Logika religii Abrahamowych

 

 

Wszystkie religie są tworami ludzkiej wyobraźni, ale nawet twory wyobraźni wymagają logiki.  W tym eseju rozpatrzę nie prawdziwość religii, lecz logiczną spójność. Religia jest logicznie spójna, jeśli jej fundament nie zawiera wewnętrznych logicznych sprzeczności lub absurdów gwałcących rozsadek.

 

 Abrahamowe religie

 

Judaizm jest najstarszy, dostosowany do potrzeb małego szczepu Izraelitów. Główną postacią jest Mojżesz a trzonem wiary są księgi mojżeszowe. Na przykład księga Genesis opisuje powstanie świata oraz człowieka i początkowy los ludzi na ziemi po wykopaniu z raju przez boga Jehowę. Ohydna bajka o potopie jest w Genesis. Jedną z ważnych idei judaizmu jest mesjasz, na którego wierni judaizmu wciąż czekają.

 

 

Chrześcijaństwo zaakceptowało dużą część judaizmu (Stary Testament) z jedną dużą różnicą. Według chrześcijaństwa przepowiedzianym mesjaszem był Jezus ukrzyżowany przez rzymskich okupantów Judei.

 

Islam jest najmłodszą religią Abrahamową stworzoną przez Araba dla Arabów. Mahomet słyszał o judaizmie oraz chrześcijaństwie i tworząc islam skopiował wybrane elementy tych wiar dodając własne wyobrażenia i polityczne przekonania.  Na przykład islam skopiował zasadniczą część Genesis. Według islamu Mahomet jest najważniejszym i ostatnim prorokiem. Islam uznaje Abrahama, jako proroka jak również Jezusa. Islam głosi, że wszyscy prorocy mieli szanse głoszenia wiary Islamu, ale ich wersje są skorumpowane. Tylko wersja Mahometa jest prawdziwa.

 

Ten pogląd jest podstawą dżihadu, walki z wyznawcami fałszywych wersji islamu.

 

Brak tolerancji innych religii sprowadza się do przekonania ze judaizm i chrześcijaństwo są fałszywymi wersjami islamu a pozostałe religie(hinduizm, buddyzm etc.) to fałszywe pogańskie wierzenia.

 

Przykłady religijnych absurdów

 

1.  Nie będziesz miał innych bogów przede mną.

 

Absurdalne wymaganie skoro są miliony wierzących w innych bogów niż Jehowa

 

2. Jehowa jak człowiek widzi i myśli nie mając mózgu, organu niezbędnego dla tych czynności

 

3. Jeden bóg w trzech osobach.

 

Monoteizm czy politeizm?

 

4. Bóg poświecą siebie sobie samemu, aby wybaczyć winy, o które sam oskarżył ludzi

 

5. Nieśmiertelny bóg umiera na trzy dni

 

6. Mahomet po śmierci wzlatuje do nieba na skrzydlatym koniu

 

7. Judaizm i chrześcijaństwo są wersjami islamu, chociaż są starsze.

 

Wszystkie Abrahamowe religie zawierają prymitywne absurdy. W religii chrześcijan absurdem jest kluczową teza poświęcenia Jezusa na krzyżu.

 

Załamanie logiki w chrześcijaństwie

 

Judaizm i Islam są prymitywnymi wierzeniami opartymi na bajkowych wyobrażeniach o świecie, człowieku i wielkim duchu zwanym bogiem. Obie te religie zawierają pewne absurdy, ale ich twórcy postępują logicznie.  Natomiast fundamentalna teza chrześcijaństwa jest kolosalnym logicznym absurdem. W judaizmie mesjasz jest wodzem, który odbuduje królestwo Davida. W chrześcijaństwie mesjaszem jest syn boga Jezus, który jest barbarzyńsko uśmiercony. Celem tego poświęcenia jest odkupienie, wybaczenie ludziom przez boga. W tej centralnej tezie tkwi brak logicznej spójności. Jeśli bóg ojciec i syn nie są tożsami to ojciec nie miał powodu, aby zgodzić się na koszmarna śmierć swojego syna. Mogli wybaczyć bez barbarzyństwa ukrzyżowania swego syna. Jeśli syn i ojciec są tożsami to bóg ukrzyżował sam siebie, aby wybaczyć ludziom. Obydwie alternatywy są absurdami, logicznie niespójnymi nonsensami. Jeśli nawet pominiemy brak historycznego dowodu istnienia Jezusa to sama idea poświecenia syna boga będącego tez bogiem jest pogwałceniem elementarnej logiki. Zbawienie nie wymagało brutalnej śmierci syna boga na ziemi. Bóg był wszechmocny i mogli wybaczyć ludziom bezwarunkowo.

