Michał Szpak we Wrocławiu. Zapraszamy na koncert!

 

szpak

 

Racjonalista.tv ma przyjemność być jednym z patronów medialnych ważnego wydarzenia muzycznego we Wrocławiu.

Wrocławianie będą mieli okazję przyjść na koncert szczególnej osoby. Michał Szpak swoim hitem "Color of Your Life" zachwyciła w tym roku całą Europę podczas Konkursu Piosenki Eurowizji Sztokholm 2016.

 

Miejsce koncertu: Zaklęte Rewiry, ul. Krakowska 100 Wrocław

Data: 18.12.2016

Bilety:

1 pula – 59 zł

2 pula – 69 zł

3 pula – 89 zł

 

Innym znanym przebojem artysty jest piosenka „Jesteś bohaterem”:

 

Obok dobrego głosu zwraca tu uwagę ciekawa aranżacja, z użyciem fortepianu i instrumentów smyczkowych, podkreślająca epicki charakter tego odnoszącego się do posiadania odwagi w życiu utworu.

Na YouTubie przebój ma trzy i pół miliona wejść. Komentujący zwracają uwagę na wspaniały głos artysty potrzebny dla przekazania tekstu, który jest oceniany jako ważny. Swoją drogą pliki przeboju zaprezentowanego na Eurowizji mają jeszcze wielokrotnie więcej wejść.

Jak twierdzi komentująca Ania:

Moim zdaniem Michał śpiewa cudownie a ludzie co mówią że Michał poszedł do Eurowizjii tylko dlatego że to polska Conchita Wurst. Oni nie mają racji i mu zazdroszczą i Michał był w Eurowizji tylko dlatego, że ma talent i cudowny głos i jest oryginalny i nie wstydzi się siebie i jest dobrym wzorem do naśladawonia.

Dlaczego Ania broni Michała Szpaka pośród pełnych zachwytu komentarzy jego licznych fanów? Otóż artysta został zaatakowany przez polityków związanych z PiS, zarzucających mu genderyzm i… satanizm.

Jak podaje Gazeta Wyborcza :

Włodzimierz Nowak, działacz PiS z Rzeszowa, dał o sobie znać do tej pory raz – rzucając pomysł wyburzenia pomnika Walk Rewolucyjnych, najbardziej charakterystycznego monumentu w mieście. Chce go zastąpić potężnym pomnikiem Matki Boskiej Rzeszowskiej. […] Napisał na FB m.in.: „Cała Polska gratuluje i zachwyca się sukcesem Michała Szpaka. Tylko pytanie czy to sukces Polski, czy szatana? Czy to Michał, czy Michałowa? Ten świat zwariował całkowicie. Często stosuje satanistyczny symbol rogatej dłoni i upodabnia się do kobiety. To nienormalne. Conchita Wurst pewnie jest zachwycony. Taki ten dzisiejszy świat, że jednym podoba się Angelina Julie, a drugim Conchita. Czym wy się zachwycacie? To wstyd!” (pis. oryg.) – ocenił. […] Wśród ponad 120 osób, które polubiły wpis Nowaka, wypatrzyliśmy troje parlamentarzystów PiS. To europoseł Stanisław Ożóg z Podkarpacia, posłanka Jolanta Szczypińska z Pomorza, wiceszefowa klubu PiS, oraz poseł Jan Mosiński z Kalisza. Ożóg: – Gdybym tylko słyszał Szpaka, a nie widział go, miałbym pewnie inne zdanie na jego temat. Dla mnie jako człowieka, który był w różnych krajach, na różnych kontynentach, wiele widział i słyszał, taki obraz młodzieńca nie licuje z tradycją, w której zostałem wychowany. Nie potrafię zaakceptować znaków satanizmu ani mężczyzny z pomalowanymi paznokciami – tłumaczy europoseł Ożóg.

 

Czy wierzycie wyjaśnieniom europosła Ożoga z PiS? Czy też raczej zechcecie posłuchać na żywo koncertu Michała Szpaka i nie będziecie cały czas stać na sali z zamkniętymi oczami?

Recenzenci płyt Michała Szpaka chwalą jego wszechstronność i dojrzałość jego muzyki opartej często na bardzo dojrzałych literacko tekstach, w tym utworach Aldony Dąbrowskiej.

Oto tekst piosenki „Jesteś bohaterem”:

Czas, gdy się wszystko zaczyna,

Myślisz sobie: Mogę zmienić świat

I przychodzi ten dzień, gdy

Wiesz już kim chcesz być

Nie zmieni tego nikt

A ktoś, kogo znasz

Tylko z TV

On mówi ci jak żyć

Lecz ty wiesz lepiej

 

Ref.

