby tym samym wyrzekli się Trójcy i stali się muzułmanami. Kiedy mężczyźni odmówili, muzułmanie pocięli ich na kawałki maczetami."

  Gdyby mnie złapali to bym do wszystkiego sie przyznał. Jakby mnie złapali Grecy to bym sie przyznał, ze na morzu decyduje  Posejdon, a pod ziemią Hades. Ostatecznie Allah i zydowski czy katolicki bog to to samo. A kto by sie tam sprzeczał o ilosc osob w jednej osobie, i do tego ryzykował zycie. Muzułmanie  uwazają Jezusa za jednego z prorokow, to co mi szkodzi uznac Muhamadda za proroka. Jedna rybka. 

   

  1. Tak myślę, że JT który jest specjalistą islamskim czytając koran musiał wypowiadać to zakęcie wielokrotnie. To wyjasnia jego przekonanie o odnalezieniu prawdy w Koranie.

    

   1. Mam nadzieję, że nie będziesz na mnie polował z uwagi na to, że czytałem Koran i również ów passus o Allachu. 

     1. Cóż, skoro nazywasz racjonalizmem egzekowanie szahady, czyli muzułmańskiej deklaracji wiary, mogę tylko ciężko westchnąć… 

 6. Panie Jacku, sekunduje pańskim dzielnym zmagniom z poprawckimi trolami na portalu. Ale chyba warto troch odpuścic(nie odpowiadać na każda zaczepkę i wyssane z d. alogiczne prowokacyjne wnioski). Ich łby sa tak samo zakute(z(in)doktrynowane) jak prawackich, lewackich czy pislamskich troli a polemika z onymi praktycznie nigdy nie prowadzi do jakiegoklwiek konsensusu czy interesujacych wniosków.

 7. W Polsce to chyba Tatarzy zradykalizowali się. Siedli na swoje małe , rącze koniki i jadąc konno zaczęli szyć  z łuków. A to wojenniki są znakomite. Idę stary muszkiet ze strychu wygrzebać i ich odeprzeć.  
   

 8. Jak religia wokoł Izraela taka wazna, to ja bym radził i Zydom i nie-Zydom w tamtym rejonie przyjąc  islam, i wtedy bedzie spokoj. Mogą przeciez  przyjąc islam na niby i wtedy sprytnie oszukają Arabow, tylko muszą te swoją Hanuke swietowac dyskretnie  wtedy. 

  1. "Jak religia wokoł Izraela taka wazna, to ja bym radził i Zydom i nie-Zydom w tamtym rejonie przyjąc  islam, i wtedy bedzie spokoj. Mogą przeciez  przyjąc islam na niby i wtedy sprytnie oszukają Arabow, tylko muszą te swoją Hanuke swietowac dyskretnie  wtedy. "

   -Może wszyscy przyjmijmy islam, tak na niby i zapanuje  powszechny pokój? Też chciałbym  zobaczyć nasze waleczne feministki w hidżabach. Trudno sobie jednak wyobrazić ten pokój, widząc jak muzułmanie mordują się pieknie między sobą. A Żydom  trzeba przynać jedno, żyją po swojemu, mając w dupie takie tchórzowskie rady.   

   1. Mozesz sobie przyjmowac co chcesz, ale ten artykuł jest napisany jakby to religia decydowała o tym czy zyjesz czy nie. Wiec albo sie dasz zabic za religie, albo musisz przechytrzyc przeciwnika. Skoro Polacy (w tamtym czasie mieszkancy terenow nad Odra i Wisla) mogli  przejsc na chrzescijanstwo pod grozbą miecza to i Żydzi mogą przejsc na islam. Prusowie sie stawiali tak jak Ty, to ich Niemcy wyrznęli. Co ciekawe, wyrznęli Prusow i zaczęli sie sami nazywac Prusami/Prusakami.  To tak jakby Arabowie wyrznęli Żydow z Izraela i sami sie zaczęli nazywac Żydaami.

    Zreszta Jankesi sami mowia "if you can't beat them, join them", wiec racjonalne jest przejscie na islam i go ucywilizowanie od srodka. Bo przeciez tu nie chodzi czy Jezuska czy Mahometka tylko o zlagodzenie systemow.

    A jak Ci sie nie podoba to sie zaciągnij na Blisko Wschod i oddaj zycie za Jezuska. 

    1. ""A jak Ci sie nie podoba to sie zaciągnij na Blisko Wschod i oddaj zycie za Jezuska. ""

     -Serdecznie mnie pocałuj w tyłek razem z Jezuskiem. Sam żyjesz jak chcesz, a innym radzisz przyłączać się do największego syfu na Ziemi? Można  udawać, by przeżyć, ale co potem, całe życier, kolejne pokolenia też? To nie czasy, które przywołujesz, że nic nie można  zrobić. Z islamem można  sobie doskonale poradzić, tylko trzeba przestac być lewackim palantem i tchórzem, a przynajmniej nie sprzyjać islamowi, choćby takimi radami i postawami. Zresztą  Żydzi doskonale sobie radzą, przynajmniej ci w Izraelu i żadne cywilizowanie islamu im nie w głowie.  

     1. Tak ale ten artykul byl Jezusek kontra Allah, a przeciez to samo. Gdyby bylo napisane:

      stanmy w obronie obrzezania kobiet czy inny  szlachetny cel. Ale artykuł mowi ze "35-letnia kobieta muzułmańska, przyjęła chrześcijaństwo po tym, jak jej córka została uleczona przez kaznodzieję ulicznego" – takimi bzdurami nas karmicie na rtv? Z jednej paranoji i urojen w drugie? Niech sie rzną, bo na głupote nie ma lekarstwa. A jak sie Zydzi chca rznąc z Arabami  na tle religijnym  i odwrotnie to ich prywatna sprawa. 

 9. Jak dobrze napisal dawno temu Jacek Tabisz wszystkie religie dziela ludzi i w skrajnym  wypadku   moga powodowac   tragedie opisane w tym artykule ale nie   wszystkie religie sa jednakowo barbarzynskie. Jacek slusznie podkreslal ze sa roznice. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *