Nadzieja w lewicy

 

Walczące strony podsłuchują się nawzajem i upubliczniają nagrania. Nagrania ukazują prawdziwe oblicza polityków. Wychodzi z nich cwaniakowatość, pogarda dla ludu i ciemne interesy Te kwalifikacje są wystarczające by czynić dobrą zmianę i aby walczyć z dobrą zmianą. Grube słowo i mafijne interesy przykrywane są maską katolicyzmu i wartości patriotycznych. Pieniądze w kopertach i żądania milionów za bankowy spokój. Oto creme de la creme prawicowej polityki na szczytach.

 

 


Stosy obietnic są produkowane taśmowo. Sęk w tym, kto potrafi skuteczniej oszukać, ale fanatyczni wyborcy nie oczekują faktów. Oni są głusi i ślepi na wady swoich idoli. Wiara im wystarcza. Nienawiść zastąpiła dialog. Odrzucono chrześcijańską miłość bliźniego choć pełno jej w kłamliwych i krzyczących gębach. Trudno pojąć kto nihilistą, a kto antynihilistą. Żelazny elektorat odrzuca wszelkie racjonalne argumenty stron i zacisnąwszy pięści przez zęby sączy słowa nienawiści o politycznych wrogach Każdy inaczej myślący to zdrajca i pedał. Czy to zwykły obywatel czy kandydat na posła. Do wyborów pójdą zatem zdrajcy i patrioci.


We Wrocławiu wieszane banery są niszczone. Dawniej niszczono tylko plakaty lewicy. Sam tego bardzo doświadczałem. Teraz rozszalali aktywiści niszczą sobie banery nawzajem. Przystanki we Wrocławiu wyglądają jakby w mieście żyli wandale albo jakieś wrogie, prymitywne plemiona, a nie cywilizowani ludzie. A przecież Wrocław to miasto tolerancyjne i podobno kulturalne. Brat występuje przeciwko bratu, sąsiad nienawidzi sąsiada. Nic to. Można powiedzieć. To tylko polskie wybory. Wybory w kraju, który mieni się tym, że obalił komunizm, jest bardzo gościnny i kocha demokrację. A do tego jest głęboko wierzący. Tymczasem, podjudzany przez polityków pokazuje swoje brzydkie oblicze. Nadzieja w lewicy.


Czesław Cyrul

Czesław Cyrul
O autorze wpisu:

Czesław Cyrul jest znanym publicystą lewicowym, prowadzącym między innymi popularny blog w Gazecie Wrocławskiej - http://blogi.gazetawroclawska.pl/czeslawcyrul/ . Jest członkiem SLD, pełnił między innymi funkcję przewodniczącego oddziału wrocławskiego tej partii, od 2016 roku jest członkiem Rady Krajowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *