Najgorsi są ci z PO

 

Co jakiś czas, zajeżdżam do moich znajomych, mieszkających w okolicach Jeleniej Góry. Sympatyczni, rozsądni, pracowici i do tego wyznawcy PiS. Nie zwolennicy, ale wyznawcy. Nie wiem skąd się to u nich wzięło. Bo niczego w zasadzie od PiS nie potrzebują, ani nie dostali. Sami dobrze sobie radzą w życiu. Wierzą w PiS bardziej niż w Boga. Do kościoła chodzą regularnie, ale 10 przykazań traktują tak, by było im wygodnie. Natomiast w PiS wierzą bezgranicznie i ślepo. Mnie traktują jako komunistę, ale uczciwego. Komuniści są jeszcze do zaakceptowania.

 

 

 

Najgorsi są ci z PO. Oczywiście teraz zagrażają nam ci z LGBT. Pytam czy znają osobiście lub ze słyszenia jakiegoś geja czy lesbijkę. No nie. Więc gdzie ta zaraza? No i do tego Żydzi, którzy nam szkodzą. Pytam ponownie. Czy znają jakiegoś Żyda osobiście. Nie znają. Ale Żydzi siedzą ukryci. Zresztą nieważne czy znają czy nie. Obowiązująca doktryna PiS mówi, że to są wrogowie i oni w to wierzą. Moje pytania tylko ich denerwują, bo wprowadzają zamęt w sformatowanych przez prezesa głowach.


No i oczywiście nie lubią inteligencji i tych co w biurach nic nie robią tylko piją kawę i zarabiają krocie. Pytam czy skonstruują ciągnik, który stoi na podwórku, bo jeździć nim nie jest wielka sztuką, ale skonstruować musi go już ten inteligent popijający kawę. Dlatego współpraca grup zawodowych i społecznych jest potrzebna. Oni to rozumieją, ale PiS-wska religia na taką przyjaźń raczej nie zezwala i oni się tego trzymają. No i ci niedobrzy Niemcy. Na podwórku stoją, co prawda dość wysłużone, niemieckie auta przewiezione z Niemiec. To co innego. Auta niemieckie są dobre. Niemcy są niedobrzy. I takie to rozmowy Polaków przy grillu.


Czesław Cyrul

O autorze wpisu:

Czesław Cyrul jest znanym publicystą lewicowym, prowadzącym między innymi popularny blog w Gazecie Wrocławskiej - http://blogi.gazetawroclawska.pl/czeslawcyrul/ . Jest członkiem SLD, pełnił między innymi funkcję przewodniczącego oddziału wrocławskiego tej partii, od 2016 roku jest członkiem Rady Krajowej.

3 Odpowiedzi na “Najgorsi są ci z PO”

  1. PO zagraża PiSowi, jedni by chcieli system dwupartyjny PO-Lewica, drudzy PiS -Lewica. PO by chciało PO-PiS, ale tego już nie będzie. A Niemcy? To nie sprzeczność, to że ktoś ma lepsza technicznie samochody nie znaczy że jest lepszym człowiekiem.

    Niech Pan wytłumaczy im, że PiS jest tak naprawdę pro-żydowski. Pozwala trochę popsioczyć na Żydów, kukłę spalić, ale miliardy wyprowadza do USA/Izraela w postaci kupowania militarnego złomu. Gdyby PiS tego nie robił, to może by mogli sobie kupić niemiecki nowszy samochód, a może i amerykański. A tak tylko 500+ i 100+ na krowe.

  2. bo to prawda; Niemcy zablokowali nam rurą świnoujście może pan słyszał? Ale Merc jest fajny. Traktor zrobi inżynier a większość inzywnierów to pisowcy w skali kraju, w ogóle ściślaki są za PiS. Pan się dziwi, że lubią PiS choc nie odpowiadają Pana stereotypowi wyborcy PiS. Może sa po prostu partiotami? (a nie tylko zagarniają pod siebie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 4 =