Kościół a słowa. Część 1

 

W pierwszej części programu redaktorzy współpracujący z Racjonalista.tv Joanna Hańderek i Radosław S. Czarnecki dyskutują o języku Kościoła katolickiego w Polsce. Stygmatyzacja jakiej dokonał w czasie kazania metropolita krakowski Marek Jędraszewski konkretnie dotyczy ludzi. Wierni dostają informację o tym kto jest tym INNYM.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

19 Odpowiedź na “Kościół a słowa. Część 1”

 1. Dlaczego lewica stygmatyzuje miliony Polaków nazywając ich prostym, nieoświeconym ludem oglądającym TVP lub patologią przekupioną 500+, starymi  ……. głosującymi na PiS, które muszą wymrzeć aby było normalnie i tak dalej?

     1. Może jestem w błędzie ale nie przypominam sobie, żebym z Panem przeszła na Ty? No cóż, może Pan wie lepiej i emerytowani funkcjonariusze z PRL-u nie są sierotami po komunie, tylko mają swoje wpływowe peerelowsie rodziny.

 2. Lewica nie nazywa ogladajacych TVP ciemnym ani prostym ludem, to pis prawil ze tego sie nie da ogladac. lewica i po mieli mentalny problem z 500+ na dziecko. Dali sie zrobic w konia, bo rzeczywiscie PiS zaczal od wielodzietnych, i tu najwiecej bylo katoli. I znow pis ich wyprzedzil … barany. Lewica caly czas jest robiona przez pis w konia, i w swoim programie ma 500+ z wylaczeniem najzamozniejszych. Lewica caly czas traktuje 500+ jako program socjalny, zamiast nie wykluczac zadnych dzieci. Poza typ pieniadze powinny byc wyplacane automatycznie, bez zadnych wnioskow i przez panstwo, na konto rodzice/opiekuna. Czas zabierania dzieciom kulakow dano minal, ale oni jeszcze tego nie rozumieja. Zamiast zjednac sobie i  "zamoznych" to caly czas chca bic burzuja. Burzujowi te 500+ duzo nie zmienia, ale na tym polega sprawiedliwosc dodatku na dziecko, masz dziecko, masz dodatek.

  1. Lucyan 11 października 2019 at 21:14

   Lewica nie nazywa ogladajacych TVP ciemnym ani prostym ludem,

   Andrzej 9 października 2019 at 15:56

   Bogdan, cieszę się, że wśród komentatorów jest więcej niż jeden zwolennik demokracji 🙂 Jedno zastrzezenie: te wybory nie będą uczciwe bez wzflędu na wynik. TVP to dla prostego ludu jedyne źródło dezinformacji.

 3. Jarosław Kowal – wiceprezes zarządu  Koalicji Ateistycznej na antenie racjonalist.tv:
  "…są pasożyty, które roznosza to choróbsko po kraju i trzeba jak DDT posypać to robactwo. Wytruć. Zatrzymać. I my jesteśmy od tego, od tego jest ateizm!"
  https://www.youtube.com/watch?v=opGmSWcqkzY 01h05'05''

  .

  Jak widać każde środowisko ma swojego Jędraszewskiego…

 4. "kościół a wojna", "kobieta a praca", "kosmos a społeczeństwo" – lewica uwielbia abstrakcyjne dyskusje które nic nie wnoszą, bo nie ma nic takiego jak kosciół jako idea, czy wojna jako zjawisko. zawsze są wojny takie i śmakie; obronne zaczepne , wszystkicj ze wszystkimi albo 1 kontra 1 zaczepna odporna między różnymi narodami itd dlatego jest słuszna bardziej lub mniej itd. I tak myśli dorosły człowiek, lewica myśli jak dziecko stąd dogmaty pacyfistyczne lub walka klas czyli dogmatyczna walka .

  1. To najlepszy trolling racjonalizmu z jakim się spotkałem. Gościu właśnie zakwestionował znaczenie słów zjawisko i idea, pewnie pisze nowy słownik znaczeń :).

 5. Czyli marksizm i komunizm, to nie zaraza?

  Bolszewickie piekło. 10 faktów, którymi wyleczysz każdego zwolennika komunizmu [18+] ciekawostkihistoryczne.pl

  Komunizm: Najgroźniejsza choroba cywilizacji

  24 października 1917 r. (według kalendarza juliańskiego) narodził się ludobójczy terror, którego ofiarą padło łącznie 94 mln ludzi na całym świecie.  rp.pl

  No proszę a komuniści z 1917.net.pl bez problemu sobie piszą ((30/04/2018 – 16:41): „Brunatna zaraza kontra „Władza Rad”i dalej:

  przyszedł czas na represje w postaci zaboru mienia – „świętej własności prywatnej”. [pisze komunista, podkreślenie moje ] Nadgorliwym sługusom brunatnego reżimu przypominamy, że „propagowanie ustroju komunistycznego" jest w Polsce całkowicie legalne.” – bo mu Policja zarekwirowała narzędzie przestępstwa. Jaki terror.

  PS

  „propagowanie ustroju komunistycznego" jest w Polsce całkowicie legalne.Czyżby?

 6. Albo sąd uzna wypowiedz za dozwoloną albo nie. Nikt nie zamierza pilnowac sukienkowych co oni sobie klepią. Ale jak klepią to do sądu. Formalnie to mogą sobie gadac glupoty, ale gdy bedą mowic slowa obrazliwe, to do sądu. 

   1. To znaczy ze jest problem z prokuratura. Kuriozalne oswiadczenie prokuratury, ze zagrozenie jest abstrakcyjne, i nieokreslone. 

    Czyli droga wolna do nazywania Jarka Kaczynskiego teczowa zaraza. Nazwanie zaraza Jarka nie obraza, poza tym Jarek nikomu nie grozi. Abstarkcyjne i nieokreslone zagrozenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście − 10 =