Kukiz – świadomy wybór czy pomroczność jasna?

Szanuję ludzi i ich poglądy. Ale jak słucham wypowiedzi Pawła Kukiza i ludzi z jego klubu, to ogarniają mnie wątpliwości, czy aby jego wyborcy wiedzieli kogo wybierają i czy aby dokonywali wyboru w pełni świadomie, czy też ogarnęła ich jakaś pomroczność jasna. Brak elementarnej wiedzy Pawła Kukiza, nieporadność w wypowiedziach, niezborność poglądów, powtarzanie zasłyszanych w mediach opinii, emocjonalne rozchwianie itp. itd. Oto polityczny portret Kukiza i jego formacji. Posłowie w parlamentarnym klubie Kukiza prezentują poglądy od Sasa do Lasa. W sprawie odrzucenia restrykcyjnego projektu ustawy aborcyjnej klub podzielił się. Połowa była za, połowa przeciw. Sam Kukiz plecie w mediach trzy po trzy w tej sprawie. Nie mam do niego pretensji. Inne dziedziny wiedzy, poza muzyką, są mu dosyć obce. Mam natomiast pretensje do tych, którzy go wybrali. Dali się uwieść urokowi politycznego nieuctwa, ale z braku wiedzy nic dobrego nigdy nie wyszło. Ośmieszający się Kukiz nadal ma swoich zwolenników, choć jest ich coraz mniej, ale nadal są.

[divider] [/divider]

kukiz

[divider] [/divider]

W samym Wrocławiu, w wyborach samorządowych, Kukiz uwiódł nawet osoby z tytułami naukowymi. To jest dopiero temat na dysertację naukową, dlaczego tak się stało. Osób myślących Kukizem jest w Sejmie sporo. Klubów, do których przynależą, nie będę wymieniał. Każdy w miarę rozgarnięty obywatel wie, gdzie ich znaleźć. Tacy posłowie w Sejmie to wstyd dla parlamentu i kraju, ale i wstyd dla wyborców, którzy na nich postawili krzyżyk. Odpowiedzialność za polityczną głupotę rozkłada się po równo. Odnoszę wrażenie, że nie wszyscy polscy wyborcy zdają sobie z tego sprawę. Stawianie krzyżyków przy nazwiskach kandydatów, na listach wyborczych, to nie zabawa w statki (skreślony, zatopiony).

O autorze wpisu:

Czesław Cyrul jest znanym publicystą lewicowym, prowadzącym między innymi popularny blog w Gazecie Wrocławskiej - http://blogi.gazetawroclawska.pl/czeslawcyrul/ . Jest członkiem SLD, pełnił między innymi funkcję przewodniczącego oddziału wrocławskiego tej partii, od 2016 roku jest członkiem Rady Krajowej.

13 Odpowiedź na “Kukiz – świadomy wybór czy pomroczność jasna?”

 1. „Brak elementarnej wiedzy Pawła Kukiza, nieporadność w wypowiedziach, niezborność poglądów, powtarzanie zasłyszanych w mediach opinii, emocjonalne rozchwianie itp. itd.”
  1.[Brak elementarnej wiedzy] – Może brak jakiejś fachowej wiedzy ale brak elementarnej..? – Oczywista nieprawda.
  2.[Nieporadność w wypowiedziach] – O ironio losu, nieporadny a z elektoratem zdołał się skomunikować Na tyle żeby znaleźć się w sejmie. Ale jak rozumie do elektoratu te pretensje i ofucenie.
  3. [Niezborność poglądów] – A czy oprócz oceny można poprosić o jakiś przykład?
  4. [Powtarzanie zasłyszanych w mediach opinii] – O, akurat tu można mieć subiektywne odczucia kto co po kim powtarza. – To jest bez znaczenia.
  5. [Emocjonalne rozchwianie] – Czy to się objawia jakoś fizjologicznie; co zrobił czy też, jak się zachowuje rozchwiany emocjonalnie Kukiz?
  6.[itp. itd.] – Otóż to! – itd można 7, 8 i kolejne.

 2. niestety lubiłem chłopaka — i stawiałem na niego ale to szczery głupek — leper przy nim to mąz stanu — lepera niedocenialismy a kukiza przecenialismy — jego chasło okręgi jednomandatowe — i niewszedł by do sejmu

  1. Ma Pan rację – jednomandatowe okręgi i nie wchodzi. No ale jemu zdaje sie o to chodzi. Chłop ma to na sztandarach od samego początku.

 3. Tak właśnie wygląda rewolucja spod budki z piwem. Zgadzam się z panią Katarzyną, że to nie żadne kompetencje tylko czyste emocje. Jest najwyższy czas, żeby zwalczyć kolejny stereotyp. Emocjonalne podchodzenie do spraw fundalemntalnych dużo częściej charakteryzuje wybory podejmowane przez mężczyzn. Kibolskie podejście w polityce (PO kontra PiS – dwa zacofane obozy polityczne różniące się kolorem szalików, a różnice „programowe” oparte na wzajemnym naparzaniu się ), argumenty wyrażane słowami „honor”, „godność”, „grzech”, „bohaterstwo” (wszystkie anstrakcjne i niejednoznaczne, przez co trudne do zrealizowania w praktyce) oraz wiele przykładów z codziennego życia….