 

Człowiek ofiarujący barana bogu prosząc go o deszcz robi to sensownie z punktu widzenia ofiarodawcy. Natomiast ofiarowanie przez wszechmocnego boga swojego syna nie może być logicznie usprawiedliwione.

 

Zakończenie i wnioski

 

Fundament największej religii świata jest absurdem z punktu widzenia prostej logiki. Spójrzmy na moralna stronę ukrzyżowania. Kto jest odpowiedzialny za barbarzyńska śmierć Jezusa? Odpowiedzialny jest bóg, bez którego decyzji nic się nie może stać. Inaczej mówiąc bóg jest sprawca mordu Jezusa lub samobójca, zależnie od tego czy bóg ojciec i syn są tożsami. Chrześcijaństwo gwałci logikę oraz humanizm, który nie pozwala na zabicie niewinnego człowieka pod pretekstem zbawienia.

O autorze wpisu:

Janusz Kowalik jest emerytowanym profesorem matematyki i informatyki na Washington State University oraz byłym kierownikiem organizacji badań informatyki w firmie lotniczej Boeing Company w Seattle. Adres internetowy Janusza: j.kowalik@comcast.net

22 Odpowiedzi na “Logika religii Abrahamowych”

 1. Religia chrzescijan rozni sie od wszystkich innych religii makabrycznym

  usmierceniem boga . Jezus mowi w Nowym Testamencie ze ja i ojciec sa tozsami.  Z czego wynika ze bog powiesil sie sam na krzyzu aby  samemu zbawic ​ludzi. Mozna dodac ze zbawieni zostali niewinni  ludzie  ktorzy nie popelnili grzechu w raju i nie sa za to odpowiedzialni. NA tym polega absurdalna antylogika  religii chrzescijan.  W zadnej innej religii  bog nie jest mordowany. 

 2. Relidia chrzescijan rozni sie od innych 

  makabrycznym zabiciem na trzy dni glownej postaci swego boga. 

  Sama idea zbawienia jest nielogiczna  bo ludzie nie sa odpowiedzialni za przestepstwo pary w mitycznym raju.

  Podwojny absurd:

  1. ZBawienie nie bylo potrzebme. Wystarczylo cofnac    oskarzenie o pierworodny grzech dwojga ludzi.

  2. Aby wybaczyc  bog nie musial byc torturowany w makabryczny sposub.

   

 3. Logika filozofii Kowalikowej

  "1.  Nie będziesz miał innych bogów przede mną.

  Absurdalne wymaganie skoro są miliony wierzących w innych bogów niż Jehowa"

  to podążajmy za tą pseudologiką:

  Nie będziesz kradł.

  Absurdalne wymaganie skoro są miliony, którzy kradną.

  1. No tak ale kradzież szkodzi i jest zła w związku z tym.

   A czczenie kozy, ziemi, czy robaka nie robi nikomu żadnej ujmy – nie szkodzi nikomu.

   Natomiadt wiara w Jahwego… to już jest bardziej skomplikowana kwestia bo absurdów biblijnych jest za dużo i absurdalnych nakazów by tępic niewiernych itd.

