Kabaret Moralnego Niepokoju – Granice żartu. Robert Górski

 

Robert Górski, lider Kabaretu Moralnego Niepokoju, uchodzącego wśród wielu za najlepszy w Polsce, rozmawia z nami o wolności żartu i słowa. Czy ustawa o obrazie uczuć religijnych ma sens? Czy wolno żartować z księży, biskupów i wszelkich świętości? Czy artysta kabaretowy stosuje czasem autocenzurę? Andrzej Dominiczak kusi dodatkowo naszego gościa, opowiadając o żartach związanych ze sklonowaniem Jana Pawła II i z komunią w czopkach… Obok tego rozmawiamy na temat tego, czy humor z czasów PRL był lepszy od humoru współczesnego?

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

3 Odpowiedzi na “Kabaret Moralnego Niepokoju – Granice żartu. Robert Górski”

  1. Na inny temat. Powinniście wprowadzić opcję wsparcia finansowego tv racjonalista za pomocą sms-ów. Pozyskalibyście więcej środków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem − 7 =