  1. Była Pani kiedyś pod budką z piwem? – Szczerze wątpię. Tam się zasadza establishmentowy elektorat. Tak. Ludzie kupują hasła: „Typowy wyborca PO i nowoczesnej to osoba młoda, wykształcona, klasa średnia plus” Każdy jełop chce podbudować samoocenę i się na to daje złapać a jełopów pod budką z piwem wysyp. Wiem bo przechodzę i widzę

 4. Teraz budek z piwem nie ma. U mnie na Kozanowie we Wrocławiu siedzi się pod kasztanami, a piwo kupuje w pobliskim sklepiku. Wychodzi taniej. I tam uprawia się politykę. Dzisiaj resztek klasy robotniczej nie stać na piwo w pubach, na szczęście jest tanie w sklepach i napić się można. Tanio, a efekt taki sam.

 5. Kupuję PAWŁA KUKIZA za jego AUTENTYCZNOŚĆ też 🙂 . To najcenniejsza cecha jaką posiada oraz osobowość lidera która spaja różne środowiska jedną ideą OBYWATEL PODMIOTEM państwo pod kontrolą obywateli. Autentyczna i pracowita opozycja.
  I kupuję Pawła Kukiza z wadami i zaletami, bo jest UCZCIWY.
  Tylko tyle i aż tyle. Tak jest niepijącym AA nie ukrywa tego – to zaleta i siła charakteru ( jakoś „nie przeszkadzało” że AK jest czynnym ..?) a edukacją choć nie dokończył studiów prawniczych bije na głowę innych parlamentarzystów. Jest liderem a nie „wodzusiem” wyłuskał i promuje „lepszych od Siebie” a o to Nam wszystkim chodzi to żeby w sejmie byli najlepsi z najlepszych, profesjonalni, pracowici, uczciwi i zaangażowani w lokalnych społecznościach ( nie uwikłanych w ostatnie 27 lat często młode pokolenie) .
  PS. O jego autentycznym zaangażowaniu w pielęgnowaniu historii kresów , społecznikostwie nie znajdziecie w tabloidach bo sie z tym nie obnosi, to z pewnościom człowiek patriota, narodowościowiec -wolnościowiec, w tej najlepszej humanistycznej tradycji homo civitas Polonus obywatelskiej różnorodnej i wiernej interesowi Polski

 6. Kukiz to taki prawicowy Palikot który wybił się na paru hasłach(Palikot antyklerykalnych Kukiz bogoojczyźnianych), oboje stworzyli formacje złożone z ludzi których poglądy się wykluczały(Gibała-Grodzka, Winnicki-Marzec) i zapewne skaczą tak samo(Kukiz nawet szybciej bo Palikot początkowo wysysał posłów a potem podupadał, a Kukiz15 od początku traci posłów).
  Nie rozumiałem czemu ludzie popierali gościa który poza JOWami i wprost głosił że jemu program nie jest potrzebny nie głosił żadnych konkretów, nie rozumiem też czemu wciąż utrzymuje te 6-10% skoro formacja ta się ciągle kompromituje. Palikmiot przynajmniej oprócz taniego antyklerykalizmu(za który potem przepraszał) i legalizacji trawy na których się wybił, głosił jeszcze jakieś hasła bądź to budowy fabryk bądź to liberalizacji gospodarczej co obiektywnie mogło przyciągnąć kogoś więcej niż pokolenie buntu.

 7. Oj autorze a idei Obywatel podmiotem nie znasz ? i że w klubie w sprawach światopoglądowych nie ma dyscypliny a nawet rekomendacji . http://ruchkukiza.pl/ Czy znacie uczciwą alternatywę i #strategiazmiany KUKIZ’15 !!! //strategia najlepiej oceniana przez http://www.cenea.org.pl/index.php /// … w konsensusie wolnościowo-narodowym i społecznym wspartą przez wielu prof ekonomi m.in Witold Kieżun i think tanki Centrum im. Adama Smitha prof Gwiazdowski i Koliber prof uni. S.Tyszka tu niżej link do strategi , razem z Solidarnością i ( i Śląską i Lubuską) w KUKIZ’15 teraz Stowarzyszenie Rolników i konsumentów ( nawiązujące do Mikołaczykowskiego PSL) oraz ENDECJA (nawiązująca do mysli narodowo-wolnoścowej Dmowskiego) jak wiele innych podmiotów w asocjacji część Ruchu Narodowego, Kongresu Nowej Prawicy -Pan J.Wilk, Republikanie T.Jaskóła, Demokracja Bezpośrednia -Pan P.Tanajno i inne ruchy obywatelskie (ok 56 stowarzyszeń i fundacji) „nie uwikłane ” w trwający 27 lat tzw układ z Magdalenki ( W POPISies NIM NIE MA ROWIĄZANIA i ZMIANY!!) tzn w 64% Ci sami u władzy plus dziedziczenie i nepotyzm oraz negatywna sekcja do polityki ( np. syn Cimoszewicza, syn Mazowieckiego, corka Nowackiej, córka Wassermana 1sz 2ga zona Gosiewskiego itd ) https://ruchkukiza.pl/strategia-zmiany/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × trzy =