 4. Te wszystkie religijne cuda na kiju, np. kwestia trójcy, że trzech zawiera się w jednym, jest jeden ale w trzech osobach, toż to majstersztyk ogłupiania i zadziwiania umysłów podatnych na upiększanie wizji świata religijnymi rewelacjami. Im bardziej coś niedorzeczne i tajemnicze, tym bardziej święte i godne szacunku. Umożliwia to kapłanowi do woli używać określeń typu: TO WIELKA TAJEMNICA WIARY. Błogosławiony kto nie rozumie, ale wierzy  ślepo w objawione "prawdy wiary" (czyt. święte oszustwa) To działa na wyznawców nawet w dzisiejszych czasach, dlatego w rozmaitych religiach aż roi się od takich kwiatków. Wtajemniczeni oraz ci co  wiedzą lepiej zawsze mogą "nauczać" w ten sposób, bo to bezpieczne, ponieważ nieweryfikowalne i zawsze znajdą naiwnych, którzy to kupią i będą bronić aż do śmierci z pełnym oddaniem i zaangażowaniem. Ten system mistyfikacji raz puszczony w ruch, działa zaskakująco sprawnie, ulega co prawda z czasem erozji, jednak bardzo powolnej. Ludzkość lubi być oszukiwana.

 5. Braku logiki nie da się wykorzenić za pomocą logiki. Żeby zrozumieć Boga (chrześcijańskiego) trzeba być obdarzonym "łaską", którą tenże Bóg zsyła za pośrednictwem Ducha Świetego na wybrańców, przede wszystkim kapłanów – w żadnym wypadku – ateistów.

  Jaka logika stoi za faktem, ze największą rozpierduchę współczesnego świata prowadził osobnik, który miał wykształcenie podstawowe, z zawodu – malarz ścienny, ze stopnia wojskowego – starszy szeregowiec, z charakteru – prostak, histeryk, w dodatku biedny?

  Jaka logika powoduje, że na czele narodów stają takie "autorytety" jak Bokassa, Haile Selassie, że  wymienię tylko nieżyjących (bo żyjących się boję)?

  Nie mam nic przeciwko wywodom J.Kowalika czy A.Janna – piszą szczerą prawdę, zgadzam się z ogromną większością ich opinii – tyle, że te prawdy są przekonywaniem przekonanych (niewierzacych) a na wierzacych wywierają takie samo wrażenie, jak biczowanie morza, które zatopiło okręty…

  To nie logika powoduje, że religie i podobne do nich opowieści jakie były/są udziałem Hitlera, Lenina, Mao, Trumpa & consortes trzęsą światem. Aby zwalczyć takie opowieści, nie wystarczy je wyśmiać, zbagatelizować, zaprzeczyć. Jedyna droga, to zastąpić je innymi – lepszymi, bardziej porywającymi, nowocześniejszymi. Jesli chce się ludziom coś zabrać (choćby marzenia o raju) – należy coś im dać w zamian. Logika nie wystarczy.

 6. @TOMEK S

  Kradzierz  jesr uznana przez wsztstkie cywilizacje za zlo i zakazane prawem np w prawie  Hammurabiego setki lat pne. Natomiast 

  czczenie innego boga nie jest przestepstwerm. Kazdy czlowiek moze wierzyc w innego boga jesli to nie szkodzi innym.  Dlatego pierwsze przykazanie dekalogu  jest bezsensownym  absurdem , jednym z wielu w sakralnych wypocinach pustynnych nomadow ktorych wiedza o swiecie  byla slabsza niz wiedza obecnego szesciolatka. Dekalog jest moralnym dnem. Nakazuje swiecic szabat  zamiast  zakazu gwaltu kobiet ,dzieci i zakazu niewolnictwa . 

   

 7. @ KLEMENTYNA

  Laska boska potrzebna do zropzumienia boga to dowcip bo jesli nie kazdy moze zrozumiec boga to bog karze miliardy niewinnych ludzi za brak rozsadnej wiary . tu tez zalamuje sie logika.  Jesli nie wymagamy logiki w wiarze to mozemy wierzyc w kazdy nonsens np astrologie, alchemie,

  czarmego kota itp. 

 8. @KLEMENTYNA

  Masz racje ze sama logika nie wystarczy i trzeba zastapic religijne urojenia czyms lepszym. Tym lepszym sa racjonalny humanizm, swiecka etyka, poczucie solidarnosci z innymi ludzmi i naturalna empatia. Tyrani tacy jak Hitler,Lenin, Mao byli rakiem ludzkosci ale ich kult trwal tylko kilkanascie lat i nikt sie do nich nie modli. Natomiast miliardy modla sie do Allaha i Jehowy choc sa to czyste urojenia .

