Listy od przyjaciół wolności

 

Nie jesteśmy sami! Znany aktor Teatru Polskiego we Wrocławiu czyta listy poparcia dla Komitetu Obrony Demokracji, które nadeszły z Genui i z Węgier. Polska opozycja demokratyczna inspiruje całą Europę, tak jak przeraża ją dążący do niekonstytucyjnej władzy rząd. Kto wygra? Czy Polacy po żenującej wpadce, jaką były ostatnie wybory, staną się ponownie liderami wolności i demokracji, inspirującymi ludzi na całym świecie?

Ps.: Zastanawiasz się, dlaczego tyle o KOD? Jacek Tabisz wyjaśnia

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

3 Odpowiedzi na “Listy od przyjaciół wolności”

  1. Konstytucja-Prostytucja! 😉
    A tak na przyszłość, błagam – nie róbcie żadnych programów o „Bolku”. Temat takoż nudny, a dla zdrowego człowieka pozbawiony jakiegokolwiek znaczenia.
    🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 2 =