Klepanie nieprawdy

 

Nawet poważni naukowcy od polityki i znani dziennikarze z uporem powtarzają, że SLD, w sprawach obyczajowych jest konserwatywne. Nie popierają tego żadnymi badaniami. Zresztą, badań jak prezentuje się elektorat SLD w tych sprawach, na tle innych elektoratów, jest niewiele, ale są.

 

 

Zapoznałem się z kilkoma badaniami i mogę stwierdzić, że wyborcy SLD, w sprawach obyczajowych , stosunku do kościoła, spraw aborcyjnych itp. stoją zdecydowanie na lewo do elektoratów PO, PiS, PSL nie wymieniając prawicowego planktonu. Mogę to potwierdzić własnymi doświadczeniami, a trochę wyborców SLD znam. Być może nie są awangardą w tych sprawach, ale czy muszą? Jeżeli elektorat SLD jest konserwatywny to jaki jest elektorat PO, o PiS nie wspominając. Superkonserwatywny, megakonserwatywny czy ultrakonserwatywny? O tym komentatorzy wolą nie mówić.


Oni, niczym mantrę klepią, że SLD to konserwatyści. I tak bez końca. Oznacza to, że komentatorzy są leniwi i opowiadają rzeczy zasłyszane od innych. Ci inni też nie raczyli zastanowić się nad tym co mówią. I tak zamyka się błędne kółko klepiących zasłyszane opinie. Można powiedzieć – szanowni komentatorzy przestańcie być konserwatywni i leniwi na umyśle. Włączcie myślenie, to nic nie kosztuje.


Czesław Cyrul

O autorze wpisu:

Czesław Cyrul jest znanym publicystą lewicowym, prowadzącym między innymi popularny blog w Gazecie Wrocławskiej - http://blogi.gazetawroclawska.pl/czeslawcyrul/ . Jest członkiem SLD, pełnił między innymi funkcję przewodniczącego oddziału wrocławskiego tej partii, od 2016 roku jest członkiem Rady Krajowej.

2 Odpowiedzi na “Klepanie nieprawdy”

 1. Wyborcy to nie konserwatyści, ale elity lewicowe zawiodły.  Pamięta pan rymowankę Rosati-Konkordati, bo ja tak. Można mnożyć przykłady spolegliwości wspomnianych elit (straciły wiarygodność) wobec "naszych okupantów".

 2. Dlaczego SLD nie chce urynkowic Krk? Dac ludziom pieniadze i nie sami decyduja czy utrzymywac pasozytow. Nawet palikot byl za tym zeby utrzymywac ich zamczyska i palace. Brrr.

  Teraz mozecie sobie pozwolic na taki pomysl 1000+ dla kazdego, niech sam decuduje czy dac pedofilowi czy sobie cos kupic, i tak nie wygracie z Pisem. To jest jedyny pomysl na XXXX+ ktorego PiS wam nie ukradnie.

  500+ dla kazdego dziecka to ma kazda socjaldemokratyczna partia na zachodzie, nie kompromitujcie siez krytyka tego, to nie jest pomoc socjalna, tylko umowa i zaakceptowanie faktu ze dzieci kosztuja. A jak ktos przepija to co na jego dziecko, to dlaczego chcecie karac tych co nie pija? Wylapujcie patologie, a normalnym ludziom dajcie zyc.

   

   

   

   

   

   

  p

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − 10 =