     Moje eseje sa przeznaczone dla mlodych ludzi ktorzy sa jeszcze elastyczni i szukaja  swego  swiatopogladu. Rowniez myslacy ludzie starsi moga skorzystac z argumentow ktore przrecza oficjalnej propagandzie kosciola.

  Religie nie sa wieczne. Kto dzisiaj modli sie do Zeusa lub Neptuna. Jegowa i Allah tez pojda na smietnik historii zlych idei. Im szybciej tym lepiej.

  Dzoekuje za komentarze. Ja czytam uwaznie komentarze kobiet poniewaz sa one uposledzone przez religie

  bedacej moim wrogiem . Moim wrogiem jest kazdy oszust  ktory zeruje na ludzkiej naiwnosci . Kazdy ksiadz i pastor, pop i rabin sa pasozytami jak wszy na czlowieku. Biora forse dajac 

  falszywe informacje tak jak robily to media w PRLu. Nigdy nie jest za pozno

  bronic prawdy ,intelektualnej uczciwosci i walczyc z zabopbonem, amoralnym zabobonem zwanym religia.

   

 9. @TOMEK S

  Sugeruje  poczytac ksiege Exodus Starego Testamentu. Jest tam opis jak Jehowa namawia Izraelitow  aby przed wyjsciem z Egiptu "pozyczyli" od Egipcjam zlote i srebrne naczynia i

  nieoddajac zlupili ich. Jehowa  zacheca do kradzierzy.

  Tyle o uczciwosci i moralnosci  niebieskiego cwaniaka ktory kaze  ludziom nie krasc w dekalogu.

  Poczytaj Exodus . Tak opisuje  Jehowe swiete pismo nie ateisci. Studia biblii to najprostrza droga do ateizmu. Dlatego kosciol zabranial 

  w sredniowieczu czytac biblie bez 

  upowaznionego ksiedza ktory  omijal  niewygodne amoralnie fragmenty. 

  1. Jeśli wziąć pod uwagę, że Izraelici byli w Egipcie niewolnikami przez kilka pokoleń, to tych kilka błyskotek trudno nazwać wygórowanym odszkodowaniem…

 10. > Ja czytam uwaznie komentarze kobiet poniewaz sa one uposledzone przez religie

   

  A ja się czuję pokrzywdzona poprzez twoje paternalistyczne uznanie wobec "upośledzonych kobiet".

  Ponieważ po raz kolejny powtarzasz uparcie swoja konkluzję, że religia = zabobon, to ja powtórzę jeszcze raz: religia to dużo więcej niż kołtun na głowie, czarny kot czy okadzanie świetego obrazka. Kierując do "młodych, elastycznych" umysłów prymitywne  i infantylne wyjasnienia bardzo skomplikowanego i wielowarstwowego zjawiska socjologicznego jakim jest religia, sam się ustawiasz nie jako naukowiec, tylko propagandzista, nie lepszy od tych, co określaja ateizm jako "komunistyczną zarazę". Racjonalny humanizm – na który się powołujesz – nie oznacza etykietowania 4/5 ludzkiej  populacji, jako głupców i ciemniaków. Czy, np. uważasz, że prof. Obirek, będący gościem jednej z ostatnich debat w rac.tv jest tumanem, oblezionym przez "religijne czarne wszy"? Albo agentem Watykanu?

  To, że ty jesteś/byłes "profesorem matematyki i informatyki" zawdzięczasz swym, w ogromnej większości wierzącym poprzednikom rozwijającym naukę przez stulecia. Bez religii, która jednocząc jednostki, rodziny i plemiona w społeczenstwa – umozliwiła (pomimo paskudnych skutków ubocznych!) – rozwój kulturowy i powstanie cywilizacji – bylibysmy dalej jedna z rodziny małp. Więc troche pokory byłoby na miejscu.

