Ksiądz Waldemar i tajemnice zakrystii. Dni Ateizmu 2017

 

Dni Ateizmu i znany z internetu ksiądz Waldemar, który został księdzem nieco samowolnie. W jakim celu? O tym opowiada w dość niezobowiązujący sposób.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

5 Odpowiedź na “Ksiądz Waldemar i tajemnice zakrystii. Dni Ateizmu 2017”

  1. Fajny ksiądz, ale skoro juz zdradza tajemnice zakrystii, to moglby zdradzic tajemnice jak to Mietek Rakowski z Urbanen stworzyli podwaliny panstwa wyznaniowego. Czyzby to byla swiadoma strategia  biskupa Urbana, czy tez wyszlo jak zwykle (spiepszylismy, chcielismy rządzic razem z klerem). Najpierw dac czarnym przywileje i przezenty, a potem robic z tego interes na NIE. Ksieze Waldemarze, prosze laskawie sie spytac biskupa Urbana jak to bylo. Czy prymus Urban juz sie wyspowiadal za swoje grzechy i grzechy Mietka?  Prosze mu nakazac codzienne biczowanie. 

  2. jechanie po stereotypach zaliczam do tych mniej wyrafinowanych rodzajów poczucia humoru

    ale cóż – jak widac racjonalizm też musi mieć swoją wersję dla "ubogoch duchem"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − dziewięć =