Jesteś bohaterem

Na zawsze

Walczyłeś dla nas

Jesteś bohaterem

Na zawsze

Prawdziwy bohater

Ma twoją twarz

 

Mija czas, znów kolejne rozstania

Gdzieś na skraju drogi pośród pól

Wszystko bierze zwycięzca

Albo nic, tak mówią inni

Lecz nie ty

Bo kochać i żyć, mieć w życiu cel umiałeś

 

[Prawdziwy bohater ma twoją twarz]

 

Ref.

Jesteś bohaterem

Na zawsze

Walczyłeś dla nas

Jesteś bohaterem

Na zawsze

Prawdziwy bohater

Ma twoją twarz

 

Miałeś w życiu ważny cel

 

Ref.

Jesteś bohaterem

Na zawsze

Walczyłeś dla nas

Jesteś bohaterem

Na zawsze

Prawdziwy bohater

Ma twoją twarz

 

Prawdziwy bohater ma twoją twarz

 

Podoba mi się w tym tekście zachęta do samodzielnego myślenia, do odrzucenia wzorców podawanych przez TV. Ciekawe jest szukanie bohaterstwa w każdym z nas, bo przecież bohater „ma twoją twarz”. Przypomina mi to ideę stojącą u powstania pięknej i krótkiej kompozycji Aarona Coplanda

 

 

Była to „Fanfare for the Common Man” – „Fanfara dla Zwykłego Człowieka”. Doszukiwanie się ważności i bohaterstwa w każdym z nas, w każdym zwykłym człowieku, to bardzo humanistyczny i piękny wątek w muzyce i ogólnie w sztuce. Nie pozostaje mi zatem nic innego, jak zaprosić Was na koncert Michała Szpaka we Wrocławiu, tym razem słowami samego artysty (materiał organizatorów koncertu):

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

8 Odpowiedź na “Michał Szpak we Wrocławiu. Zapraszamy na koncert!”

 1. A dziś media podały, że przedwczoraj zmarł Greg Lake – frontman zespołu Emerson Lake & Palmer, który przed laty nagrał Fanfary Copelanda w znakomitej rockowej aranżacji.

 2. Bylam na dwoch koncertach Michała Szpaka. Na obu bardzo sie wzruszyłam. Michał nie przypomina ani kobiety ani szatana wiec bez obaw 😉 On ma w sobie tyle dobra i milosci a jego piosenki niosą same pozytywne przesłania. Bede we Wrocławiu wraz z córką by po raz trzeci przeżyć ten magiczny moment, który niestety trwa za krótko :(((

  1. Michał przecież to dusza nie człowiek. Tak sympatycznej osoby jak on nie poznałam dawno. Pozdrawiam dla mnie to już 5 koncert.

 3. Bardzo dobry artykuł. Michał Szpak to dla mnie najlepszy głos w Polsce, a nawet na świecie. Jego piosenki są przepiękne, mają przesłanie, wzruszają i zachwycają, a śpiew Michała sprawia, że mam dreszcze na skórze. Byłam na jego koncercie i porwał mnie bez reszty! To najlepszy koncert w moim życiu, a byłam na wielu. Michał ma fascynującą osobowość, jest wyjątkowy i ciekawy, a jednocześnie bardzo szlachetny, ciepły, wrażliwy. Imputowanie mu satanistycznych zachowań to totalna bzdura, urojona w pustej głowie posła z PISu. Tacy ludzie widzą zło w rockowym geście albo Harrym Potterze. Można się z nich tylko śmiać. A propos- Michał ma najpiękniejszy i najbardziej uroczy uśmiech na świecie! I jest taki przystojny!

  1. „Michał ma fascynującą osobowość, jest wyjątkowy i ciekawy, a jednocześnie bardzo szlachetny, ciepły, wrażliwy”.
   -Jego śpiew to rzecz gustu. Oczywiście, gdy kobiety się kimś zachwyca to widzą w nim same plusy. Tutaj niemal słychać piski i wrzaski fanek, jak kiedyś na widok Presleya, Beatlesów, albo nastolatek przy Bieberze. A Szpak i tak wszystko zawdzięcza amuletom i kamiennym kręgom, gdzie „ładuje się energią”.
   http://www.eska.pl/news/michal_szpak_wygra_eurowizje_dzieki_amuletom/130551

 4. Doczekałam się. Mój idol we Wrocławiu. Wspaniały głos, najlepszy wokalista młodego pokolenia wreszcie zawita do mojego miasta. Jestem szczęśliwa. Zapraszam wszystkich na koncert tego wyjątkowego wokalisty. Nikt się nie zawiedzie. Chłopak wymiata. Żaden wokalista tak nie oddaje emocji poprzez swoją muzykę jak właśnie Michał. To będzie mój piąty koncert, ale każdy z koncertów jest inny, każdy nie powtarzalny. Polecam każdemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − czternaście =