   

  > Biora forse dajac falszywe informacje tak jak robily to media w PRLu

  Nie kwestionując prawdziwości powyższego – czyżbyś uważał, (a może  – wierzył?) że teraz media to źródło najprawdziwszej prawdy, zawsze prawdy i tylko prawdy? Którą serwują za darmo?

   

 11. @KLEMEMTYNA
  Piszesz tak na okraglo ze trudno zgadnac czego bronisz.

  Czy uwazasz ze kobiety nie sa uposledzone przez religie?

  Religia powstala tysiace layt temu 

  poniewaz byla konieczna dla prymitywnych ludzi jako pierwszy krok w strone cywilizacji. Ale obecnie jest balastem . Zrobilismy duzy postep  i mozemy oprzec poglady na zycie i swiat na rachonalnych   bezboznych  zasadach.

  ZAdne media nie sa zrodlem tylko prawdy ale media PRLu byly zrodlem tylko klamstwa.

  Obirek nie jest tumanem ale wiekszosc wiernych to ludzie  ktorzy zostali poddani propagandzie religijnej kiedy byli malymi dziecmi i trudno sie im wyzwolic od 

  religijnego zabobomu. Okreslenie religii jako zabobonu jest uzasadniome faktem ze wszystkie religie (ponad 1000 na swiecie) nie maja dowodu prawdziwosci tak samo jak  wiara w czarnego kota.

 12. @KLEMENTYNA

  Nauka rozwinela sie nie skutkiem religii ale pomimo religii.  Dzielo Kopernika O obrotach Cial Niebieskich bylo na indeksie zakazanych ksiazek przez kilkaset lat, co opoznilo rozwoj astronomii.

  Religia opoznila rowniez

  rozpowszechnienie teorii ewolucji i postep mwdycyny uczac dzieci w szkolach o  raju i fikcyjnej  duszy zamiast udowodnionej teorii Darwina i anatomii . Obecnie religia jest za slaba aby opozniac postep nauk ale wciaz walczy z genetyka twierdzac ze 

  komorki macierzyste maja dusze co jest totalnym absurdem. Uczenie dzieci w szkole religijnych bzdur jest lagalnym przestepstwem ktore powinno byc karane.

   

  1. Upośledzenie, to znaczy – okaleczenie, uznanie za coś gorszego, głupszego. Pisząc – "kobiety są upośledzone" – uznajesz, że są głupsze od mężczyzn, więc ty łaskawie czytasz ich wypowiedzi uważnie.

    

   Religia, jak to już pisalam, jest systemem psychomanipulacji, narzędziem socjologicznym. Jak mówi chińskie przysłowie, nie ważne, czy kot jest biały, czy czarny; ważne, by łapał myszy!"  Czy religia jest oparta na zabobonach, bajkach, czy filozoficznej transcendencji – ona działa! Bez religii w czasach przedstarożytnych i starożytnych nie powstałyby cywilizacje. Jeszcze kilka pokoleń wstecz, nikt nawet sobie nie wyobrażał życia bez religii. Religia tworzyła i niszczyła. Budowała i rujnowała. Stworzyła dzieła sztuki i architektury, ale i stosy dla czarownic. Krzewiła naukę, ale też ją niszczyła. Nawet teraz – choć religia pod wpływem paradygmatu naukowego zanika – jest obecna w życiu społecznym całego świata. Postęp jest taki, że w religię nie musi się już wierzyć (nie wszędzie!), ale też, kto chce wierzyć – jego sprawa! I choć laicyzacja postępuje (i bardzo dobrze, to jest dobry kierunek!), nikomu rozsądnemu nie przychodzi do głowy walczyć z wiarą. Był taki kolos ZSRR – który próbował przymusowej ateizacji – jego upadek, i to, że teraz Rosja odbudowuje więzi z prawosławiem – o czymś świadczy.

    

   Religia ma wiele wspólnego z takim zjawiskiem socjologicznym, jak wojna. Jest rzecza bezsporną, że wojny sa okropne, antyhumanistyczne w każdym tego określenia znaczeniu. Jednak jest również faktem, ze nic tak nie pobudzało/pobudza postępu technologicznego i naukowego, jak potrzeby wojenne!

