Które sfery kultury zyskają najwięcej na badaniach ewolucyjnych? Prof. Pawłowski, Bury, Tabisz


 
Zajmujesz się psychologią? Interesuje cię na przykład zjawisko zdrady małżeńskiej? Nie sięgaj tylko po powieści i opowieści z życia. Zobacz, co ma do powiedzenia na ten temat obserwacja zachowań innych niż człowiek zwierząt i co może dać próba rekonstrukcji ewolucji zachowań społecznych u naszych przodków.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

One Reply to “Które sfery kultury zyskają najwięcej na badaniach ewolucyjnych? Prof. Pawłowski, Bury, Tabisz”

  1. Doskonaly i wazny temat.
    Na poznaniu teorii ewolucji xyskaja wszystkie nauki spoleczne .Dlaczego”. Bo sercem kazdej nauki jest poznanie prawedy.
    Obok nauk spolecznych zyska etyka i swiecka moralnosc ktora bedzie oparta na rzeczywistosci a nie mitach i alegoriach starozytnych ludzi epoki brazu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem + dwa =