   Religia – jak każda ludzka działalność – nie ma oceny zerojedynkowej. Liczy się bilans zysków i strat – ten bilans jest podsumowywany przez efekt ewolucji kulturowej. To, że religie istnieją i funkcjonują od tysięcy lat, świadczy o tym, że są pozytywnym czynnikiem ewolucyjnym.  W innym przypadku by dawno zanikły. Czy możliwa jest przyszłość bez religii i bez wojen? Niewiadomo! Ewolucja – biologiczna i kulturowa nie ma celu ani idei. Ona po prostu trwa.  Póki co, w skali swiatowej i wojny i religie słabną, ale czy to stały trend, czy fluktuacja – nie da się orzec.

   To by było – z mojej strony – na tyle.

    

    

    

    

    

    

  2. Indeks niczego nie był w stanie opóźnić, bo nie obowiązywał uniwersytetów. Kopernik był powszechnie znany i czytany w całej Europie w środowiskach naukowych.

   Opróćz kilku wczsnych prac heliocentrycznych ŻADNE odkrycie naukowe nie trafiło nigdy więcej na indeks. Katolicka cenzura nigdy potem nie była skierowana przeciwko nauce.

   .

   Faktem nie do załgania jest, że nowoczesna nauka powstała w chrześcijańskiej Europie. Europa wyprzedziła takie cywilizacje jak Indie albo Chiny, choć jeszcze ok, roku 1000 były one daleko przed  Christianitas.

 13. KLEMENTYNA
  Ja napisalem ze kobiety sa uposledzone przez kosciol!

  Ja oczywiscie tak nie mysle. Przeciwnie uwazam kobiety za rowne i czesto lepsze od mezczyzn. Maja wiecej empatii, uczucia pomocy innym. Zawodowo sa rowne a traktowanie przez kosciol jako nizszy rodzaj czlowieka jest  barbarzynskim przezytkiem.

  Kiedy pracowalem w firmie Boeing jako manadzer promowalem kobiety do kierowniczych stanowisk w firmie. 

 14. Janusz wskazal na istotna kwestie mianowicie przyzwolenie Boga na niewolnictwo,i poniewieranie i pogardzanie kobietami.Jak mozna wierzyc w takiego potwora .I niech nikt nie probuje nawet bronic postawy Boga w tej kwestii.

 15. Religia jak wiadomo to opium dla mas, to narzędzie kontroli społeczeństw od czasów gdy ludzie nie znali jeszcze pisma. Religje Abrahamowe swój autorytet opierają na hebrajskiej Torze (ta księga powstała jako kompilacjia ok. VI-V w pne). Istotnym elementem odróżniającym od siebie Judaizm, Chrześcijaństwo i Islam jest język liturgiczny. O ile chrześcijanstwo przyjęło za podstawę tłumaczenia z języka hebrajskiego na łacinę i grekę i inne języki, to Islam widząc ten błędny kierunek rozpoczął od nowej księgi w języku arabskim. Wszelkie nieporozumienia, przeklamania, błędy(celowe bądź wynikające z niewiedzy) powodują efekt powtarzanej plotki i w efekcie historie nie są już tymi samymi co u źródła. W czasach gdy została napisana Tora język hebrajski był językiem elit i kręgów kapłańskich. Tora została zapisana nie alfabetem paleohebrajskim tylko literami alfabetu aramejskiego. Specyfika języka hebrajskiego polega na tym, że każde słowo w tym języku posiada tzw rdzeń – szoresz, najczęściej 3-literowy. Tekst Tory można interpretować na wielu poziomach uzyskując różne znaczenia. Można to porównać do uczynienia z umysłu człowieka studiującego Torę czegoś w rodzaju komputera kwantowego – wyniki interpretacji różnią się od siebie w znaczeniu i koncepcji.  Nie jest to możliwe w innym języku niż hebrajski. Na całym świecie Żydzi studiują Torę przez całe życie i na tym polega genialność tej księgi. Należy przy tym pamiętać że dekalog Mojżesza jest dla wyznawców Judaizmu, dla nie wyznających Judaizmu są przykazania które otrzymał Noah. Bez tych praw nie byłoby cywilizacji takiej jaką znamy dziś.  Chrześcijaństwo i Syn Boga składający z siebie ofiarę za grzechy ludzkości to hellenizacja filozofii mojżeszowej.

  "Niezupełnie rozumiejąc co my wam czynimy, staliście się powszechnymi agentami naszej rasowej tradycji…"
  "Żydowscy rzemieślnicy, żydowscy rybacy są waszymi nauczycielami i waszymi świętymi z niezliczonymi wyrzeźbionymi 
  postaciami w niezliczonych katedrach wzniesionych dla ich pamięci. Żydowska dziewczyna jest waszym ideałem macierzyństwa 
  i dziewictwa. Żydowski zbuntowany prorok jest centralną figurą w waszych religijnych modlitwach. My zlikwidowaliśmy waszych bogów, 
  odstawiliśmy waszą rasowa spuściznę i zastąpiliśmy ja naszym bogiem i naszymi tradycjami. Żaden podbój w historii nie może być 
  nawet porównywalnym z tym czystym i sprawnym opanowaniem was!"
  Marcus Eli Ravage – osobisty biograf klanu Rothschildów o chrześcijaństwie.

 16. Religia jak wiadomo to opium dla mas, to narzędzie kontroli społeczeństw od czasów gdy ludzie nie znali jeszcze pisma. Religje Abrahamowe swój autorytet opierają na hebrajskiej Torze (ta księga powstała jako kompilacjia ok. VI-V w pne). Istotnym elementem odróżniającym od siebie Judaizm, Chrześcijaństwo i Islam jest język liturgiczny. O ile chrześcijanstwo przyjęło za podstawę tłumaczenia z języka hebrajskiego na łacinę i grekę i inne języki, to Islam widząc ten błędny kierunek rozpoczął od nowej księgi w języku arabskim. Wszelkie nieporozumienia, przeklamania, błędy(celowe bądź wynikające z niewiedzy) powodują efekt powtarzanej plotki i w efekcie historie nie są już tymi samymi co u źródła. W czasach gdy została napisana Tora język hebrajski był językiem elit i kręgów kapłańskich. Tora została zapisana nie alfabetem paleohebrajskim tylko literami alfabetu aramejskiego. Specyfika języka hebrajskiego polega na tym, że każde słowo w tym języku posiada tzw rdzeń – szoresz, najczęściej 3-literowy. Tekst Tory można interpretować na wielu poziomach uzyskując różne znaczenia. Można to porównać do uczynienia z umysłu człowieka studiującego Torę czegoś w rodzaju komputera kwantowego – wyniki interpretacji różnią się od siebie w znaczeniu i koncepcji.  Nie jest to możliwe w innym języku niż hebrajski. Na całym świecie Żydzi studiują Torę przez całe życie i na tym polega genialność tej księgi. Należy przy tym pamiętać że dekalog Mojżesza jest dla wyznawców Judaizmu, dla nie wyznających Judaizmu są przykazania które otrzymał Noah. Bez tych praw nie byłoby cywilizacji takiej jaką znamy dziś.  Chrześcijaństwo i Syn Boga składający z siebie ofiarę za grzechy ludzkości to hellenizacja filozofii mojżeszowej.

  "Niezupełnie rozumiejąc co my wam czynimy, staliście się powszechnymi agentami naszej rasowej tradycji…"
  "Żydowscy rzemieślnicy, żydowscy rybacy są waszymi nauczycielami i waszymi świętymi z niezliczonymi wyrzeźbionymi 
  postaciami w niezliczonych katedrach wzniesionych dla ich pamięci. Żydowska dziewczyna jest waszym ideałem macierzyństwa 
  i dziewictwa. Żydowski zbuntowany prorok jest centralną figurą w waszych religijnych modlitwach. My zlikwidowaliśmy waszych bogów, 
  odstawiliśmy waszą rasowa spuściznę i zastąpiliśmy ja naszym bogiem i naszymi tradycjami. Żaden podbój w historii nie może być 
  nawet porównywalnym z tym czystym i sprawnym opanowaniem was!"
  Marcus Eli Ravage – osobisty biograf klanu Rothschildów o chrześcijaństwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − 7 =